Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#961 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 08 May 2020 - 09:35 PM

Хвала и теби, изгледа управо онако као што изгледа, и као што се у овом тренутку види. Сви су ти показатељи на изболите. Размишљај, повезуј, закључуј. Или носи маску и рукавице, тестирај се непоузданим тестовима, стој у реду испред банке или поште. Нико ништа не мора и свакл је слибодан да прави своје изборе.
  • 0

#962 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 08 May 2020 - 09:59 PM

Korona virus je najveca moguca glupost koja je zadesila covecanstvo. Unistila je mnogima zivote i planove. Ok. Ako su navodno najstariji ugrozeniji, sto ima logike, izoluj najstarije. Ja sam cak i jedan od ljudi koji su podneli tuzbu protiv Vucicevog rezima. A ne sumnjam da ce to da zavrsi u Evropi - gde mi vecito gubimo. Srbija je iz straha ili politike ili kombinovano uvela straho-vladu. Znaci ukidanje insistucija. I nisam "źuti", ma sta god to znacilo.

Drzave ispred naseg vremena su uvele normalne mere. Distanciraj se fazon. Kod nas je politika odigrala znacajan uticaj. A ne budem subjektivan, sramota me je i opozicije.

PSG ide na izbore (nebitan faktor). Samo se pitam koliko ce njih na kraju ? Zao mi je vas i nas obicnog naroda koji smo protracili najbolje godine. Ja sam izgubio najlepsih 20. Tu leka nema.

Zao mi je ljudi kojima su zivoti kao meni prosli u najgoroj drzavi Evrope (ili zadnjih 5 kako god)

A sto se tice maski i rukavica vec sam jednom dao dobar post. Nema te sile koja ce me naterati. Vec sam jednom opisao da ljudi ne znaju cemu sluze maske, ne znaju ni kako se nosi.

Tako da kad su vam ugrozena prava - tuzba protiv Srbije. Tiranije. Diktatora. Sve sporove Srbija gubi.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#963 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 08 May 2020 - 10:11 PM



Izgleda da ima i oštrijih mera nego kod nas ;)

Na ostrvima se ne šale, njih epidemije najgore pogađaju ako se zapate. Gledao sam objavu sa nekog pacifičkog ostrva, bio je dozvoljen izlazak u prodavnicu jednoj osobi po domaćinstvu jednom u dve nedelje.
  • 1

#964 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 08 May 2020 - 10:14 PM

Korone ima, ali od Korone svetska statistika govori najverovatnije (utisak imam iz medija) da oboljevaju starije osobe 75+, starije sa nekim bolestima oslablčjenog imuniteta i svi drugi bolesni i grubo oslabljenog imuniteta.

E oni treba da se paze. Treba da se zatvore posete u bolnicama, da se uvedu najstrožije mere preventive u takvim ustanovama. Pa s kraja zime i u proleće, barem kod mene, uvek u bolnici napišu Obavetštenje - NEMA POSETA zbog gripa. I to traje mesec/dva, kako kada.

 

Isto tako su trebali i s Koronom.

U našoj zemlji Korona se iskoristila za izbornu kampanju diktatora. I samo za to. Dokaz je da se isti popišao na svaku odluku struke, a najnoviji dokaz je preporuka dr.Kona o ponašanju u gradskom prevozu a zatim već sutra dan, po savetu diktatora, nema NIJEDNE mere.

Da doktor ima malo dostojanstva podneo bi ostavku.
Isto se odnosi i na doktorku koja se za svoj "nastup" u 15h sprema ko kafanska pevačica, od 06h izjutra. Ista je upitala na jednoj konferenciji za novinare, novinare i to pre tri dana, sledeće: "A da pitam ja vas - kakav kompromis može da postoji kad je zdravlje u pitanju"? I Diktator sredi kompromis kako on to želi već sutra dan.
Meni to pokazuje samo na jednu prostačku kampanju, ni na šta više.

 

Niti nosim masku, niti rukavice. Vodim ličnu higijenu kao i do sada, nešto temeljitije perem ruke ako može tako da se kaže. Verujem da je svim zdravim osobama to sasvim dovoljno.


  • 3

#965 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 02:05 AM

Apspolutno se slazem sa gore navedenim. Ne vredjam profesiju, ali Dr Kon je igracka diktatora. Njemu je trebalo medijsko/medicinsko pokrice za masineriju. Hajde "sto je narod glup", cude me ovi lekari. Sve sto ja znam iz mog okruzenja je da im je veoma lose.
  • 1
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#966 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 06:06 AM

Ljubljana juče http://rs.n1info.com...-Ljubljani.html
  • 0

#967 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 09:39 AM

Добитник Нобела за медицину, Лик Монтање изражава сумње да ту нису чиста посла

https://www.gilmoreh...fA8VPYdZEQXodj4
  • 0

#968 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 09:59 AM

Vidim da dr. Montanjie ne sumnja u smrtonosnost virusa, već samo u njegovo poreklo. Kako se ovo uklapa sa drugom popularnom alternativom, da je virus zanemarljiv i da je veštački napravljena panika?
  • 0

#969 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 10:11 AM

Мислиш ако су лагали о једној (кључној) ствари, не могу о другом, трећем, четвртом, стотом? :) Могу сигурно, а то се и ради. Ето како се уклапа. Не бих рекао да је то ,,популарна алтернатива” већ право стање ствари. А било је овде колико ми је познато, постављено доста линкова и научника који оспоравају вештачки наметнуту панику у вези са смртношћу од вируса.
  • 0

#970 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 10:24 AM

Ovo je verovatno oftopic, ali ne znam da li je ovako i u svetu. Vlast je koristila pandemiju da se reklamira do maksimuma. Mašinerija je radila punom parom. Ja lično mislim da ovde nikad nece biti bolje. No, nekako sam zeleo da vidim ledja ovom diktatoru koji je u stanju da i bolest zloupotrebljava u marketing. No posto je PSG Sergeja Trifunovica koji je uzgred potpisao neki sporazum sa narodom, odlucio da izadje na izbore tvrdeci kako ce da dominira u Skupstini (sve dok mu Maja ne iskljuci mikrofon i pozove policiju da ga izvedu), izgubio sam veru totalno u ovu drzavu. Izgleda da je glad za poslanickom platom ogromna. A odgovorno tvrdim da mi je licno SNS nudio 3000 din da glasam. No ne bih se prodao ni za 30000 evra. Takav sam. Koliko smo jeftin, lazljiv narod, svesni nismo. Valjda nam je tako kako je. Malo listam ove stranice i shvatam koliko se mi ustvari mi uopste nista ne pitamo. Nazalost.
  • 1
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#971 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 10:51 AM

Nije toliko namerno stvorena panika koliko nenamerno, a uz pomoc ovog vica,valjda ce velika vecina shvatiti kako,ide otprilike ovako:

 

Dosli Indijanci u vigvam kod vraca pred zimu da im kaze kakva ce biti zima i koliko da iscepaju drva. Uzme vrac kamencice pocne bacati i kaze im da dodju sutra,da cuju sta kamencici predvidjaju. Indijanci odu a vrac na TV-u (savremen nema sta ) gleda vremensku prognozu,gde meteorolozi predvidjaju jacu zimu. Nista,sutradan dodju indijanci da ga pitaju sta su pokazali kamencici,kaze on njima,spremajte drva, bice jaca zima. Ali i ljudi u gradu su poslusali meteorologe pa su se spremili za jacu zimu. Medjutim zima bila slaba i indijancima ostalo dosta drva a i ljudi u gradu su poceli da sumnjaju u meteorolosku prognozu. Tako i sledece godine,pa i trece ,meteorolozi su predvidjali jos jacu zimu,vrac preneo ,indijanci nacepase brdo drva.ali i ljudi u gradu su vec popizdeli na meteorologe.

 

Cetvrte jeseni  ljudi su se organizovali i direktno u stanicu otisli da pitaju meteorologe ; ajde ne zajebavajte nas vise, kazite vec jednom tacno kakva ce biti zima,

 

meteorolozi odgovarajaju-Ljudi!! Nikada gora ,spremajte se ,bice najgora do sada,evo indijancii vec tri godine za redom spremaju drva,i onda mozete zamisliti kakva ce biti.

 

Ne znam koliko sam objasnio,ali sto se tice korone ,pogotovo kod nas ,ide po sistemu-ebe lud zbunjenog.


  • 0

#972 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 11:01 AM

Da se prijavim ovde prvi, svi koji ne zele Vuckovih 100evra mogu meni da ih posalju. Posle mozete da glasate koji bicikl da kupim od tih para koje skupim od vas, znaci bice potpuno demokratski da demokratskije ne moze biti, vi cete izabrati glasanjem sta cu da kupim sebi od vasih para.


  • 1

#973 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 11:07 AM

Мислиш ако су лагали о једној (кључној) ствари, не могу о другом, трећем, четвртом, стотом? :) Могу сигурно, а то се и ради. Ето како се уклапа. Не бих рекао да је то ,,популарна алтернатива” већ право стање ствари. А било је овде колико ми је познато, постављено доста линкова и научника који оспоравају вештачки наметнуту панику у вези са смртношћу од вируса.

Znači dr. Montenjie greši?
  • 0

#974 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 11:16 AM

Znači dr. Montenjie greši?


Не знам да ли греши или не, то није од највеће важности. Оно што јесте је да он говори да неке (и то веома важне ствари) нису онакве какве нам се представљају. Нобеловац, дакле говори да нешто није у реду. Сумња. Износи став. И није једини. Ако на то додамо здраворазумско преиспитивање ствари и повезивање појава, сасвим је довољно да се сумња у званични наратив. Коме није, нека се намести испред тв у три сата, или нека скролује бибиси, енбиси и сзо вести, нека седи у подруму и нека не љуби своју девојку или пријатеље (пропис у Аустрији).
  • 0

#975 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 11:46 AM

Znači nije bitno šta je istina, bitno je samo da možemo da kažemo da ono što nam se ne sviđa nije? Pošto mi se nešto čini da nije isto da li se radi o bezopasnoj lažnoj pandemiji ili o smrtonosnom virusu iz laboratorije.

Uzgred, šta je tačno zvanični narativ po tvom viđenju?
  • 0

#976 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 11:47 AM

Da se prijavim ovde prvi, svi koji ne zele Vuckovih 100evra mogu meni da ih posalju. Posle mozete da glasate koji bicikl da kupim od tih para koje skupim od vas, znaci bice potpuno demokratski da demokratskije ne moze biti, vi cete izabrati glasanjem sta cu da kupim sebi od vasih para.


Javno ti dajem 100 evra. Molim te posalji mi putem Inboxa, da ispadnem korektan, broj racuna. Javno se odricem tih 100e svih nasih para. Demokratski.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#977 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 May 2020 - 12:00 PM

Moram se setiti da dam u oglasnik: "Rado bih primio na poklon 100 evra".

 

:)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#978 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 12:07 PM

Dacu 100e bez pardona. Ne zelim taj novac. Ja nisam bogat, nemam imanje, kucu, nista, zivim u kiriji, dovijam se i ozbiljno stedim. No tih 100e javno sam spreman da dam. Ne znam kako ce ici isplata, ali prijavicu se i prvi koji mi dadne broj racuna, prosledicu. Ja sam izuzetan protivnik ovog rezima. Iako sam kao klinac mislio da su kul. Bar sam iskren. Tako da ako nekome treba tih 100e samo neka mi posalje, bice tajno, necu ni reci ni na forumu kome, ja cu ih proslediti. Bitno je biti covek. Prosledicu, iako ni ja nisam u dobroj situacija, posle otkaza, ali nacu ja posao, imam znanje. Tako da mojih 100e cu donirati. Da ne bih diskreditovao ljude necu nikad reci kome sam poslao, ali preusmericu pare njima. Dovoljan je mislim br racuna. Tako da kome treba ja cu tih 100e dati, bez obaveza, bez obzira na politiku. I ne samo ja, to ce uraditi moja devojka i moj otac. Tako da pomnozim sa x3.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#979 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 May 2020 - 12:09 PM

Ne, ne - Dušan se prvi javio, tako da njemu prepuštam obećanih 100 evra, od obećanih 100 evra koje niko još nije video (niti će).  :)

 

Mada - kako sam napisao i na FejsGlupu:

 

 

Za ove što se javno & ne-javno odriču, čisto da se zna:

Rado bih primio na poklon 100 evra.
Neću se ljutiti.
Neću se uvrediti.
Ne smeta mi što su od Vučića, zbog kampanje.

Takođe, ako druge stranke žele da se i zbog njih raduju, slobodno mogu deliti, bilo građanima, bilo direktno meni.

Može i 10 evra, ako je manja stranka - samo nek' je od srca.

 

:)


  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#980 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 12:14 PM

Znači nije bitno šta je istina, bitno je samo da možemo da kažemo da ono što nam se ne sviđa nije? Pošto mi se nešto čini da nije isto da li se radi o bezopasnoj lažnoj pandemiji ili o smrtonosnom virusu iz laboratorije.
Uzgred, šta je tačno zvanični narativ po tvom viđenju?


Монтање није било ко, а он лично доводи у питање званичну верзију у једној равни. У другим равнима су је доводили неки други научници, политичари, социолози и јавне личности - у равни смртоносности, бројања мртвих, неопходних мера, итд... Било је овде довољно материјала за погледати и прочитати.
И други вируси грипа су смртоносни, зар не?
Званични наратив је оно што нам поручују путем сзо, мејнстрим медија, глобалних организација, државних званичника широм света.
Наравно да је важна истина, али питање није шта је истина већ ко је истина. Но, то је већ офтопик, па се нећемо упуштати у ту врсту дефинисања истине.
  • 0




5 članova čita ovu temu

0 članova, 5 gosta, 0 anonimnih korisnika