Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#921 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 11:32 AM

Srbija, s obzirom da ima skoro 10000 slucajeva, ima rekordno mali broj preminulih, mislim najmanji u regionu.

Verujem da je to zbog tih drasticnih mera. Za to su vlasti krive jer su uvele najprimitivnije mere zastite.

Da je kojim slucajem bilo obrnuto, i da smo imali najvecu stopu smrtnosti, iste te vlasti bi bile krive.

Obrni, okreni, uvek nam je za sve drugi kriv. :)
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#922 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 11:49 AM

A moze i ovako, ovo je u startu bilo najavljivano kao borba za nase najstarije, da su sve ove mere prvenstveno za njihovo dobro. Bilans, pola ukupnog broja preminulih su iz starackih domova. Uspesne mere, nema sta.


  • 2

#923 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 03:00 PM

Изванредан чланак. Дванаестак минута читања. Италијански нанопатолог Стефано Монтанари разумно објашњава о чему се ради.
,, Могуће да ће се присуство вируса преко лета смањити. Али чак и да тако буде, то није толико битно. Сваке године код нас од грипа умре 20.000 људи, али о том нико не говори. Осим тога, годишње нам умре 49.000 људи услед зараза добијених по болницама. То су званични подаци: 49.000 људи (дакле 130-140 људи дневно) умре јер их у болницу приме због, рецимо, упале слепог црева, а умру због упале плућа. О том нико не говори, али имамо много више смртних случајева од тих зараза него што смо имали од вируса корона, узевши чак у обзир и све смртне случајеве од почетка ове фарсе. Суочени смо с нечим што се чак не може назвати ни апсурдом, али што бар наводи на сумњу.”

https://stanjestvari...lilej/#comments
  • 0

#924 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 03:23 PM

@MTB021   Kad govoris o lose o BASF i hemijskoj industriji koja truje ljude svakako mislis i na patike u kojima trcis ili gumama na tvom biciklu. I da li ste uopste svesni koliko je hemija kao nauka prisutna u nasem svakodnevnom zivotu, mislim da niste. Recimo mirek200 ne bi mogao da mota elektricne zice bez izolatora oko njih a leti ne bi mogao da uziva u voznji bicikla zbog komaraca.
 
@mirek200   Naravno kada govoris o nauci zapadnog sveta odgovara ti da prikazes period imperijalistickog vladanja svetom zapadnih zemalja kada je i razumljivo da ce plackati i otimati tudja znanja i ideje. Zaboravljas da je procvat modernog zapadnog sveta nastao preuzimanjem otkrica od azijskih i islamskih imperija, naprimer kompasa, papira i baruta iz Kine a modernog numerickog zapisa iz Indije i islamskih zemalja. Tek posle ovoga je postalo moguce razvijati matematiku i zapisivati otkrica na papirima. A novac za razvoj nauke je lako nabavljan vojnim osvajanjima uz pomoc oruzja na barut. Posto si veliki strucnjak za Njemacku reci mi neki njihov izum iz perioda pre XVII veka.

  • 0

#925 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 03:26 PM

Ja mislim da mi ovu crtu treba da podvucemo za nekoliko godina. Posto se pominju novi talasi. Videcemo da li svedski i nemacki modeli zaista rade. Tj kolektivni imunitet.


Nezahvalno je sad gledati tabele i brojeve. Kako rekose ovo je tek pocetak pandemije. Jedino sto sam siguran, Svedje nece morati da cekaju vakcinu. Bar tako oni kazu. Ja im verujem.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#926 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 04:27 PM

https://www.tportal....n=facebookshare
  • 0

#927 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 04:45 PM

A moze i ovako, ovo je u startu bilo najavljivano kao borba za nase najstarije, da su sve ove mere prvenstveno za njihovo dobro. Bilans, pola ukupnog broja preminulih su iz starackih domova. Uspesne mere, nema sta.


Четвртина од укупног броја преминулих је из Геронтолошког центра Ниш. Тако каже Радуловић
  • 0

#928 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 06:07 PM

@Avangard   Mi popljuvasmo vlast a ti nama sada kazes ajde da sacekamo nekoliko godina, pa gde to ima... Pitaj one Svedjane kojima su umrli roditelji od korone da li su zadovoljni sa njihovom vladom.

 

(link) kakav licemer "Његов адвокат је саопштио да је Брендон Хикс посрамљен због свог поступка и да поштује спровођење закона, поготово у ова тешка времена."


  • 0

#929 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 06:27 PM

Dusane, a sta ce biti, ako bude tih silnih talasa ? Cak i ovaj Kon, to toliko govori ? Evo ga na TV, krenuo i on da prica "videcemo da li smo izgradili kolektivni imunitet". Garant smo ga izgradili u 4 zida.

Svaka ljudska zrtva je tragicna. Sa time se slazem. Svedjani imaju drugaciji pristup. Zato sam rekao videcemo tek za par godina koliko je ko bio u pravu.


Logicno da ce zemlje koje nemaju mere, biti vise pogodjene. Ali ako je istina ovo za imunitet, onda su kod njih nazalost umrli ljudi u prvom talasu - i nece vise.

A sta ce biti, ako ovo postane sezonski ? To i nasa struka najavljuje kao mogucnost. Zamisli sad opet vandredno stanje na jesen/zimu, pa opet sve ovo. Pa opet. I opet ?

Krajnji rezultat ce biti mnogo gori. Zato sam za to da se racunice svode na kraju, a ne na pocetku. Postoji grupa zemalja koja ima drugaciji pristup. Nisu sve zemlje donele iste mere.

Kad se konacno okanemo ovog virusa, kao variola vere, kuge, tifusa i svega ostaloga, onda da podvucemo crtu.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#930 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 06:35 PM

Pa ako je sezonski jao si ga Svedjanima, Amerikancima, Britancima... Govori Kon od pocetka da ne znaju tacno o cemu se radi, da je opasnije od gripa, da nema leka pa je najbolje da se svi ponasamo kao da smo prenosioci i da uzdrzavamo od nepotrebnih druzenja i bliskih kontakata... Da svaka zemlja ima svoj nacin borbe od uslova koje ima... Jedino Srbija ne sme da ima svoj nacin nego mora da preuzima tudji.


  • 0

#931 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 06:43 PM

Pa mi smo uveli najgore mere. Ne znam da li je samo Kina oko Vuhana bila toliko drasticna. Kon nije odgovarao ni za one vakcine oko svinjskog gripa. Ne mogu da verujem da Srbija ima samo 3 epidemiologa.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#932 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 07:10 PM

Eh, mi smo najgori pa mi smo najgori. Sto ne poslusas sebe pa sacekas jedno godinu dana pa onda reci jesmo li najgori ili nismo. Kon bi odgovarao da je bilo potrebe za vakcinama a on ih nije nabavio na vreme, ne odgovara se ako iz predostroznosti nesto nabavis ali se ispostavi da nije bilo potrebe da se upotrebi.


  • 0

#933 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 07:16 PM

Ne mislim da smo bukvalno najgori. Necu ni da citiram Nestorovica, to je izlizano. Samo smo od nema opasnosti, zavrsili u tamnici. Mere su bile donosene u toku noci. Nista ciljano. Parlament nije zasedao. Malo sam skeptican koliko su u nasem scenariju ucestvovali strucnjaci, a koliko politika. Sad se opet vracam na Svedsku, ali ja citam i vesti na engleskom, kod njih zaista narod veruje u odluke lekara, a politicara nema da se petljaju. Meni je bizarno da nas predsednik nosi respiratore licno, a oni su tako hitno potrebni. Pa trcimo u Kinu, kupili smo preko 1000 komada, zatim opremu poklanjamo Italiji. Sumnjicav sam. No vreme ce pokazati.


  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#934 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 07:27 PM

Jel' to neka Srpska firma radila istrazivanja u Svedskoj o podrsci njihovoj vladi ili si to procitao njihova istrazivanja, mislim ako verujes njihovim istrazivanjima o njihovoj vladi onda nema razloga da ne verujes u nasa istrazivanja o nasoj vladi (link)


  • 0

#935 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 07:33 PM

Politika je u vlasništvu drźave, osim ako se nešto nije promenilo. Čitam novine iz Evrope iz raznih izvora. A imam i rodbinu u Vasterviku u Sweden.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#936 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 08:03 PM

Jel' to ona nezavisna Svedska u kojoj su podigli optuznicu protiv Asanza nakon sto je objavio one dokumente o Americi ili je neka druga Svedska?

A Nova u cijem direktorskom clanstvu sedi bivsi CIA direktor je bolja od Politike?


  • 0

#937 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 08:16 PM

Iskreno za to oko Asanza, nisam toliko upucen, sem da su ga prijavili za neko zlostavljanje zena, koliko se secam. No, mislim da je taj čovek nevin i da mu se nameštalo političko hapšenje. No to je politika. Nisam bio za to kad je objavio podatke o spijuniranju da bude bacen Amerima. Nikako. Iako nisam pratio tu pricu do kraja. No, sto se tice pandemije, zaista verujem svedskim lekarima. 2m odstojanja i to je to. Na primer u Srbiji, ljudi nose maske kao ukras. Kao prvo kupis jednokratnu masku koja se koristi 2h. A nosis je nedeljama. Zatim cak su na TV emitovali kako se skida. Sa usiju. A ne za prednji deo. Maska se stavlja preko nosa i usta. Nas predsednik ni to nije naucio, pa su ga zezali za portiklu. Zatim kad stavis masku, ne diras se po ocima, licu, maski, radis kontraproduktivno. Tako da smo mi imali neke mere koje se nisu uopste postovale. Niti je bilo odstojanja 2 metra, niti su maske nosene pravilno, niti su ti penzioneri sedeli u 4 zida, video sam ih mnogo kako se sakrivaju ispod maski i kapa. Niti ih je policija hvatala (a i ne treba). Sve se kod nas svelo, da posto ne znamo sta cemo, da nas zatvaraju i preko 80 sati u nizu. To je nedostatak strategije. Ne bih o brojevima, ali procentualno smo najgori na Balkanu. Nisam ljubitelj grafikona, ali ispred nas su i Grcka, Bugarska, Hrvatska, Madjarska itd. Nije Svedska jedina imala svoju politiku. Cak i Belorusija je imala svoju. Novi Zeland. Nemci su miksovali. Svako je tu imao nesto svoje. No jedino kod nas su politicari saopstavali mere, stanja, smrtnost, nosili respiratore, preduga je lista. Zato im i ne verujem. Mnoge zemlje su verovale i veruju svojim lekarima. Kod nas se sprdaju sa nasima.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#938 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 09:02 PM

Percepcija većeg dela ljudi, na osnovu koje se izvlače zaključci, počiva na verovanju da kada šutnete loptu ona ide pravo tamo gde ste je šutnuli, a zapravo je to ono što se baš nikada ne desi. Ili bar ne onima koji tako misle.

Najteži udarac u bilijaru je odbiti kuglu preko stola o martinelu i dočekati je na vrh štapa. Probajte.

 

Shodno tome, većina veruje da se igra odvija, pa čak da i oni sami igraju, bez felša. Eto... ne razumeju, ne znaju - nisu vežbali, pa ga ni ne koriste. A u stvari da bi se igralo bez felša zahteva neverovatnu veštinu. Lopta u pokretu praktično uvek ima felš jer joj je to svojstveno (da ne kažem imanentno). Pitanje je samo u kojoj meri i da li je svrsishodan, odnosno upotrebljen namerno ili je usputni, nekotrolisani rezultat.

 

Možete da razmišljate vodnički, i uradite onako kako vam je kazato i bole vas ćoše, glavni ste u kafani i ispred prodavnice; ili generalski, pa da sagledavanjem šire slike i uvidom u mnogobrojne aspekte, direktno i inidirektno uticajne na situaciju, razumete, i po potrebi razvijete, strategiju i taktiku. Naravno ovo iziskuje svest o tome da narečeni aspekti uopšte postoje, sposobnost baratanja istima, kao i poznavanje razlike između taktike i strategije, da ne idemo dalje...

 

Najveće i najvažnije bitke skoro uvek su dobijene skrivanjem namera, i lažnim delovanjima zarad provokacije neprijateljske (re)akcije, odnosno odgovora. A najjače terensko oružje u timskim sportovima (kao i u ratu) je finta, uz, naravno gorepomenute, strategiju i taktiku. Ono (oružje) se bazira na korišćenju prirodnih instikata i njihovom ciljanom provociranju u nameri za izazivanjem željene reakcije.

 

Pa najlakše je oterati decu na spavanje pe nego što dođe (finta) Baba Roga!!!

 

Pa dobro, jel ovo neki sportski komentar ili...?

 

E, da. Inijesta i nije :)

 

Iako se buljuk oprečnih informacija može pripisati "infodemiji" internet doba i paničnoj sluđenosti apokaliptičnog predznaka pomora koji čami u našem kolektivnom nesvesnom nasleđenom od prošlih generacija, neke činjenice ipak možemo da ekstrapoliramo.

 

Manipuliše se brojkama. Mrtvih. Zaraženih. Inficiranih. Obolelih. Načinom definisanja prisustva virusa. Respiratori, da lil ne.

Špekuliše se o stečenom imunitetu. Trajanju istog. Imunitetu stada (kolektivnom, ako vam se više sviđa) Drugom talasu. Trećem talasu. Repu (pan)epidemije. Opstanak virusa na različitim površinama. U vazduhu ili ne....

Najavljuju se vakcine. Pronalazak. Par meseci. Godinu. Dve. Obavezno vakcinisanje. Nije obavezno za decu. Testovi.

Maske treba obavezno nositi jer spasavaju. Maske su štetne i ne treba ih nositi. Rukavice?

       Koje bre sad rukavice???

 

Ekonomija je stala. 5G Maskovi (Elon Musk) sateliti u koloni jedan po jedan (sve do 42,000 komada), nadleću nad našim glavama.

Tankeri, nakon što se sva skladišta prelivaju, besciljno kruže okeanima puni nafte koju niko neće.

Praćenje preko mobilnih telefona predstavlja se kao nužna mera u borbi protiv ____

Ljudi su saterani u zatvor(eno) i savetovani da izbegavaju druge ljude i obavljaju sve što mogu putem ekrana.

Deca ne idu u školu i nemaju kontakte sa drugom decom niti odraslima. Bleje u ekrane.

Društvene mreže otvoreno cenzurišu drugačije mišljenje. Mediji su u rasulu. Izborna je godina u USA.

 

Aj da ne gnjavim - opšti je haos, i to je valjda jasno.

Da; ali zbog čega???

 

Zbog virusa? Kog virusa? Nešto mu slab rezultat... Al' mu je izgleda marketing vrhunski.

 

Par stotina hiljada umrlih i par miliona "oboleleih" ili "zaraženih" na populaciju od, koliko?, 7,700,000,000

 

Pa nije li sve gorenavedeno u najmanju ruku neprimerena reakcija.

 

Proporcija, procena, delovanje.

 

Znate, ako vas na bajsu napadne čopor, možete da šutnete "alfu" u njušku, da ih isprskate biberom ili da prosto siđete sa bajsa, malo je glupo da bacite kašikaru. To će sigurno rešiti situaciju, ali... uračunajmo i malo felša ;)

 

 

 


  • 4

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#939 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 09:26 PM

Vrhunski epidemiolozi nisu "veci deo ljudi", vec visoko skolovana manjina sa velikim iskustvom, da uzmemo recimo analogiju kao vrhunski profesionalni igrac bilijara. Shodno tome oni ce za razliku od nas veceg dela amatera u velikom procentu izvesti udarac onako kako su zamislili. Zato kada nas takvi profesionalci savetuju u necemu treba im verovati i poslusati ih ako hocemo nesto da naucimo.
 
"Zbog virusa? Kog virusa? Nešto mu slab rezultat... Al' mu je izgleda marketing vrhunski.
Par stotina hiljada umrlih i par miliona "oboleleih" ili "zaraženih" na populaciju od, koliko?, 7,700,000,000"
 
Posto volis umetnost a brojke mrtvih su izgleda samo brojke evo pogledaj ovo mozda ces shvatiti zasto se bore makar samo za jedan neciji zivot.
 
zvezda.jpg
 
A pazi ovo "Demokratija je diktatura vecine nad manjinom"

  • 2

#940 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 09:34 PM

Percepcija većeg dela ljudi, na osnovu koje se izvlače zaključci, počiva na verovanju da kada šutnete loptu ona ide pravo tamo gde ste je šutnuli, a zapravo je to ono što se baš nikada ne desi. Ili bar ne onima koji tako misle.
Najteži udarac u bilijaru je odbiti kuglu preko stola o martinelu i dočekati je na vrh štapa. Probajte.
 
Shodno tome, većina veruje da se igra odvija, pa čak da i oni sami igraju, bez felša. Eto... ne razumeju, ne znaju - nisu vežbali, pa ga ni ne koriste. A u stvari da bi se igralo bez felša zahteva neverovatnu veštinu. Lopta u pokretu praktično uvek ima felš jer joj je to svojstveno (da ne kažem imanentno). Pitanje je samo u kojoj meri i da li je svrsishodan, odnosno upotrebljen namerno ili je usputni, nekotrolisani rezultat.
 
Možete da razmišljate vodnički, i uradite onako kako vam je kazato i bole vas ćoše, glavni ste u kafani i ispred prodavnice; ili generalski, pa da sagledavanjem šire slike i uvidom u mnogobrojne aspekte, direktno i inidirektno uticajne na situaciju, razumete, i po potrebi razvijete, strategiju i taktiku. Naravno ovo iziskuje svest o tome da narečeni aspekti uopšte postoje, sposobnost baratanja istima, kao i poznavanje razlike između taktike i strategije, da ne idemo dalje...
 
Najveće i najvažnije bitke skoro uvek su dobijene skrivanjem namera, i lažnim delovanjima zarad provokacije neprijateljske (re)akcije, odnosno odgovora. A najjače terensko oružje u timskim sportovima (kao i u ratu) je finta, uz, naravno gorepomenute, strategiju i taktiku. Ono (oružje) se bazira na korišćenju prirodnih instikata i njihovom ciljanom provociranju u nameri za izazivanjem željene reakcije.
 
Pa najlakše je oterati decu na spavanje pe nego što dođe (finta) Baba Roga!!!
 
Pa dobro, jel ovo neki sportski komentar ili...?
 
E, da. Inijesta i nije :)
 
Iako se buljuk oprečnih informacija može pripisati "infodemiji" internet doba i paničnoj sluđenosti apokaliptičnog predznaka pomora koji čami u našem kolektivnom nesvesnom nasleđenom od prošlih generacija, neke činjenice ipak možemo da ekstrapoliramo.
 
Manipuliše se brojkama. Mrtvih. Zaraženih. Inficiranih. Obolelih. Načinom definisanja prisustva virusa. Respiratori, da lil ne.
Špekuliše se o stečenom imunitetu. Trajanju istog. Imunitetu stada (kolektivnom, ako vam se više sviđa) Drugom talasu. Trećem talasu. Repu (pan)epidemije. Opstanak virusa na različitim površinama. U vazduhu ili ne....
Najavljuju se vakcine. Pronalazak. Par meseci. Godinu. Dve. Obavezno vakcinisanje. Nije obavezno za decu. Testovi.
Maske treba obavezno nositi jer spasavaju. Maske su štetne i ne treba ih nositi. Rukavice?
       Koje bre sad rukavice???
 
Ekonomija je stala. 5G Maskovi (Elon Musk) sateliti u koloni jedan po jedan (sve do 42,000 komada), nadleću nad našim glavama.
Tankeri, nakon što se sva skladišta prelivaju, besciljno kruže okeanima puni nafte koju niko neće.
Praćenje preko mobilnih telefona predstavlja se kao nužna mera u borbi protiv ____
Ljudi su saterani u zatvor(eno) i savetovani da izbegavaju druge ljude i obavljaju sve što mogu putem ekrana.
Deca ne idu u školu i nemaju kontakte sa drugom decom niti odraslima. Bleje u ekrane.
Društvene mreže otvoreno cenzurišu drugačije mišljenje. Mediji su u rasulu. Izborna je godina u USA.
 
Aj da ne gnjavim - opšti je haos, i to je valjda jasno.
Da; ali zbog čega???
 
Zbog virusa? Kog virusa? Nešto mu slab rezultat... Al' mu je izgleda marketing vrhunski.
 
Par stotina hiljada umrlih i par miliona "oboleleih" ili "zaraženih" na populaciju od, koliko?, 7,700,000,000
 
Pa nije li sve gorenavedeno u najmanju ruku neprimerena reakcija.
 
Proporcija, procena, delovanje.
 
Znate, ako vas na bajsu napadne čopor, možete da šutnete "alfu" u njušku, da ih isprskate biberom ili da prosto siđete sa bajsa, malo je glupo da bacite kašikaru. To će sigurno rešiti situaciju, ali... uračunajmo i malo felša ;)

Веома елоквенто и смислено објашњен став који се више заснива на здравом разуму, заправо углавном на здравом разуму, посматрању и уочавању и дефинисању односа између појава које су повезане са овом тзв. пандемијом. Као и у спољном свету, и овде на форуму су се ствари поларизовале на оне који су уверени да све што у вези са короном долази путем званичних канала јесте непорецива истина и на оне, у које спадам и ја, ниду баш тако уверени. @Alx се није трудио да износи неке појединачне вести или информације из редова стручњака или политичара који у јавност излазе са другачијим ставом и проценама него што је званичан наратив, али је дао прилично дубок, рекао бих чак филозофски пресек стања.
Ја сам се трудио да ту и тамо доставим неки линк или податак који поткрепљује тезу да у целој причи нешто не штима. Нисам ни то морао, из авиона се види да много тога није у реду.
Лично бих волео да @Fiery изнесе своје мишљење у вези са овим Алексиним излагањем. Зашто? Зато што је најупорнији, додуше и најметодичнији, заступник становишта да је корона баш толики проблем какав нам се намеће да прихватимо. :)
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika