Jump to content


Photo

Corona anyone...?


  • This topic is locked This topic is locked
2027 replies to this topic

#941 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Posted 05 May 2020 - 09:40 PM

Vrhunski epidemiolozi nisu "veci deo ljudi", vec visoko skolovana manjina sa velikim iskustvom, da uzmemo recimo analogiju kao vrhunski profesionalni igrac bilijara. Shodno tome oni ce za razliku od nas veceg dela amatera u velikom procentu izvesti udarac onako kako su zamislili. Zato kada nas takvi profesionalci savetuju u necemu treba im verovati i poslusati ih ako hocemo nesto da naucimo.
 
"Zbog virusa? Kog virusa? Nešto mu slab rezultat... Al' mu je izgleda marketing vrhunski.
Par stotina hiljada umrlih i par miliona "oboleleih" ili "zaraženih" na populaciju od, koliko?, 7,700,000,000"
 
Posto volis umetnost a brojke mrtvih su izgleda samo brojke evo pogledaj ovo mozda ces shvatiti zasto se bore makar samo za jedan neciji zivot.
 
attachicon.gifzvezda.jpg
 
A pazi ovo "Demokratija je diktatura vecine nad manjinom"

Ко се бори за чији живот? Ту је основно неслагање. Исти они кији без нлама остављају становништво гладним, руше градове широм света, жмуре на трговину људима и богате се све више у тренутку док ово пишемо - исти ти се боре да спасу нечији живот? Не бих био сигуран у то, напротив.
  • 0

#942 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Posted 05 May 2020 - 09:45 PM

Dragi Dule (@Dusan011) cenim tvoju istrajnost u stavovima, informisanost i korektnost u komunikaciji.

 

Ovo (pomalo romantično) što si postavio, međutim, tumačim na sasvim različit način od onoga što mi se čini da ti je bila namera. Upravo je nečinjenje u ovom trenutku ono na šta smo primorani, ili nam je bar tako, sad već, sugerisano. Smatram da svako od nas treba da vrati poneku zvezdu u vodu, da se ne osušimo na pesku.

 

Osim što umetnost volim, ja se trudim da je i stvaram. Verujem da u tome bar ponekad i uspevam, osorno bi bilo reći više od toga, jer mi je to profesija.

 

Ovu temu sam i pokrenuo ne bismo li imali mesto na kom možemo da sučeljavamo i upoređujemo mišljenja viđenja i stavove.

 

Poštujem tvoje gledište, ali se sa njim ne slažem, jer mi se čini da ima više iza brega.

 

Pozdrav i sve najbolje


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#943 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Posted 05 May 2020 - 10:13 PM

"When you choose to see the good in others, you end up finding the good in yourself"


  • 0

#944 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Posted 05 May 2020 - 10:29 PM

"When you choose to see the good in others, you end up finding the good in yourself"


Тако је
  • 0

#945 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Posted 05 May 2020 - 10:37 PM

Namaste

 

 

..ili moj "potpis" ;)


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#946 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 06 May 2020 - 05:10 AM

Dusan 011-Nije vazno ko zasadi zivu ogradu ili ruze,vazno je ko to odrzava.Kinezi jesu izmislili kompas ali ocigledno  je da su ga i izgubili. Svercovanje svilenih buba se kaznjavalo smrcu. A sa citostaticima su Amerikanci spasili milione zivota u celom svetu,nisu drzali za sebe,takodje i penicilin da ne objasnjavam ko i gde i kako i kada,itd itd i tome sl.Odlika sposobnih vlada je da prihvataju dobre tudje ideje a lose odbacuju. Nasi su se preracunali u ulizivanju Kinezima i kopiranju postupaka,pa se sada vade i uvode ispravne postupke za sprecavanje sirenja korone,a samo zato sto se boje za svoje guzice,hebe se njima za narod kao i Kinezima,nista im ne verujem,dok zapadu verujem fifti fifti.Ali bar nesto verujem.

 

Kinezi ce morati objasniti kako je virus stvoren,posle  pandemije jer mora da se sazna sta je to u stvari,dosta je bilo, te pticji grip, te svinski,pa X.. N. Najvece zaraze uvek su dolazile sa istoka kroz istoriju,pa i kod nas variola 72g. dokle?


  • 0

#947 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 06 May 2020 - 07:02 AM

Kad sam već upitan, evo jedne perspektive o svim tim alegorijama.

1. Ljudski mozak je vrhunski aparat za prepoznavanje obrazaca, čak i tamo gde ih nema.

2. Često je lakše verovati u svet gde neko stoji iza stvari koje se dešavaju, makar taj neko bio loš ili zao, nego u svet koji je haotičan, bez plana, pod uticajem brojnih prirodnih i društvenih faktora koji nemaju zajedničko usmerenje.

I samo bih dodao da šta ko tačno percipira da mu se nameće ne znam, a u princip "sve ili ništa" ne verujem.
  • 1

#948 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Posted 06 May 2020 - 08:26 AM

,,Često je lakše verovati u svet gde neko stoji iza stvari koje se dešavaju, makar taj neko bio loš ili zao, nego u svet koji je haotičan, bez plana, pod uticajem brojnih prirodnih i društvenih faktora koji nemaju zajedničko usmerenje.”

Заправо је обрнуто. Људи лакше поверују у дешавања чији је узрок хаос, него да иза нечега постоји план. Најбољи маркетиншки дтручњаци су они који не манипулишу стварношћу и истином тако што би их изобличавали, већ они који манипулишу људском перцепцијом.
Уосталом, пред нама се налазе потпуно откривени планови у облику програма УН за наступајући период, па људи не верују у то, или себи представљају слику да је у питању нешто сасвим друго.
  • 0

#949 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 06 May 2020 - 08:33 AM

Nikome nije lako videti sopstveni nos :-)


  • 0

#950 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 06 May 2020 - 12:02 PM

covid19balkans.com


  • 0

#951 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Posted 07 May 2020 - 09:25 PM


  • 0

#952 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Posted 08 May 2020 - 06:49 AM

Dobro jutro, danas, tj nocas je pala i prva nocna voznja, vec sam zaboravio sta je to biti napolju u mraku. Dan mi deluje mnogo duze. Odmah je covek dobre volje i pun elana. Nadam se da i vama prija ova "sloboda".
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#953 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 08 May 2020 - 06:57 AM



Na primer u Srbiji, ljudi nose maske kao ukras. Kao prvo kupis jednokratnu masku koja se koristi 2h. A nosis je nedeljama. Zatim cak su na TV emitovali kako se skida. Sa usiju. A ne za prednji deo. Maska se stavlja preko nosa i usta. Nas predsednik ni to nije naucio, pa su ga zezali za portiklu. Zatim kad stavis masku, ne diras se po ocima, licu, maski, radis kontraproduktivno. Tako da smo mi imali neke mere koje se nisu uopste postovale. ..... Mnoge zemlje su verovale i veruju svojim lekarima. Kod nas se sprdaju sa nasima.



Upravo tako.
Najviša stopa zaraženih kod zdravstvenih radnika u nas ne znači da su oni citiram "vojnici u prvim rovovima fronta" već da su bili NEADEKVATNO zaštićeni.

Pogrešne mere naslonjene na pogrešne informacije a ove bazirane na pogrešne procene. Ovo se ljudi zove negativna selekcija a ona nastaje kad "svinjama baciš bisere", poznata biblijska analogija, ko ne zna neka se raspita izgugla.. (jevanđelje po Mateju, 7:6), gde bisere predstavlja ničim zaslužena sloboda ličnog izbora, demokratska opcija političkog glasa, a svinje predstavlja polusvet koji se vodi samo i isključivo sopstvenim interesima, nikako zajedničkim, društvenim, nacionalnim...


Dovoljno da su u bolnicama ljudstvu umesto maski sa FFP2/3 za zaštitu od kapljičnih aerosola preporučivali one obične hirurške koje štite samo okolinu ALI NE I ONOGA KO IH NOSI, dovoljno ima materijala za krivičnu odgovornost... tužba do Strazbura, svaki član porodice zaražene med sestre ili lekara ima to pravo, nisu to privatne bolnice... a ne znam jeste li čitali:
https://javno.rs/ana...uzbe-za-prevaru

negativna selekcija, na svakom ćošku...
  • 0

#954 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Posted 08 May 2020 - 08:21 AM

Za kineski virus se malo toga zna. Jednostavno nema se dovoljno informacija. Ne zna se da li postoji imunitet posle oboljenja. Sve je pretpostavljanje.

Što se tiče bisera, mislim da je to latinska izreka i mislim da je malo starija od biblije.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#955 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 08 May 2020 - 08:48 AM



Što se tiče bisera, mislim da je to latinska izreka i mislim da je malo starija od biblije


margaritas ante porcos...
Ne znam šta si time hteo reći, nije ni bitno uostalom šta je pre 2000 god starije gore dole par vekova, ako nisi shvatio značenje koje nosi apsolutno nebitno jesu li Rimljani preuzeli od Hrišćana ili obrnuto.

A to da se o virusu ne zna, pa više se zna o mmW (micrometer waves) da su štetni po zdravlje, mikrotalasna, ako neko ne zna šta je... a da li je štetna, staviš ruku npr pa probaj (nemoj bolje!) što ne sprečava telecom industriju da se prave protokoli za prenos podataka na toj tehnologiji... porcos predstavlja pohlepu, a biseri se ne nalaze tako lako i to nije od juče.

Lično mislim da je biblijski zapis stariji, iako latinskim pisan tada, potpuniji je jer na kraju ide "da ga ne pogaze nogama svojim i vrativši se ne rastrgnu vas".

nego, jel ima gužve po stazama?
  • 0

#956 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 08 May 2020 - 09:55 AM

A to da se o virusu ne zna, pa više se zna o mmW (micrometer waves) da su štetni po zdravlje, mikrotalasna, ako neko ne zna šta je... a da li je štetna, staviš ruku npr pa probaj (nemoj bolje!) što ne sprečava telecom industriju da se prave protokoli za prenos podataka na toj tehnologiji...

 

 

Uffl.  :)

 

Filozofirao sam na engleskom vezano za ovo - kome je dosadno.  :)

 

Anti-vaxxers and anti-5g "logic"


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#957 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Posted 08 May 2020 - 07:53 PM

(link) (link)


  • 0

#958 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 08 May 2020 - 08:31 PM

Izgleda da ima i oštrijih mera nego kod nas ;)  

 

Sledi Copy/Paste facebook objave triatlonca Ognjena Stojanovica:

 

 

Najčitanije dnevne novine na Mauricijusu "l'express", koje se objavljuju na Francuskom, su objavile ovaj zanimljiv članak u današnjem izdanju. Online verzija https://bit.ly/2YJvXCI.

Prekjuče me je zvao njihov novinar koji je prisustvovao triatlon trci 15. marta na kojoj sam bio treći i zanimalo ga je moje iskustvo ostanka na ostrvu i izazova sa kojim sam se susreo zbog oštrih mera koje su ovde aktuelne već 7 nedelja. Naslov je "Srpski triatlonac blokiran na Mauricijusu", pošto će verovatno prva opcija za povratak biti krajem meseca jer je i ovde zatvoren aerodrom u martu. Čitavo iskustvo ostanka je zaista luda priča jer je 15.03. uvedeno vanredno stanje u Srbiji, 16.03. kada sam imao let za nazad sam odlučio da se prihvatim rizika ostankom na Mauricijusu da bih mogao da treniram, pošto u tom momentu nije bilo zaraženih ovde. 18.03. su se pojavila prva tri zaražena na ostrvu (taj dan mi je doputovala i žena jer smo znali da će ovo potrajati), a 20.03. je uveden karantin 24/7 na ostrvu koji i dalje traje! Maksimalan broj zaraženih je bio 284 u prvom delu aprila, dok u poslednje 3-4 nedelje praktično nema novih zaraženih, i na jučerašnji dan je ukupno 2 aktivna slučaja u celoj zemlji od preko milion stanovnika. Krajem marta su čak sve prehrambene radnje zatvorene bez prethodne najave, i to je trajalo 8-9 dana.
Ono što nema nikakve logike i što ne bih mogao predvideti ni u najluđem snu jeste činjenica da je 24/7 karantin (samo se sme u radnje, sve ostalo je zatvoreno) produžen do juna pre nedelju dana kada je bilo ukupno 12 aktivnih slučajeva (!?). Virus je praktično iskorenjen, ali je stvoren neki iracionalan strah i ljudi sami traže oštre mere tj. odobravaju ih, što me najviše iznenađuje od svega.
Sve u svemu, u članku postoje određeni uprošteni detalji kako se snalazim ovde, ali nismo naveli to da sam praktično svo vreme uspevao da trčim napolju u poljima trske, jer ne bih želeo da stavimo bilo koga u nepovoljnu situaciju, jer su policajci bili zaista fer i "progledali su mi kroz prste" što se tiče trčanja u poljima. To me je i spasilo u celoj situaciji kako fizički tako i psihički, mnogo je značio taj vid slobode bar dok trčim. Jer svo vreme sam u mogućnosti da plivam u malom bazenu od zgrade, i da trčim napolju, samo sam vožnju morao da prilagodim na vožnju trenažera. Tako da iako su mere dosta strožije nego što su ikada bile u Srbiji i iako je bilo težih momenata pogotovo kada su sve radnje (bukvalno sve) zatvorili bez prethodne najave, ipak sam uspeo da održim motivaciju i dalje verujem da će se isplatiti činjenica da sam održao plivačku formu, i da sam mogao da trčim napolju i adaptiram se na vrućinu i visoku vlažnost. U životu mnoge stvari ne možemo da predvidimo, ali možemo da se potrudimo da iz svake situacije izvučemo maksimum. Sada je glavni cilj vratiti se u Srbiju kada se ukaže prva prilika, a onda će lagano doći vreme da se pokaže da li je ovo sve imalo smisla ili ne 1f642.png.

 

tri-ogi-mauricijus.jpg


  • 0

#959 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Posted 08 May 2020 - 09:00 PM

И тако, да поновимо оно: сад кад је демаскирана цела прича око короне, питање је шта даље? Свет је мање-више пристао на рестрикције слободе, које ће протоком времена бити све обимније и ригорозније. То уопште није упитно, само је ствар да ли неко жмури или не. Тестови на које реагује папаја, признавање манипулисања бројевима, навикавање на стање увођењем синтагме ,,њу нормал”, осакаћене економије, још веће богаћење богатих и осиромашење сиромашних, итд... Шта људи уопште очекују сад кад су пристали на нови стадијум скуваности жабе у лонцу?
  • 1

#960 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Posted 08 May 2020 - 09:12 PM

Ako mozete da ponovite i meni ukratko, nisam bio prisutan, kako izgleda ta demaskirana prica oko korone, ko je nalogodavac, ko su izvrsioci ili sta je vec demaskirano. Nije potrebno nasiroko pisati, ime i mesto ce biti dovoljno. Hvala.


  • 0




5 user(s) are reading this topic

0 members, 5 guests, 0 anonymous users