Jump to content


Photo

Corona anyone...?


  • This topic is locked This topic is locked
2027 replies to this topic

#781 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Posted 14 April 2020 - 03:02 PM


  • 2

#782 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 14 April 2020 - 03:32 PM

jbt, šta kaže doktor.. visinska bolest? a nije povezao da se primopredaja kiseonika i CO2 vrši u plućnim alveolama što i mi laici iz biologije iz srednje škole sasvim se solidno sećamo...  i ako su bronhiji i alveole zapušene zbog masivnog lučenjem sekreta usled jake virusne infekcije... pa naravano da ćelije i telo ne dobijaju kiseonik nikako i da su ljudi poplaveli, respirator pumpa kiseonik samo što pluća više ne rade, ne samo mehanički već su zapušena... recimo infuzija krvi bogatom kiseonikom bi više uradila nego respirator ali tih zaliha nema niko i nigde... nem' pojma onako laički... ovaj doca je ono..


  • 0

#783 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 14 April 2020 - 04:11 PM

Znači ovo sve isto kao grip svake godine? (Uzgred, po onom Worldometer-u kom (ne) verujemo, grip trenutno na 139.000, korona 123.000 i još ne usporava.)


  • 0

#784 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Posted 14 April 2020 - 04:13 PM

Treba biti oprezan sa tvrdnjama 90% ne valja jer da nisu postali doktori bili bi automehanicari, mesari, pekari, politicari, sportisti itd. jednom recju celi narod a ne kvari se licnost time sto se izabere profesija. Tih 90% bi se nazalost odnosilo i na clanove vase dalje i blize porodice.

Mislim da gresis. Naravno da ne mozemo generalizovati ljude, ali veliki procenat ljudi koji upisuju medicinu je upisu sa iskrenim i dobrim namerama. Vremenom se nauce da u sistemu korupcije, obezvredjivanja osnovnih moralnih principa i priznavanja novca kao jedinog merila uspesnosti u drustvu, lako se iskvare.

Dalje, zdravstvo u Srbiji NIJE BESPLATNO. Ne znam odakle ti to. Srbija je jedna od retkih zemalja u kojoj doprinosi zaposlenih iznose gotovo 60% neto primanja. Toliko drzava uzima na platu svakog zaposlenog poreskog obveznika. To i jeste razlog zasto je vecina u privatnom sektoru prijavljenja na minimalac. Dakle, za svakog zaposlenog i penzionera, jedan deo novca se placa za zdravstveno osiguranje. Sad koliki je taj novac, gde on na kraju zavrsi i zasto su domovi zdravlja i bolnice zapusteni i zasto se u njih decenijama ne ulaze, pitajte politicare.

Ja Bogu hvala nisam morao da imam neko posebno iskustvo sa doktorima. Moj otac jeste. Radio je 43 godine i sa svake njegove plate, bio on zdrav ili bolestan, drzava je uzimala novac za zdravstveno osiguranje. Kada je imao napad zuci i zavrsio u bolnici, rekli su mu da treba da se operise ali da nema mesta, i da mogu da mu operaciju zakazu za 5 godina. Ili da mu preporuce kolegu koji ima privatnu kliniku.

Imala je i moja supruga isto lepo iskustvo sa ginekolozima, ali stvarno ne mogu o tome da kuckam preko telefona, izgubicu i oci i zivce.

Nije sve apsolutno crno, ima svetlih primera casnih hirurga, kardiologa, lekara i medicinskih sestara, ali ih je malo, jako malo. Prekrilo ih ovo sivilo oko njih.

Nazovite me kako hocete, ja samo realno sagledavam situaciju i pricam iz iskustva meni bliskih ljudi. A to iskustvo kaze da nasem zdravstvenom sistemu treba korenita reforma. U prilog tome govori i cinjenica kakve mere se trenutno u Srbiji primenjuju sa toliko malim procentom inficiranih ljudi...
  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#785 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 14 April 2020 - 04:17 PM

^ ima i mehaničara dobrih, ali kao i doktora a bogami i farmaceuta, svaki gleda samo jednu stvar, a to je da mu (ne_daj_bože) DOĐEŠ i PLATIŠ OPET


  • 0

#786 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Posted 14 April 2020 - 04:26 PM

Kako gdje zavrsi novac od osiguranja, pa treba armiju botova platiti, brat bratu kod Mile ih je na drzavnoj sisi minimum pola viska a sumnjam da je kod Ace drugacije :)

Volim ih spomenuti, ko zamjerio ko ne zamjerio :)
  • 0

#787 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Posted 14 April 2020 - 05:18 PM

@Smasher   Uvek oni koji kritikuju realno sagledavaju kako bi drugacije bilo, tipa imam informacije od rodjaka i komsinice. Kada sam napisao besplatno osnovno zdravstvo mislio sam da se gradjanima ne naplacuje a ne da lekari rade za dzabe, naravno da ce za plate i materijal biti placeno iz drzavnog budzeta koji se puni kao i u ostalim drzavama u svetu. Realno sagledavanje je kada se kaze da je unazad izgradjeno i opremljeno toliko i toliko bolnica i klinika, naravno ko hoce realno da vidi. Po tvom realnom sagledavanju Americi, Francuskoj, Britaniji, Spaniji, Italiji treba korenita reforma zdravstvenog sistema jer odvoze mrtve kamionima koliko ih ima. Ko hoce da vidi realno naravno.

 

@veljo1981    Botova naravno nema na drugoj strani, onih koji su bili pre i doci posle. Tamo svi posteni kao da su dosli iz Japana a ne rodjeni u Srbiji. Pa za njih ne vazi ovo sto Smasher napisa "Vremenom se nauce da u sistemu korupcije, obezvredjivanja osnovnih moralnih principa i priznavanja novca kao jedinog merila uspesnosti u drustvu, lako se iskvare."


  • 0

#788 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Posted 14 April 2020 - 05:42 PM

Nema veze, opet ih ispljuljemo pa promijenimo, gdje pise da moraju da budu dozivotno kao Tito?
  • 1

#789 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Posted 14 April 2020 - 05:47 PM

84 sata cemo biti zatvoreni za Vaskrs... Jebem im seme majmunsko, kako ovima koji su na vlasti, tako i svim njihovm glasacima, mars u tri lepe pizde materine.


  • 2

#790 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Posted 14 April 2020 - 05:55 PM

Ti već nervozan, a još nije ni počelo. Ja juče izašao posle 516 sati.


  • 0

#791 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Posted 14 April 2020 - 05:56 PM

Svi drugi olabavljuju mere, a pickousti ih zateze, kakvog umnog bolesnika imamo na celu drzave majko mila...


  • 0

#792 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Posted 14 April 2020 - 06:16 PM

Ti već nervozan, a još nije ni počelo. Ja juče izašao posle 516 sati.

meni sutra istice mojih 672. Ne znam dal cu se snaci napolju :D ne znam sta se sve promenilo :P


  • 0

ಠ_ಠ


#793 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 14 April 2020 - 06:39 PM

Ne znam ni sam. S jedne strane sjebali mi bioritam,imao sam rutinu svakodnevnu,pre neki dan mi se desilo da nisam celu noc mogao da zaspim,,i uopste problemi su poceli kada su uveli policijski cas. Sada na stranu sta mislim o nasem predsedniku, nesto kod njega ne stima debelo i to je cinjenica,ali poznajuci Srbe razmisljam da je vlada rekla napr. da se pridrzavamo pravila ,sto manjih socijalnih kontakata,da li bi se narod pridrzavao?. Ova zabrana sto je produzena, covek racuna da bi se ljudi opustili u ponedeljak i da bi bila veca zaraznost. Nisam pametan,da li je sudjeno da na ovim prostorima vlada politika cvrste ruke,jer cim ga je narod izabrao,znaci da to sam narod zeli.nema drrugacijeg objasnjenja.

 

U Slovackoj nema zabrana samo upozorenja da se ljudi cuvaju,i sada ovi u Slovackoj sto su se iselili, salju slike iz kafica i parkova i dizu ovim nasim Slovacima pritisak.


  • 1

#794 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 14 April 2020 - 06:42 PM

U Slovačkoj je tek počela žurka - videćemo za par nedelja kako će izgledati situacija.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#795 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 14 April 2020 - 06:49 PM

Videcemo. Ali kada je poceo rat kod nas devedesetih,ja sam se zakacio sa komsijom istim kao ti,zato sto sam tvrdio da Cesi i Slovaci nece ratovati kao ovde nego ce se miroljubivo razici,a on je rekao isto kao ti sada,videces kada pukne kod njih,zivi bili i videli/


  • 0

#796 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 14 April 2020 - 06:57 PM

Videcemo. Ali kada je poceo rat kod nas devedesetih,ja sam se zakacio sa komsijom istim kao ti,zato sto sam tvrdio da Cesi i Slovaci nece ratovati kao ovde nego ce se miroljubivo razici,a on je rekao isto kao ti sada,videces kada pukne kod njih,zivi bili i videli/

 

Dosta različite stvari - plus što mislim da me nisi razumeo.

 

Kod njih je virus tek stigao, broj utvrđenih zaraza je veoma nizak. Tek kad poraste (a vrlo, vrlo malo je verovatno da neće, pogotovo što ne uvode karantin), moći ćemo videti kakve mere oni sprovode.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#797 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Posted 14 April 2020 - 07:06 PM


  • 0

#798 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 14 April 2020 - 09:30 PM

Ne znam ni sam. S jedne strane sjebali mi bioritam,imao sam rutinu svakodnevnu,pre neki dan mi se desilo da nisam celu noc mogao da zaspim,,i uopste problemi su poceli kada su uveli policijski cas. Sada na stranu sta mislim o nasem predsedniku, nesto kod njega ne stima debelo i to je cinjenica,ali poznajuci Srbe razmisljam da je vlada rekla napr. da se pridrzavamo pravila ,sto manjih socijalnih kontakata,da li bi se narod pridrzavao?. Ova zabrana sto je produzena, covek racuna da bi se ljudi opustili u ponedeljak i da bi bila veca zaraznost. Nisam pametan,da li je sudjeno da na ovim prostorima vlada politika cvrste ruke,jer cim ga je narod izabrao,znaci da to sam narod zeli.nema drrugacijeg objasnjenja.

 

U Slovackoj nema zabrana samo upozorenja da se ljudi cuvaju,i sada ovi u Slovackoj sto su se iselili, salju slike iz kafica i parkova i dizu ovim nasim Slovacima pritisak.

 

Dva dana ne mogu da u]em u prodavnicu jer nemam kad da čekam u redu 3 sata dok svaka budala nakupuje još jednu turu zaliha za BESKRAJNO TAMNOVANJE. U Plusu nema slobodnih kolica, ispred lokalnog maksija se pomeriš jedno mesto na 20 minuta. Tačno znaju kakav je narod i kako da ga mažu da drže vlast, ali nemaju blage kad treba predvideti kako će taj isti narod da reaguje u nekoj drugoj situaciji *čije parametre oni određuju*.

 

Ako kod nas ikad krene ozbiljno sranje s tim virusom, krenuće sad zbog haosa po prodavnicama tokom ove nedelje, čiji je jedini uzrok to što se u suštini znalo da će danima da nas zatoči za uskrs.

 

EDIT e da, zdravstvo nije besplatno:

http://rfzo.rs/index.php/ukljucivanje

Kad si privrednik, izađe otprilike duplo.

Na šta ti sve uzmu onih 60% nameta na vilajet kad si zaposlen, to samo oni znaju.


 


  • 0

#799 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Posted 15 April 2020 - 05:50 PM

Zbogom voznja pet-sub-ned :(
Sveta zemlja Njemacka samo da se stabilizuje, dosta je vala bilo
  • 0

#800 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 15 April 2020 - 05:54 PM

dobar predlog


  • 0




5 user(s) are reading this topic

0 members, 5 guests, 0 anonymous users