Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#261 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 March 2020 - 11:02 AM

Mislim da je zoranue bio sarkastičan, barem sam ja tako shvatio njegov post...
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


1 deo možda da, drugi deo možda ne.

Na priču o novcu u državi naseli su mnogi, stariji posebno. Pšenice imamo sugurno napretek ali država ne jede pšenicu i brašno.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#262 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 12:11 PM

Fiery, ako ti fale takvi neki detalji, ne mislis valjda da ces na ovom forumu da saznas sve sto te interesuje ? Daj pomuci se malo, pa potrazi informacije tamo gde se traze. Ako ti neko na nesto ukaze, npr. ja, ne znaci da mora sve da ti elaborira. Imas mogucnosti da se edukujes, internet je cudo. U tvom postu se ipak primecuje nesto drugo, a to je podjebavacki stav u kojem kroz tvoja retoricka pitanja pokusavas nesto da obezvredis, a odgovori te najverovatnije uopste ne zanimaju. Sta tebi znaci da su H1N1, H3N2, RSV, HPIV, Rinovirus, slicni po simptomima i po stopi smrtnosti ovom Covidu19. Sta tebi znaci da Covid19 ima isti kapsid, a samo malo izmenjen genetski materijal unutar njega u odnosu na SARS ? Naravno da ti nista nece biti jasnije. Da bi bilo, moras biti u materiji, a posto nisi, nema ni smisla odgovarati ti u sitne detalje.

 

Drzi se ti Italije i ne pustaj, poistovecuj nasu genetiku i njihovu, poistovecuj njihov i nas zdravstveni sistem, poistovecuj njihov i nas mentalitet. Nista nije isto, ali eto, ti si resio da su oni najbolji orijentir, pa neka ti bude, tvoja stvar. Samo ne siri paniku da cemo proci kao oni, molim te, jer su to teske gluposti. Kinu nisam nigde ignorisao, oni su najbolju stvar odradili po pitanju ovog virusa, resili su da sve stave u izolaciju, ali su to uradili u pravo vreme, svi ostali su zakasnili. Ne znam sta tu nije jasno, imas mere i imas adekvatan tajming, jedno bez drugog ne ide, odnosno ide, ali sa malo koristi, a mnogo stete. 

 

Nije isto ako se 70% stanovistva zarazi u jednom mesecu ili u 6. Razlika je u popunjenosti bolnickih kreveta. Naravno da ce u oba slucaja biti mrtvih. Kome je imunitet razvaljen, bez obzira na tajming infekcije, ne mogu mu pomoci ni svi respiratori, ni sva medicina ovog sveta. 

 

Posto sam se ja potrudio, kako tako, da ti odgovorim na tvoja pitanja, sad ja isto trazim od tebe, navedi mi imenom i prezimenom koji su to strucnjaci (ukljucujuci i kineske i americke) i u cemu konkretno se ne slazu sa onim sto ja iznosim.

 

A kad cujem to ''strucnjak'', prikenja mi se, koliko samo medju njima ima neistomisljenika, niste svesni. Pogotovo kod lekara, vrlo sujetna kategorija ljudi, gde bi svako od njih voleo da je u pravu, i gde ce svako od njih, kada se zavrsi sranje oko ovog virusa, smatrati da je upravo on najzasluzniji za trijumfalnu pobedu nad koronom. Bitno da ste stavili to u isti kalup i na svaku njihovu rec gledate kao na crveno slovo. I najbolje za vas je da ih bespogovorno slusate, a ne da se ovde peglate sa mnom... najbolje da me ignoriste kao budalu koja ne zna sta prica i da se odredite prema nekom ''strucnjaku'' kao prema sveznajucem... jer, na kraju krajeva, zasto biste mislili svojom glavom, kad to moze drugi za vas, dobrodosli u svet moderne medicine... i srecno...

 

Pitam tebe jer me zanima šta ti misliš i zašto tvrdiš to što tvrdiš. Tvoje izjave se ne poklapaju sa mojim znanjem, pa bih radije da utvrdim odakle tačno to dolazi, da ne ulazim u raspravu zbog nesporazuma. Stoji, do malopre sam te podbadao, inspirisao me tvoj nadobudni stav sveznalice i to što naizgled voliš da se uhvatiš za detalje koji ti se sviđaju i ignorišeš ostatak slike. Sada pišem nešto konkretnije kad si već i ti odgovorio meni konkretno.

 

Hvala na primerima. RSV i HPIV pogađaju prvenstveno decu, odrasli retko obolevaju i još ređe ozbiljno pate od njih. H1N1, H3N2 i ostala svinjsko-ptičja bratija mogu da izazovu ozbiljne epidemije i pandemije, zato ih i prilično strogo prate, ali trenutno nema nijednog aktivnog soja na koji nemamo razvijen imunitet. Pandemija H1N1 iz 2009 je imala smrtnost od oko 0.02%, značajno ispod CoV-2. Pandemije iz 1968 (H3N2), 1957 (H2N2) su bile oko 0,5-1%, manje nego CoV-2 ali i dalje značajno. Pandemija iz 1918 (H1N1, preko 2%) je upravo ono što danas pokušava da se izbegneme svim ovim merama. Ili ti možda misliš da ni ove pandemije nisu bile ništa posebno? Što se tiče oređenja CoV-2 i SARS, pa naravno da su slični kad su dva soja istog virusa (SARS CoV i SARS CoV-2). Ako su slični nisu isti, to bi valjda neko ko se razume trebalo da zna. Kao da si rekao da vuk nije opasan jer je genetski 99% isti kao pekinezer.

 

Zašto misliš da su primeri koje si naveo relevantni za trenutnu situaciju kada nemaju kombinaciju karakteristika kao Cov-2? Da podsetim, CoV-2 može da zakači svako, imunitet ne postoji, nosilac je zarazan i kada nema simptome, svaki nosilac u proseku zarazi po 2-4 osobe ako nema mera ograničenja, bolest šalje oko 5% zaraženih na intenzivnu negu i preko 2% smrtnosti po najoptimističnijim procenama. Jedina uporediva epidemija koja je meni poznata je pandemija H1N1 iz 1918. - na osnovu čega je za tebe ovo ništa novo i ništa posebno?

 

Italijanska genetika? Da pogađam, jesu srpski geni lavovski? :grin: Što li onda krivulje zaraze drugih zemalja tako liče na italijansku samo sa nekoliko dana zakašnjenja čak iako je smrtnih slučajeva manje?

 

Ali hajde onda da pričamo o Kini, ako njihova genetika i mentalitet nisu problem. Oni su počeli da uvode mere kada su se slučajevi zaraze već pojavili po celoj državi. Karantin je uveden kada su imali preko hiljadu novih slučajeva dnevno. Trebalo je nedelju dana strogog karantina da dnevni broj počne da opada, skoro mesec dana da padne ispod hiljadu. Objasni mi onda, molim te, kako je to prekasno da se mere uvode u Srbiji danas kada je broj dnevnih zaraza još uvek ispod sto.

 

Znači razlika je samo u popunjenim krevetima? Ako zafali kreveta, hoće li smrtnost ostati ista? Ima li ljudi kojima će respirator spasiti život, ali će umreti ako su svi zauzeti ili umiru samo oni kojima svejedno nema pomoći? Ima li ljudi kojima će u tom periodu možda zatrebati krevet u bolnici iako nemaju koronu?

 

To što radije veruješ sebi nego stručnjacima već dođe kao odgovor na moje pitanje, ali da ne bude da ignorišem tvoja pitanja: Entoni Fauči (Anthony Fauci) je iza mera koje se trenutno sprovode u SAD. On smatra da je potrebno što pre uvesti što strože mere protiv širenja epidemije. U mere spada socijalna izolacija, izbegavanje pa i zabrane okupljanja, privremeno zatvaranje škola i fakulteta, restorana i kafića i tome slično. Ovo su sve stvari koje ti opisuješ kao bilo nepotrebne, bilo neblagovremene. U Nemačkoj, mere se sprovode u skladu s Nacionalnim planom za pandemije pod rukovodstvom Instituta Rober Koh, Odeljenja za infektivnu epdemiologiju. Imena individualnih stručnjaka nisu objavljena na planu, ali verujem da možeš da ih nađeš na stranici Instituta ako te baš zanimaju. I njihove mere danas uključuju zabrane okupljanja i obaveznu distancu među građanima u javnim prostorima. Ovo su opet mere koje ti, bar u komentarima na ovoj temi, osuđuješ.

 

Kineske stručnjake takođe ne znam, ali sad i ti kažeš da su njihove mere na mestu svakako treba da korigujem pitanje. Dakle, zašto misliš da je Kineski odgovor na epidemiju bio pravovremen (hiljadu slučajeva dnevno u tom trenutku) i prikladan (uključujući prinudni karantin za čitave gradove). Zašto je u Srbiji prekasno za slične mere (manje od sto slučajeva dnevno)?


  • 3

#263 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 12:17 PM

Zoranue je bio tacnije ironican i opisao je pravo stanje u drzavi. Posto izjave nasih politicara su da smo cas bogati i sve imamo, pa onda nemamo nista, ali ipak imamo dovoljno, moglo bi bolje, ali je ipak super. :)
  • 1
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#264 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 March 2020 - 12:43 PM

Zoranue je bio tacnije ironican i opisao je pravo stanje u drzavi. Posto izjave nasih politicara su da smo cas bogati i sve imamo, pa onda nemamo nista, ali ipak imamo dovoljno, moglo bi bolje, ali je ipak super. :)



Zemlja nam jeste bogata ali novca nema.. pameti takodje nema :D
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#265 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 12:54 PM

Samo da podelim najnoviji info, koji je u diskrepanciji sa do danas zvaničnom verzijom o prvom slučaju korona virusa u Srbiji: http://rs.n1info.com...a-1.-marta.html

 

Kao što je poznato, uz - napredovali su tek 6. marta izašli sa informacijama o prvom slučaju korona virusa: https://www.danas.rs...virus-u-srbiji/

 

U međuvremenu je bilo ovo: https://www.telegraf...bornu-listu-sns

 

Kao što je jednom rekao Volter: Ima istina koje nisu za sve ljude, niti za sva vremena.

 

Eto tako.


  • 1

#266 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 01:04 PM

Hebiga, ne mešaj lanac i koronu. Vozm kako mi odgovara i van šablona.

Davno rekli ljudi, Bože daj zdravlja, a moj prijatelj kaže, ma daj ti meni para, pa nek bolucka pomalo, trpeću.

Samo nije sreća ni u novcu. Pre sam čitao intervju jednog bogatuna, koji je priznao to, kad su ga pitali o vezi sreće i para. Njegov odgovor je bio: Sa ovih mojih milion ezra, ništa ja nisam srećniji nego kad sam imao 900.000 eura.

Evo sad vidim i ovaj post leopolda, nije stvarno za komentarisanje. Pa mi tako živimo 30 i kusur godina, jedno se priča, drugo se radi. Kaže sprdnja sa virusom, jes al u qrcu, da izvinete, ovde je sprdnja sa narodom.

Ne bi da ulazim dublje u priču, svi smo slušali i gledali, hvala Bogu sve ima na internetu.

Trudiću se da vas ne smaram narednih dana, jbg, dokon sam, najo bicikla, izolacija. Odmor i dosada, al će se i to izdržati.


  • 2

#267 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 02:47 PM

Pitam tebe jer me zanima šta ti misliš i zašto tvrdiš to što tvrdiš. Tvoje izjave se ne poklapaju sa mojim znanjem, pa bih radije da utvrdim odakle tačno to dolazi, da ne ulazim u raspravu zbog nesporazuma. Stoji, do malopre sam te podbadao, inspirisao me tvoj nadobudni stav sveznalice i to što naizgled voliš da se uhvatiš za detalje koji ti se sviđaju i ignorišeš ostatak slike. Sada pišem nešto konkretnije kad si već i ti odgovorio meni konkretno.

 

Hvala na primerima. RSV i HPIV pogađaju prvenstveno decu, odrasli retko obolevaju i još ređe ozbiljno pate od njih. H1N1, H3N2 i ostala svinjsko-ptičja bratija mogu da izazovu ozbiljne epidemije i pandemije, zato ih i prilično strogo prate, ali trenutno nema nijednog aktivnog soja na koji nemamo razvijen imunitet. Pandemija H1N1 iz 2009 je imala smrtnost od oko 0.02%, značajno ispod CoV-2. Pandemije iz 1968 (H3N2), 1957 (H2N2) su bile oko 0,5-1%, manje nego CoV-2 ali i dalje značajno. Pandemija iz 1918 (H1N1, preko 2%) je upravo ono što danas pokušava da se izbegneme svim ovim merama. Ili ti možda misliš da ni ove pandemije nisu bile ništa posebno? Što se tiče oređenja CoV-2 i SARS, pa naravno da su slični kad su dva soja istog virusa (SARS CoV i SARS CoV-2). Ako su slični nisu isti, to bi valjda neko ko se razume trebalo da zna. Kao da si rekao da vuk nije opasan jer je genetski 99% isti kao pekinezer.

 

Zašto misliš da su primeri koje si naveo relevantni za trenutnu situaciju kada nemaju kombinaciju karakteristika kao Cov-2? Da podsetim, CoV-2 može da zakači svako, imunitet ne postoji, nosilac je zarazan i kada nema simptome, svaki nosilac u proseku zarazi po 2-4 osobe ako nema mera ograničenja, bolest šalje oko 5% zaraženih na intenzivnu negu i preko 2% smrtnosti po najoptimističnijim procenama. Jedina uporediva epidemija koja je meni poznata je pandemija H1N1 iz 1918. - na osnovu čega je za tebe ovo ništa novo i ništa posebno?

 

Italijanska genetika? Da pogađam, jesu srpski geni lavovski? :grin: Što li onda krivulje zaraze drugih zemalja tako liče na italijansku samo sa nekoliko dana zakašnjenja čak iako je smrtnih slučajeva manje?

 

Ali hajde onda da pričamo o Kini, ako njihova genetika i mentalitet nisu problem. Oni su počeli da uvode mere kada su se slučajevi zaraze već pojavili po celoj državi. Karantin je uveden kada su imali preko hiljadu novih slučajeva dnevno. Trebalo je nedelju dana strogog karantina da dnevni broj počne da opada, skoro mesec dana da padne ispod hiljadu. Objasni mi onda, molim te, kako je to prekasno da se mere uvode u Srbiji danas kada je broj dnevnih zaraza još uvek ispod sto.

 

Znači razlika je samo u popunjenim krevetima? Ako zafali kreveta, hoće li smrtnost ostati ista? Ima li ljudi kojima će respirator spasiti život, ali će umreti ako su svi zauzeti ili umiru samo oni kojima svejedno nema pomoći? Ima li ljudi kojima će u tom periodu možda zatrebati krevet u bolnici iako nemaju koronu?

 

To što radije veruješ sebi nego stručnjacima već dođe kao odgovor na moje pitanje, ali da ne bude da ignorišem tvoja pitanja: Entoni Fauči (Anthony Fauci) je iza mera koje se trenutno sprovode u SAD. On smatra da je potrebno što pre uvesti što strože mere protiv širenja epidemije. U mere spada socijalna izolacija, izbegavanje pa i zabrane okupljanja, privremeno zatvaranje škola i fakulteta, restorana i kafića i tome slično. Ovo su sve stvari koje ti opisuješ kao bilo nepotrebne, bilo neblagovremene. U Nemačkoj, mere se sprovode u skladu s Nacionalnim planom za pandemije pod rukovodstvom Instituta Rober Koh, Odeljenja za infektivnu epdemiologiju. Imena individualnih stručnjaka nisu objavljena na planu, ali verujem da možeš da ih nađeš na stranici Instituta ako te baš zanimaju. I njihove mere danas uključuju zabrane okupljanja i obaveznu distancu među građanima u javnim prostorima. Ovo su opet mere koje ti, bar u komentarima na ovoj temi, osuđuješ.

 

Kineske stručnjake takođe ne znam, ali sad i ti kažeš da su njihove mere na mestu svakako treba da korigujem pitanje. Dakle, zašto misliš da je Kineski odgovor na epidemiju bio pravovremen (hiljadu slučajeva dnevno u tom trenutku) i prikladan (uključujući prinudni karantin za čitave gradove). Zašto je u Srbiji prekasno za slične mere (manje od sto slučajeva dnevno)?

Druze, sam si trazio odgovor na pitanje koji virusi su po meni slicni kao ovaj, pa si dobio odgovor u skladu sa onim sto mi je poznato, nije meni bila namera da ih poredim, ukrstam, pravim preseke i da ih cinim relevantnim, kako sad pokusavas da izvrnes pricu. Cinjenica je da se ogromna vecina respiratornih virusa lako prenosi, cinjenica je da imaju 80-90% istih ili vrlo slicnih simptoma i cinjenica je da ih nijanse razlikuju u stopi smrtnosti, nema tu neke prevelike razlike. Odakle ti podaci, o virusima koje pominjes, ja ne znam, a i ne bi ih uzimao zdravo za gotovo, ne bih se vracao u 1918. i u tadasnju metodiku vodjenja statistika, mnogo tu ima potencijalnih rupa. Ako bih vec izabrao nesto za poredjenje, ja bih radije nesto sto je vremenski blize, zapravo joj uvek aktuelno, a i bice, primer sezonskog gripa. Grip je kao bolest svima poznat i ljudima ce to biti mnogo prijemcivije nego poredjenje sa kugom, kolerom, leprom tifusom i drugim pandemijama. Pa ovako kaze, prema svetskoj zdravstvenoj organizaciji, svake godine sirom sveta od gripa oboli 3 000 000 - 5 000 000 ljudi, od cega umre 290 000 - 650 000 ljudi. Do sada je od korone obolelo 354 000 ljudi, a umrlo nepunih 15 500 i to ne za 4 dana, nego za 4 meseca. Po kojoj logici je ova korona opasnija po zivot od sezonskog gripa ? Ova pandemija korone uzrokuje manje stete po zdravlje covecanstva u celosti, nego sto svake godine uzrokuje epidemija gripa. I onda, gledajuci unazad, zasto ovakve mere nismo primenjivali u slucajevima gripa koji su se pokazali kobniji nego korona ? Ili gledajuci unapred, da li cemo kod svakog repiratornog virusa ubuduce uvoditi vanredna stanja ? Nigde logike. Ovaj virus nije nista opasniji od mnogih vidjenih i prelezanih do sada, ali se sad prvio put uvode izuzetno restriktivne mere.
 
Opet na seljacki nacin pokusavas da mi inputiras nesto od cega sam se se ogradio u startu, a tice se toga da su Italijani podlozniji respiratornim infekcijama. Imam snazan utisak kao da vodim diskusiju sa sns botom. Ja sam lepo napisao da ne znam da li je u pitanju genetika, ishrana ili neke druge stvari i da je to nesto sto zahteva opsirnu analizu. Ali je cinjenica da jesu osetljiviji, brojke dovoljno govore. 17 000 ljudi im je umiralo svake godine od gripa, a do sada im je do korone umrlo 5 500 i pored toga sto su napravili velike greske. Daj neka mi neko kaze kako je po tim podacima u Italiji korona zajebanija od gripa. Bitno je da si ti iz toga izvukao genetiku kao da sam ja tvrdio da je to presudno, pa onda jos i sprdnja sa srpskim genima, glupe fore, mojne to, truba je.
 
 
Sto se tice geneze uvodjenja mera u svakoj pojedinacnoj drzavi koju si pomenuo, svaka od njih je imala svoju pricu, svaka je imala svoje strucnjake, i ima mnogo primera gde su se mere od drzave do drzave prilicno razlikovale, sto je slucaj i danas. Nisam najkompetentnija osoba da prica na slucaju svake pojedinacne drzave, nemam toliko informacija. Ali ako me pitas ko se najbolje sa tim nosi, ja bih rekao Rusija, kod njih nema ove ujdurme.
 
A sto se ''strucnjaka'' tice, toliko si uporan sa njima da ne znam sta vise da ti kazem, osim da podsetim i tebe i sve druge na ove nase umove:

ETEbf3-GXYAAv7r-B.png

Pa i ti i drugi im verujte bezrezervno, ja necu, za toliko pameti mi je ostalo.

 

A sto se tice mera u Srbiji i koliko su one adekvatne i efikasne i pravovremene, svi treba da vide ovaj klip i obavezno procitajte sta pise u opisu ispod videa. Tu je sve receno i ko posle gledanja ovoga i dalje bude tvrdio da su mere skroz ispravne, taj ili je glup ili zlonameran, trece nema.

 

 

 

Juče smo saznali od Batuta da je država 1.marta znala za prvi slučaj korona virusa u Srbiji.

A onda je predsednik SNS-a sa tim saznanjem:

1. Raspisao izbore 4.marta

2. Sakupio 50.000 potpisa 5.marta, pogledajte sliku

3. Sačekao da SPS, Šešelj, Šapić, POKS, Srbija21 prikupe potpise

4. Protivustavno uveo vanredno stanje 15.marta i tražio od ljudi da drže distancu od 2 metra

5. Uveo policijski čas 17.marta

Jedini koji politizuje strah ljudi od virusa, raspiruju strah i kreiraju paniku i histeriju je predsednik SNS-a i na žalost države Srbije.

 

GOVNA !


  • 4

#268 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 March 2020 - 02:55 PM

Davno rekli ljudi, Bože daj zdravlja, a moj prijatelj kaže, ma daj ti meni para, pa nek bolucka pomalo, trpeću.
Samo nije sreća ni u novcu.



Naravno da sreća nije u novcu. Ali državni sistem bez novca puca. Nema para - nema sredstava za mnogo štošta. Na to se i odnosi ono što sam ranije napisao.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#269 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 03:10 PM

@miree   Gospodin Kon je priznao da je promenio misljenje kada su mu iz vlade dali podatak da se u Srbiju vratilo 380 000 ljudi koji rade u inostranstvu odakle je i dosao virus. Gospodja je rekla da je napravila lapsus u datumu jer nije njen primaran zadatak da brine o datumu vec o zdravlju ljudi. Zao joj je sto su neki novinari iskoristili to i poceli politicki obracun sa neistomisljenicima. Lekari se ne bave politikom.

 

Pukli su i Italijani i Spanci i sa i bez novca... Trebalo je da ostanu u kucama.


  • 1

#270 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 03:56 PM

Ovo me podseca,kao onaj sto je snimio pogon Matijevica i objasnio na koji nacin se koristi otpadno meso,pa je posle izasao demanti na You-tube ,kako je pogresio  i da je bio izmanipulisan od strane drugih ljudi.

 

Cinjenica je, da je nas predsednik  govorio kako vruca rakija resava problem, , a onda policijski cas. Ko koga ovde zeki?


  • 5

#271 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 03:57 PM

Pusti me druze prica za malu decu... lapsus, neobavestenost... kome se svidjaju, neka prihvati te izgovore, meni je to isuvise naivno... sve strucnjak do strucnjaka, zajedno sa najvecim od svih, njegovim visocanstvom. Ako hocete, sve im verujte, ja necu iz 1000 razloga... Niti cu vise prolongirati diskusiju, smarati prvenstveno sebe, potom i druge, eventualno cu da okacim neki video ili tekst, nesto sto smatram da je zanimljivo i sto odudara od mejnstrima. Sacekacu da se sranje zavrsi pa da vidimo sta brojke kazu, pa cemo onda da prodiskutujemo.

 


  • 2

#272 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 04:21 PM

Jao miree ovi klipovi kao dokazi, prvo onaj sto trazi UFO-e a onda ovaj kako sam za sebe kaze "slobodan umetnik u protrazi za slobodom".


  • 1

#273 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 04:29 PM

Druze, sam si trazio odgovor na pitanje koji virusi su po meni slicni kao ovaj, pa si dobio odgovor u skladu sa onim sto mi je poznato, nije meni bila namera da ih poredim, ukrstam, pravim preseke i da ih cinim relevantnim, kako sad pokusavas da izvrnes pricu. Cinjenica je da se ogromna vecina respiratornih virusa lako prenosi, cinjenica je da imaju 80-90% istih ili vrlo slicnih simptoma i cinjenica je da ih nijanse razlikuju u stopi smrtnosti, nema tu neke prevelike razlike. Odakle ti podaci, o virusima koje pominjes, ja ne znam, a i ne bi ih uzimao zdravo za gotovo, ne bih se vracao u 1918. i u tadasnju metodiku vodjenja statistika, mnogo tu ima potencijalnih rupa. Ako bih vec izabrao nesto za poredjenje, ja bih radije nesto sto je vremenski blize, zapravo joj uvek aktuelno, a i bice, primer sezonskog gripa. Grip je kao bolest svima poznat i ljudima ce to biti mnogo prijemcivije nego poredjenje sa kugom, kolerom, leprom tifusom i drugim pandemijama. Pa ovako kaze, prema svetskoj zdravstvenoj organizaciji, svake godine sirom sveta od gripa oboli 3 000 000 - 5 000 000 ljudi, od cega umre 290 000 - 650 000 ljudi. Do sada je od korone obolelo 354 000 ljudi, a umrlo nepunih 15 500 i to ne za 4 dana, nego za 4 meseca. Po kojoj logici je ova korona opasnija po zivot od sezonskog gripa ? Ova pandemija korone uzrokuje manje stete po zdravlje covecanstva u celosti, nego sto svake godine uzrokuje epidemija gripa. I onda, gledajuci unazad, zasto ovakve mere nismo primenjivali u slucajevima gripa koji su se pokazali kobniji nego korona ? Ili gledajuci unapred, da li cemo kod svakog repiratornog virusa ubuduce uvoditi vanredna stanja ? Nigde logike. Ovaj virus nije nista opasniji od mnogih vidjenih i prelezanih do sada, ali se sad prvio put uvode izuzetno restriktivne mere.
 
Opet na seljacki nacin pokusavas da mi inputiras nesto od cega sam se se ogradio u startu, a tice se toga da su Italijani podlozniji respiratornim infekcijama. Imam snazan utisak kao da vodim diskusiju sa sns botom. Ja sam lepo napisao da ne znam da li je u pitanju genetika, ishrana ili neke druge stvari i da je to nesto sto zahteva opsirnu analizu. Ali je cinjenica da jesu osetljiviji, brojke dovoljno govore. 17 000 ljudi im je umiralo svake godine od gripa, a do sada im je do korone umrlo 5 500 i pored toga sto su napravili velike greske. Daj neka mi neko kaze kako je po tim podacima u Italiji korona zajebanija od gripa. Bitno je da si ti iz toga izvukao genetiku kao da sam ja tvrdio da je to presudno, pa onda jos i sprdnja sa srpskim genima, glupe fore, mojne to, truba je.
 
Sto se tice geneze uvodjenja mera u svakoj pojedinacnoj drzavi koju si pomenuo, svaka od njih je imala svoju pricu, svaka je imala svoje strucnjake, i ima mnogo primera gde su se mere od drzave do drzave prilicno razlikovale, sto je slucaj i danas. Nisam najkompetentnija osoba da prica na slucaju svake pojedinacne drzave, nemam toliko informacija. Ali ako me pitas ko se najbolje sa tim nosi, ja bih rekao Rusija, kod njih nema ove ujdurme.
 
A sto se ''strucnjaka'' tice, toliko si uporan sa njima da ne znam sta vise da ti kazem, osim da podsetim i tebe i sve druge na ove nase umove:

 

https://i.ibb.co/D9G...-GXYAAv7r-B.png

 

Pa i ti i drugi im verujte bezrezervno, ja necu, za toliko pameti mi je ostalo.
 
A sto se tice mera u Srbiji i koliko su one adekvatne i efikasne i pravovremene, svi treba da vide ovaj klip i obavezno procitajte sta pise u opisu ispod videa. Tu je sve receno i ko posle gledanja ovoga i dalje bude tvrdio da su mere skroz ispravne, taj ili je glup ili zlonameran, trece nema.

https://www.youtube.com/watch?v=BKVme8Q57LY

 
GOVNA !

 

Pitao koji su po tebi slični i odgovorio zašto po meni baš i nisu. Tebi nije namera da porediš, ukrštaš i praviš preseke, meni jeste, volim da razumem što bolje i vidim kako šta stvarno funkcioniše, a ne samo površno. Ne moramo da diskutujemo ako ne voliš da odgovaraš na pitanja i ne sviđa ti se kad se neko s tobom ne slaže.

 

Mada, kad pogledam unazad šta si sve pisao, ti se ni sam sa sobom ne slažeš. Kažeš grip je opasniji od korone, godišnje se razboli pet miliona. Takođe kažeš od korone će se do kraja godine neminovno razboleti 70% populacije. Hajde da tih 70% razvučemo i na dve godine globalno, to je oko dve i po milijarde ljudi za godinu dana. Kažeš od gripa godišnje umre oko pola miliona. Ako od korone umre samo 0,5% od tih 70%, to će biti više od dvanaest miliona za godinu dana. Kažeš ne postoje mere koje to mogu usporiti, sve mere su nepotrebne, za sve mere je prekasno. Takođe kažeš da su Kinezi najbolje rešili situaciju jer su uveli najekstremnije mere od svih država do sada, iako su ih uveli kasnije od nekih drugih gledajući po tome koliko se epidemija raširila u državi. Onda kažeš da Rusija najbolje nosi, a i oni su zatvorili škole, muzeje, pozorišta i druge javne institucije, otkazali velike javne skupove, uveli karantine za ljude koji ulaze u zemlju i sproveli druge slične restriktivne mere.

 

Prosta pitanja, ako te ne mrzi:

  • Da će od korone da oboli 70% populacije za godinu dana, ili je bezopasnija od gripa?
  • Da li su kineske mere pravovremene ili je za mere prekasno u trenutku kad u zemlji imaš sto bolesnih?
  • Da li su restriktivne mere nepotrebne, ili su Rusi najpametniji jer su zatvorili škole i javne institucije, otkazali neke javne događaje i uveli karantin za ljude koji ulaze u državu, a Kinezi su isto bili najpamentiji kada su bukvalno uveli kućni pritvor za cele gradove?

Da su srpki političari korumpirana banda, to je valjda svima jasno. Nisam samo siguran kako to utiče na globalnu epidemiju.


  • 3

#274 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 04:31 PM

@mirek200   Ovo se dogadja prvi put u istoriji pa ljudi tek uce i cesto grese. Vazno je da uce iz gresaka. Nisu oholi i promene misljenje.


  • 1

#275 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 04:34 PM


  • 1

#276 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 04:39 PM

@mirek200  Ne znam kakve veze ima skandal sa mesarom i korona virus ali cisto da ljudi procitaju o cemu je rec (link)


  • 0

#277 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 04:40 PM

Što ne stavi odmah Ajka, da ne trošim tastaturu džabe ovoliko :-D


  • 2

#278 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 04:45 PM

Trosi trosi, ne moze botovski posao izvrtanja tudjih reci bez toga...


  • 1

#279 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 04:49 PM

n:anim_32


  • 0

#280 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 05:46 PM

Niti cu vise prolongirati diskusiju, smarati prvenstveno sebe, potom i druge


  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika