Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#861 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 April 2020 - 12:25 PM


  • 2
Homesick for a place you've never been...

#862 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 28 April 2020 - 02:32 PM


  • 1

#863 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 28 April 2020 - 03:09 PM

https://www.livescie...anta-clara.html

 

https://khn.org/news...rk-in-progress/

 

https://arstechnica....worse-than-flu/


  • 1

#864 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 28 April 2020 - 03:50 PM

https://stanjestvari...dioti/#comments




Проценат НЕзаражених у Србији (ригорозне мере) Белорусији (скоро без мера) и Шведској (опуштене Шведе које имају изазов ,,пљувања и кашљања по старима) је између 99,87 и 99,99 посто
  • 1

#865 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 29 April 2020 - 01:34 AM


  • 0

#866 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 29 April 2020 - 07:49 AM

The lungs are ground zero, but COVID-19 also tears through organ systems from brain to blood vessels. - science.sciencemag.org/content/368/6489/356


  • 1

#867 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 29 April 2020 - 08:12 AM

https://rs.sputnikne...fikovali-virus/


  • 0

#868 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 30 April 2020 - 01:10 PM

The lungs are ground zero, but COVID-19 also tears through organ systems from brain to blood vessels. - science.sciencemag.org/content/368/6489/356

Odličan tekst, hvala!!
  • 0

#869 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 04 May 2020 - 12:04 AM


  • 0

#870 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 04 May 2020 - 06:24 AM

Resio sef da nas u cetvrtak pusti iz pritvora,prpa! uplasio se lonaca i serpi.Ili virus  resio da ode na za Djurdjevdan,kaze nikakve vajde od nas.


  • 0

#871 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 04 May 2020 - 08:05 AM

Ja se samo bojim da ce neko nas napadne, nema ovo ko vise braniti, ne znam kako se ovo desilo, taj strah, sto od virusa, sto od policije, odvratno nesto, nema ljudi ni do podne
  • 0

#872 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 04 May 2020 - 08:14 AM

Сад кад је демаскирана опасност од короне, (пола жртава у Европи је у старачким домовима што наводи на разне закључке, у Србији према речима Небојше Радуловића четвртина преминулих је из ГЦ Ниш) шта сада? На јесен/зиму опет поруке ,,остајте код куће”? :)
  • 0

#873 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 04 May 2020 - 08:32 AM

Šta je tu novo? Od početka je poznato da bolest najgore pogađa najstarije i to se nije naročito promenilo do sada. Ja sam razumeo da su Šveđani loši zato što ne štite živote starijih građana. Treba li zaboraviti i one koji nisu bili u staračkim domovima, i koji nisu bili stari i bolesni? Njih je manje pa nije bitno? Koliko ljudi je u redu da umre da se ostali ne bi previše deranžirali? (Da se razumemo, pričam generalno o merama protiv pandemije. Šta i kako se sprovodi u Srbiji je posebna tema.)

 

Dobar pregled situacije: https://www.ft.com/coronavirus-latest

 

Jedan od interesantnih grafika odatle:

 

UbzBbaA.png


  • 2

#874 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 04 May 2020 - 10:03 AM

Fiery, efektivnije će biti ako razgovaraš sa zidom.


  • 0
Pozdrav

#875 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 04 May 2020 - 10:22 AM


  • 0

#876 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 04 May 2020 - 10:40 AM

Поента није та на коју @Фиери желиш да укажеш. Нити је ко рекао да су старији мање важни, нити је ко рекао да се не треба ,,деранжирати”. Та ствар, да чак половину умрлих чини становништво старачких домова међутим, указује на то да нешто не штима у вези са причом о вирусу, односно на то о чему велики број лекара и говори: као и код других вируса грипа, и овде су на удару претежно људи компромитованог имуног система, те да је свему требало да се приђе другачије. Дај ми податак колико је оних који нису били стари и болесни, а умрли су од короне. Има ли негде такав податак уопште? Или онај о броју умрлих због неадекватне помоћи када су у питању болесници од других болести, а који због ,,пандемије” нису лечени или су занемарени? Већ неко време је јасно да је корона пре свега геополитичко питање и питање социјалног инжењеринга, више него ишта друго. Нисам склон паници, а развој ситуације око ,,пандемије” тек не говори да постоји разлог да бих сад почео да паничим. :)
  • 0

#877 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 04 May 2020 - 11:14 AM

Ja citam vest svedskog epidemiologa sa su Svedjani stekli imunitet, da se kod njih nije politika mesala. Da se Svedjani ne moraju bojati drugog talasa (Nemci cak ocekuju 4-5). Rekle su Svedje i da su svi mislili da su ludi (sem Danaca i Norvezana - ali kod njih se uplela politika), a da ce Svedska nakon svih talasa najbolje proci.

Svedjani to lepo sumiraju na kraju. Epidemiolozi u Svedskoj su rekli i da ljudi nigde u svetu nisu budale. Ljudi ce slusati, ako im se kaze sta je dobro. Mozda nece 100%, ali dovoljno je 90%.

I Svedjani tvrde da njima vakcine uopste nisu ni potrebne, a da smo "mi" najebali posto imunitet nije stecen. Tako da cemo mi opet imati ovo jovo-nanovo.

Isto bih pohvalio i primer Novog Zelanda. Ovo sto je Predsesnik Srbije uradio je krsenje svih ljudskih prava, zakona, ustava. Samo sto mi nismo pravna drzava. Mi smo eksperimentalna diktatura na nivou Kine ili Severne Koreje. A i nas Kralj se najbolje slaze sa Erdoganom, Pingom, Putinom, Orbanom - upravo tim zemljama gde se krse najvise ljudska prava.

Svedjani su odradili dobar posao, ne radeci nista.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#878 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 04 May 2020 - 11:22 AM

Продавнице и маркети се нису затварали све време ,,пандемије” у Србији. Према некој логици званичног наратива о опасности од ,,пандемије”, требало би да се догодио прави помор међу касиркама и продавцима који су за то време имаки непрестане контакте са хиљадама људи. Међутим, тај се помор, а изгледа и зараза, у тој професији није догодио. Зна ли ико некога?
  • 0

#879 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 04 May 2020 - 11:28 AM

Upravo to.

http://rs.n1info.com...cemo-imuni.html
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#880 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 04 May 2020 - 11:30 AM

Poznanik, sved al nasih korjena dodje prije nepar godina na odmor sa zenom i djetetom, dijete temperatura 40 i tako krenuo na put. I to laganini, skuplja i vozi samo one oldimere 50-60 godiste, usput svraca svukud, ono obilazi sta ga interesuje. Kaze kakav antibiotik, pa tako nece moci steci imunitet, a mi jel presla temperatura 37 daj antibiotik, daj cepcic, vodi u bolnicu da se zarazi jos necim...
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika