Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#321 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 26 March 2020 - 08:08 AM

Veličina Covid 19 virusa je 0,1 mikrona, maske za bicikl imaju daleko veću propustljivost od toga. Na linku je zanimljivo testiranje različitih maski, mozda ne bi bilo loše u bicilističku masku ubaciti komad pamučne tkanine.

 

https://www.vazduh.i...-korona-virusa/


  • 0

#322 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 26 March 2020 - 08:32 AM

Veličina Covid 19 virusa je 0,1 mikrona, maske za bicikl imaju daleko veću propustljivost od toga. Na linku je zanimljivo testiranje različitih maski, mozda ne bi bilo loše u bicilističku masku ubaciti komad pamučne tkanine.

https://www.vazduh.i...-korona-virusa/

e sad, ovo uopšte nije relevantno iz razloga što aerosolno zagađenje u vidu prašine, čađi i gasova ne filtrira se isto kao kapljično u slučaju virusa ili bilo kojih drugih zaraznih infekcija disajnih puteva... medicinska > zaštitna, a bilo koja maska ili višestruko smotani pamučni šal ili marama svakako pomaže nego bez ičega.


back to topic:
https://www.citylab....ovid-19/608725/
  • 0

#323 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 26 March 2020 - 11:32 AM

Veličina Covid 19 virusa je 0,1 mikrona, maske za bicikl imaju daleko veću propustljivost od toga. Na linku je zanimljivo testiranje različitih maski, mozda ne bi bilo loše u bicilističku masku ubaciti komad pamučne tkanine.

 

 

Ajdee!! Pa procitaj prvo sta sam napisao pametnice od 0.1mikrona, virus je deset puta veci-1mikron je u pitanju. (milioniti deo mm ili 0.000001mm) iako  sam procitao da im je velicina od 10-300 nm (nanometara). 

 

 

Da ponovim -Svi koji imaju zimsku biciklisticku masku za lice mogu da ubace 4i vise listova  kuhinjskog ubrusa i tako su zasticeni ,i cim se vrate ,bacaju se papiri koji sluze kao filter, jer poznato je da napr. hirurske maske traju jednokratno,ko ce ih toliko nakupovati.

 

Ako se ubacuje pamucna tkanina,morala bi se svaki put iskuvati i osusiti sa peglom,tako da taj tvoj predlog nije praktican.


  • 0

#324 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 26 March 2020 - 11:57 AM

Znam da ti je teško, ali probaj da održiš komunikaciju na civilizovanom nivou, jer ako budeš insistirao da ide u drugom smeru možda ti se ne svidi gde završi.

 

Sto se tkanine tiče, mnogo je praktičnija jer je za višekratnu upotrebu (uz pranje naravno), i prilikom peglanja se vrši dodatna termička obrada. A i oskudacija je u toalet papiru i ubrusima u današnje vreme :) 


  • 0

#325 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 26 March 2020 - 12:02 PM

Mikron je milioniti deo metra, hiljaditi deo milimetra. Virus korone je 0,05 do 0,2 mikrona.
  • 0

#326 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 March 2020 - 01:24 PM

Veličina Covid 19 virusa je 0,1 mikrona, maske za bicikl imaju daleko veću propustljivost od toga. Na linku je zanimljivo testiranje različitih maski, mozda ne bi bilo loše u bicilističku masku ubaciti komad pamučne tkanine.
 
https://www.vazduh.i...-korona-virusa/



Pa evo, lepo ljudi kažu da će i obična krpa zaustaviti 2/3 čestica virusa što je bolje nego da na licu nema ničega.
Danas u 011Shop kupim 3 majice i dobijem njihovu masku na poklon. Jeste pamuk ali je dupli i svakako će nešto sprečiti, ako ništa drugo bar to što dolazi od nečijeg kašljanja.
Kad smo već kod zaštite samo Bano maske mogu stoprocentno zaustaviti sve ali u Srbiji pre ćemo pronaći Atlantidu nego tu stvar. A i kad je nadjemo to je papreno za naše uslove.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#327 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 26 March 2020 - 04:06 PM

Bil znao jos 2015 godine, dal' mu se javilo ili mu neko dosapnuo...

 

 

18. oktobra 2019. izvedena je simulacija globalne pandemije korona virusa, od strane Gejtsa i ekipe, pod nazivom "Event 201'',  2 meseca pre prvog registrovanog slucaja oboljevanja od korone. 

 

 

Koincidencija ili ne, sami donesite zakljucak.


  • 0

#328 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 26 March 2020 - 04:49 PM

Bre ljudi, nit' vozite nit' jebete n2:icone10sr6


  • 2

#329 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 March 2020 - 05:45 PM

Za zastitne maske protiv ovog virusa ,mogu da posluze i ove zimske biciklisticke maske za bicikl,ko ih ima . Ja tu gde se dise stavim ispred cetiri sloja kuhinjskog papirnatog ubrusa a moze i WC papir,Moze i vise slojeva ali mislim da nema potrebe. Prednost je sto moze svaki put da se ubaci novi papir,i mislim da je to odlicna zastita, kada se ide u prodavnicu po namirnice.

Sto se tice ociju,mislim sto ne iskoristiti biciklisticke naocare,jer virus ulazi i kroz oci,Govorim o slucaju kada se ne moze izbeci guzva. Ja ako budem isao u neku guzvu,stavicu i ski naocare koje mi sluze u zimskom periodu,sto reskirati?

Ovo sa maskom za bicikliste,sada cu uvek koristiti zimi,sto da ne iskoristim njene prednosti,i razmisljam od koga sam se zarazio ako kine u redu za cekanje.

Stavi masku za ronjenje!
Bolje štiti!
Obavezno okačii selfi iz reda za koju god varijantu se odlučiš!!!


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#330 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 26 March 2020 - 06:33 PM

Možda bih mogao ovo da sašijem od jednih bisaga:

 

img01.jpg


  • 5
Pozdrav

#331 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 26 March 2020 - 06:51 PM

Mozes i burku ili nikab. A i Disney pravi dosta maski :)


  • 0

#332 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 26 March 2020 - 07:06 PM

6F25FA76-2014-4348-8A00-8285159E16AB.png

Рекли ми да може и на очи дуђе
  • 0

#333 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 26 March 2020 - 10:05 PM

(link)


  • 0

#334 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 March 2020 - 10:25 PM

Amerika vrtoglavom brzinom izbila na 1 mesto po broju zaraženih

Screenshot_20200326-231719.png

Većina filmskih mega tragedija dešavale su se u Americi.. 2012, meteor ovaj,onaj.. cunamiji, zemljotresi, razne pi*ke materine.. godzile, razni vanzemaljci i sva čuda koje ljudski mozak može da izmisli na filmskom platnu.
A u stvarnosti Korona će je progutati ako nastavi ovim tempom.

Nit manjeg govneta, nit veće katastrofe.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#335 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 26 March 2020 - 11:30 PM

To je Duboka Drzava uradila da unisti Trampa jer je postavio americku ekonomiju na stabilne noge a sada mora da otpusta radnike i zatvara radnje.


  • 1

#336 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 27 March 2020 - 05:55 AM

Nisam siguran koliko sam u pravu, ali mi se cini da nam te neke maske nece pomoci mnogo. Svi smo svesni da se virus najlakse prenosi preko kapljica iz usta ili nosa i toga se najvise cuvamo. Najveca opasnost preti onda kada ni ne znamo da smo dodirnuli nesto na cemu se virus zadrzao, pa potom dodirnemo lice. Sem toga, doktori su vec pricali o tome da jedine maske koje provereno i efikasno stite od virusa su specijalne maske sa filterima, tako da ove obicno nisam siguran koliko su efikasno sredstvo zastite.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#337 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 March 2020 - 07:38 AM

To je Duboka Drzava uradila da unisti Trampa jer je postavio americku ekonomiju na stabilne noge a sada mora da otpusta radnike i zatvara radnje.



Pričalo se kako su Ameri stvorili ovaj virus da bi zaustavili nagli ekonomski rast Čajne. Medjutim podaci govore suprotno. Kina se i nije nešto ekonomski us*ala od 1,5-mesečnog kolapsa dok je Tramp već sad u frci i traži da svi rade bez obzira na broj rasta obolelih. Bar tako izgleda kad se gleda u medijima.

Nisam siguran koliko sam u pravu, ali mi se cini da nam te neke maske nece pomoci mnogo. Svi smo svesni da se virus najlakse prenosi preko kapljica iz usta ili nosa i toga se najvise cuvamo. Najveca opasnost preti onda kada ni ne znamo da smo dodirnuli nesto na cemu se virus zadrzao, pa potom dodirnemo lice. Sem toga, doktori su vec pricali o tome da jedine maske koje provereno i efikasno stite od virusa su specijalne maske sa filterima, tako da ove obicno nisam siguran koliko su efikasno sredstvo zastite.



Pomažu i obične maske ali ako se uhvatimo za npr bravu koju je zaraženi dodirnuo i u narednim 10-15 min pipnemo oko, usta ili izvadimo miška na šoranje eto poprilično velike mogućnosti za pozitivan rezultat.
Znači po dolasku iz radnje ne vadi slavinu ili se ispišaj pre izlaska iz kuće.
Jbga, sad ne smeš ni jebat' opušteno :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#338 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 27 March 2020 - 08:45 AM

Samo 10 do 15 minuta? Ja sam cuo da se virus na predmetima i rukama zadrzava satima. Jako je puno lazi i neistine koja kruzi o ovom virusu, a najveca od svih je da je pola od toga istina.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#339 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 27 March 2020 - 11:42 AM

Stavi masku za ronjenje!
Bolje štiti!



 

Pa da ja zaboravio ti nemas masku za zimsku voznju,ti imas ventilator za voznju tebi virus ne moze nista . Ha,ha-ventilatorski biciklista. n2:HeristicalDobro se bar obuci,nazeeepsces! n2:Heristical


  • 0

#340 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 27 March 2020 - 12:32 PM

Pa da ja zaboravio ti nemas masku za zimsku voznju,ti imas ventilator za voznju tebi virus ne moze nista . Ha,ha-ventilatorski biciklista. n2:HeristicalDobro se bar obuci,nazeeepsces! n2:Heristical

I ne zaboravi peraja ako se odlučiš za masku.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika