Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#121 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 16 March 2020 - 07:55 PM

Tinktura Ehinacea od proizvodjaca Josif Pancic, Sinefarm, njima najvise verujem, mada ima i drugih.

 

Beli luk imas u kapsulama, ako ga ne podnosis u sirovom stanju.

 

Propolis isto proizvodi vise proizvodjaca, ne bih izdvajao nikog posebno.

 

Sto se tice cinka, koristim glukonat proizvodjaca Anafarm.

 

Sto se magnezijuma tice, dobar je CI-TRI-MAG Forte, kao i Magne B6 Forte.

 

Zalfija proizvodjaca Josif Pancic.

 

Sve ukupno je oko 15-ak evra na mesecnom nivou.

 

 

 


  • 1

#122 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 16 March 2020 - 07:58 PM

...Banalan primer, dok iznesem bicikl iz stana i vratim ga dodirnucu 6 kvaka i 6 prekidaca. Ukoliko idem po namirnice, lekove ili nesto trece neophodno, onda je to opravdano, ukoliko idem da se provozam, definitivno nije.

a sta ako biciklom idem po namirnice? Msm...ne ako, vec kada! Posto to radim svakodenvno.

 

... u isto vreme kada se i neko neduzan razboli i zahteva isto zbrinjavanje kao i mi, kome dati prednost..

da li to ispada da ako me na biciklu pokosi automobil ja nisam neduzan, al ako me kao pesaka pokosi onda jesam?!?!

 

... Inace sam zdravstveni radnik...

samo da proverim, jesmo na dobrom forumu?!?!?  n2:Dizzy


  • 1

#123 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 March 2020 - 08:04 PM

Hvala Miree!


  • 0

#124 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 16 March 2020 - 08:07 PM

@miree Ponovo pricas iskljucivo o bolesti i licnim posledicama. Mozes da budes jak kao Supermen, ali i dalje si potencijalni kliconosa, zato se kretanje svodi na minimum. Banalan primer, dok iznesem bicikl iz stana i vratim ga dodirnucu 6 kvaka i 6 prekidaca. Ukoliko idem po namirnice, lekove ili nesto trece neophodno, onda je to opravdano, ukoliko idem da se provozam, definitivno nije. Moze i u sobi da se trenira i odrzava zdravlje i imunitet, to znas i bolje od mene ako si difovac.

 

 

Ja pricam o necemu sto se zove kolektivni imunitet i dajem odredjene preporuke kako da svaka individua podigne sopstveni imunitet. Nigde nisam rekao da se treba izlagati infekciji i da treba udarati glavom kroz zid. Naravno da stoji da treba izbegavati grupisanja, okupljanja, ljubljenja, grljenja, rukovanja i sl., to ste mogli da cujtete skoro svuda. Ja bacam akcenat na ono o cemu se ne govori mnogo, a sto svako moze primeniti, nezavisno od pola i uzrasta. Naravno, sve je to spram mojih saznanja, pa je sasvim normalno da ljudi veruju ili ne veruju tezama koje iznosim.


  • 0

#125 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 16 March 2020 - 08:09 PM

mire
Dakle nisi virusiolog,epidemiolog...Onda si laik za ovu temu kao i ja.Imaj svoje misljenje, ne nameci ga nama.Imas li u kuci osobe preko 70 godina?Jesi li odgovoran prema njima?Ovaj virus ubija malo osoba mladjih i srednjih godina,ali stare osobe kosi kao snoplje.Nadam se da ti i mirek200(podsjecas me na njega,a i nik vam je slican).Ako jesi nadam se da ces snositi posljedice duplog naloga.
  • 4

#126 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 16 March 2020 - 08:14 PM

Ja pricam o necemu sto se zove kolektivni imunitet i dajem odredjene preporuke kako da svaka individua podigne sopstveni imunitet. Nigde nisam rekao da se treba izlagati infekciji i da treba udarati glavom kroz zid. Naravno da stoji da treba izbegavati grupisanja, okupljanja, ljubljenja, grljenja, rukovanja i sl., to ste mogli da cujtete skoro svuda. Ja bacam akcenat na ono o cemu se ne govori mnogo, a sto svako moze primeniti, nezavisno od pola i uzrasta. Naravno, sve je to spram mojih saznanja, pa je sasvim normalno da ljudi veruju ili ne veruju tezama koje iznosim.


Tvoj imunitet kao i svih drugih je bezvrijedan pred koronom.Ne prepoznaje ga jer ga nismo imali.Nemamo antitjela.Laicki mislim da je tako.Argumentuj da nije.
  • 3

#127 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 16 March 2020 - 08:24 PM

Znaci, po tebi , bih morao biti epidemilog, virusolog ili neki drugi medicinar da bih mogao pricati na ovu temu ? Posto ovde nema nekog sa takvim titulama, koji ***** trazis na ovoj temi ? Kome bre sta ja namecem ? Svi ste dovoljno odrasli da snosite odgovornost za svoje postupke, ako nesto napisem ne znaci automatski da ce me iko poslusati. Ukljuci TV i slusaj sta kazu pripadnici zvanicnih institucija/ustanova, cini mi se da je to za tebe najprijemcivije. Nista lose u tome, samo smatram da se te mere mogu dopuniti i tu dajem svoj skroman doprinos. 

 

Jeste, ja sam Mirek i imam dupli nalog, zeleci da vas sprdam sto je vise moguce... Nemam pametnija posla...


  • 0

#128 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 March 2020 - 08:27 PM

 

Nisam u životu koristio "usluge" našeg zdravstva za povrede zadobijene na biciklu a ni ne planiram.

 

 

 

Oooo, nikad ne reci.. a i niko inače ne planira da koristi usluge zdravstva ali sudbina se često umeša pa prekroji plan. Nema to nekog dodira sa ovom temom, čuvaj tu vugla. Ja imam običaj da kažem "ne plašim se ja na drumu svojih grešaka već tudjih".


  • 5
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#129 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 16 March 2020 - 08:28 PM

Tvoj imunitet kao i svih drugih je bezvrijedan pred koronom.Ne prepoznaje ga jer ga nismo imali.Nemamo antitjela.Laicki mislim da je tako.Argumentuj da nije.

Ne pada mi na pamet da ti sad pisem nesto sto je na nivou seminarskog, ako ne i diplomskog rada.


  • 0

#130 IgorMiletic

IgorMiletic
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 16 March 2020 - 08:29 PM

@IgorN Napisao sam da ako izlazis iz kuce samo da bi se vozio, da li ces ici po neophodne namirnice biciklom, avionom ili podmornicom, isto je, samo izbegavaj grupni prevoz.
Nisam precizirao, mislio sam na nesrecu na biciklu koju mozemo sami sebi da izazovemo, zivotinja i ili automobil ukoliko si ti kriv.
Na pravom smo forumu, rodjen da trenira, nateran da radi :)
  • 0

#131 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 16 March 2020 - 08:29 PM

Cim se ovako zakoprcas znam da nemas pojma o cemu pricas.Ne rece mi kako tvoj imunitet da te spasi kada nemas antitjela.Znaci moras da prebolis ako uneses virus.Tek poslije tvoj imunitet te moze spasiti.Ali posto mutira ubrzo opet antitjela ne pomazu.
  • 0

#132 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 16 March 2020 - 08:36 PM

..Ne rece mi kako tvoj imunitet da te spasi kada nemas antitjela..

to implicira da svaki dodir znaci zarazu...ne cini mi se to tako funkcioniše?!?!

 

...Znaci moras da prebolis ako uneses virus.Tek poslije tvoj imunitet te moze spasiti.Ali posto mutira ubrzo opet antitjela ne pomazu.

 

A sta ti znaci preboliš? Zar to nije borba tvog imunosistema protiv virusa?!? Zar to nije ono sto spasava coveka kad se razboli?

A nakon preboljevanja antitela pomazu da se ponovo ne zapati?!?!


  • 1

#133 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 16 March 2020 - 08:39 PM

Bitno da ti imas pojma. Zivi u svojim ubedjenjima, tvoja stvar. Ti znas da li imam antitela ili nemam, i da li je to presudna cinjenica... Nemoj vise, molim te... Mnogo edukacije ti treba da bismo o ovome polemisali... 


  • 0

#134 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 16 March 2020 - 08:43 PM

Dobro necemo vise polemisati,nisam edukovan.A ti sigurno imas antitjela protiv korone.Nasmija me.
  • 1

#135 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 16 March 2020 - 08:45 PM

O, Boze...


  • 0

#136 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 16 March 2020 - 08:49 PM

Многи који добију вирус короне се не разболе. То је чињеница коју можемо наћи у свим објашњењима о овом вирусу. Чак кажу да многи заражени неће ни знати да су га имали услед недостатка симптома.
  • 3

#137 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 16 March 2020 - 09:16 PM

Bilo bi dobro kada bi ovi koji ne zele da se pridrzavaju pravila o ogranicenom kretanju potpisali neku izjavu kojom se odricu svake medicinske ili bilo koje druge pomoci u slucaju da se zaraze ovim virusom. Kao i da se odricu pomoci za njihove najblize, roditelje, supruznike, decu, jer bi im vrv preneli virus.

Nadam se da bi tada razmislili jos jednom...


  • 4

#138 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 16 March 2020 - 09:23 PM

Aj' ti sastavi/formulisi tu izjavu, ja cu prvi da ti je potpisem, imenom i prezimenom.


  • 0

#139 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 16 March 2020 - 09:35 PM

ne bih dalje...


  • 0

#140 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 16 March 2020 - 11:50 PM

 

Ako budete imali vremena i budete kod kuće ovih dana... ;)


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika