Jump to content


Photo

Corona anyone...?


  • This topic is locked This topic is locked
2027 replies to this topic

#901 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Posted 04 May 2020 - 08:33 PM

Ja bih svima koji su zagovornici kolektivnog imuniteta/ prirodne selekcije platio letovanje od nekoliko meseci u podrucju kada se sledeci put bude desio neki nuklearni akcident da steknu imunitet, posto smo se kao "ljudi kroz celu istoriju borili na taj nacin".


  • 0

#902 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Posted 04 May 2020 - 08:36 PM

Nisam znao da je nuklearni incident od prirode. Ali hvala na saznanju. Mesas babe i zabe.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#903 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Posted 04 May 2020 - 08:43 PM

Pa Sunce radi na slicnom principu ali nas stiti atmosfera. Znas kako kazu izadjite malo na Sunce da stvorite vitamin D. Mozda ako pridjete blize nuklearki brze dobijete vitamina D i imuniteta. Uostalom kada se sledeci put pojavi neki novi virus, vi trk tamo da se prokuzite i steknete imunitet, nemojte da cekate da virus prvo pobije hiljade pa onda tako oslabljen stigne do vas.


  • 0

#904 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Posted 04 May 2020 - 08:48 PM

Pa ovo je totalni oftopic, ali poseti Hirosimu i Nagasaki, pa mi objasni sto ljudi ipak dozive 100 godina ili snimi kao ona cura na YT koja u Cernobilju jede jabuke, voce, pece krompir, koji je ispalo gle ironije da ima manje stete nego posle industrijske obrade/prskanja.

No ovo je sad pametovanje. Ali eto ako idemo u tom smeru. Ne znam kako dodjosmo do nuklearki koje mi ljudi pravimo. Zar nisu ti Japanci i pored "2 atomke" medju najdugovecnijima ?

Mada tema nisu bile nuklearke. Od nastanka zivota na planeti Zemlji sve se svodi na imunitet, mutacije i ono sto bi neko nazvao "prirodnom selekcijom".
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#905 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Posted 04 May 2020 - 09:04 PM

Pogledaj malo istoriju pa ces videti da se prosecan ljudski zivotni vek udvostrucio sa pojavom nauke, lekara i primenom "vestacke selekcije" tj medicine.


  • 0

#906 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Posted 04 May 2020 - 09:05 PM

Avangard, ne vredi sa njim pricati, lik je zabio glavu u pesak i ne zeli da izvadi. Isprva sam mislio da je neki trol, ali decko je ozbiljan u svojim shizofrenim cepanjima...


  • 1

#907 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Posted 04 May 2020 - 09:09 PM

<---   Pa pogledaj mi avatar.


  • 1

#908 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Posted 04 May 2020 - 09:16 PM

@miree ma opusteno :)

Dusane, mozes li mi reci koliko se ljudski zivot puta udvostrucio pre nastanka onog sto mi nazivamo moderna nauka ? Od Homosapiensa ?
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#909 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Posted 04 May 2020 - 09:51 PM

Malo mi je nejasno pitanje. Svaki put kada ljudi poboljsaju uslove zivota produzi im se zivotni vek, kada su ljudi otkrili vatru i poceli da kuvaju hranu (unistavaju bakterije i viruse), napravili orudja za lov i naucili da vestacki uzgajaju hranu pa mogli da jedu zdravu hranu poboljsao im se zivotni vek, koliko ne znam jer ne postoje zapisani podaci. Ono sto postoji zapisano je da se od sredine XIX veka prodorom nauke u nacine lecenja zivotni vek udvostrucio.

 

slika1.png


  • 0

#910 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 05 May 2020 - 04:48 AM

 Ono sto postoji zapisano je da se od sredine XIX veka prodorom nauke u nacine lecenja zivotni vek udvostrucio.

 

 

Prodorom ZAPADNE MEDICINE a ne prodorom Kineske tradicionalne medicine  (akupunkture ) Problem sa Srbijom, je sto vecito luta izmedju istoka i zapada.Da je po tebi i Kinezima jos bi smo bili u totalnom policijskom casu, koji je bezveze i ne sluzi svrsi. Nece sada u cetvrtak virus nestati ali poenta je koliko sam shvatio da se stariji i dalje cuvaju a preko mladjih osoba cemo steknuti kolektivni imunitet,cini mi se da zbog lupanja serpi a zbog straha za svoje guzice vrh je poceo pametnije da razmislja,ej ljudi su u pitanju a ne domace zivotinje,radikalne mere nikada u istoriji nisu donele dobro .

.


  • 0

#911 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 05 May 2020 - 06:24 AM

Malo mi je nejasno pitanje. Svaki put kada ljudi poboljsaju uslove zivota produzi im se zivotni vek, kada su ljudi otkrili vatru i poceli da kuvaju hranu (unistavaju bakterije i viruse), napravili orudja za lov i naucili da vestacki uzgajaju hranu pa mogli da jedu zdravu hranu poboljsao im se zivotni vek, koliko ne znam jer ne postoje zapisani podaci. Ono sto postoji zapisano je da se od sredine XIX veka prodorom nauke u nacine lecenja zivotni vek udvostrucio.

attachicon.gifslika1.png

neko je napravio ozbiljne pare upravo na osnovu ovoga što i ti iznosiš, vidi monsanto, basf, GMO đubre i neumerene vakcinacije, prskanja, trovanja... kapiraš? Ništa od produženja životnog veka, a znaš koliko vremena treba da bi se to potvrdilo? Pa otprilike još 100god, a dotle ekipa koja je to smislila ide da letuje čuj letuje, emigrira na Jupiter (lupam) od tvojih para ali još gore, od tvoga zdravlja...
  • 0

#912 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Posted 05 May 2020 - 08:01 AM

“[Pennsylvania] removes more than 200 deaths from official coronavirus count as questions mount about reporting process, data accuracy”

https://m.washington...3RwkckN00rtpRSg

Укратко, корона постоји, мере су претеране
  • 0

#913 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 05 May 2020 - 08:56 AM

https://ec.europa.eu...p_p_col_count=2

Кажу да и еуростат има поуздане податке

 

Za 2015. u proseku 1934 nedeljno za prva četiri meseca prema podacima Eurostat (izvor). Za prvih 18 sedmica 2015. u proseku 1918 sedmično prema podacima SCB (izvor). Ja ovde ne vidim neko neslaganje.

 

Za april 2020 u proseku 2333 sedmično prema podacima SCB, sa maksimumom od 2541 u 15. sedmici (isti izvor, sedmice 14-17; nekompletnu 18. sedmicu nisam uključio u račun).


  • 0

#914 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Posted 05 May 2020 - 09:05 AM

И даље је много више него 1250. Црно на бело. Таман она разликица коју даје већ констатована немарност Шведа према старима. Ко зна шта се ту још крије :) можда су убројили и папаје као ови у Танзанији



http://www.politika....i-koza-i-papaja
  • 0

#915 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 05 May 2020 - 09:10 AM

Da se podsetimo, ovo je grafik od kog je krenula priča: link

 

Na tom grafiku, 1250 je linija koja je izvučena kao orjentir za lakše praćenje. Linije prosečnog broja preminulih su iznad, prepoznaju se po tome što su malo krivudavije od potpuno ravnih linija za orjentaciju.

 

I tako preko loše matematike i lošeg čitanja grafika dođosmo do zaključka da ni matematika ni grafici u stvari nisu bitni, jer u Švedskoj očigledno pumpaju brojeve na sopstvenu štetu, valjda da bi dokazali svima da njihov pristup u stvari nije dobar ili šta li? Imam utisak da se logika konstantno menja, samo krajnji zaključak nekako uvek ostaje isti. Ali drago mi je da znam da je ~20% više smrtnih slučajeva od normale "razlikica".


  • 0

#916 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Posted 05 May 2020 - 09:29 AM

Прича је кренула од саме суштине короне за које се испоставило да је више смицалица него опасност. Онтоме говоре све бројнији извештаји о надувавању бројки и све бројнија мишљења лекара да је вирус мање опасан него што званични наратив мејнстрим медија и СЗО (чији је други највећи финансијер приватно лице) желе да представе.
Шведи су се већ изјаснили да су старе ставили по страни, што уз њихов приступ ,,пандемији” (који иначе, уз белоруски, има највише смисла) доводи до те разлике. Све у свему, свет је све ближе закључку да корона није толика звер, (уосталом, кажу неки независнији лекари да постоји већ неко време), да су примењене мере претеране, да државне и глобалне администрације нису одиграле поштену игру, а како време одмиче, стиче се утисак да ће бити и извињавања.
  • 0

#917 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 05 May 2020 - 10:35 AM

да државне и глобалне администрације нису одиграле поштену игру
 

 

A-haa!!!

E koliko samo manje uočljivih puta do sada...

 

Nije ni čudo što se ljudi tripuju chemtrailsima i ljudima gušterima ali to ne znači da je u istom košu i 5G, covid19, GMO i ostalo što su progurali razni lobiji. Pa ček na kraju i ta SZO funkcioniše kao lobby organizacija, nema tu nikakve obavezujuće a kamoli izvršne uloge...


  • 0

#918 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Posted 05 May 2020 - 11:05 AM

https://www.kupujemp...er_id=659061347

 

:mrgreen:


  • 0

#919 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Posted 05 May 2020 - 11:10 AM

https://www.kupujemp...er_id=659061347
 
:mrgreen:

Како је кренуло Још ће да испадне да није лупао :) :)
  • 0

#920 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 05 May 2020 - 11:10 AM

aa_argus_18940921-p08-14.jpg


  • 1




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users