Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#201 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2020 - 05:45 PM

Lepo ja rekoh ciklu da zakljuca ovo... Ne volim kada se pljuje po Srbiji i Srbima ali isto tako ne volim da citam kako smo mi superiorni u odnosu na druge narode jer ne jedemo kucice ali zato prasice i jarice i fazane koljemo uz pesmu i alkohol... I kako je ubiti neku zivotinju u kontrolisanim uslovima drugacije od lova u sumi... To mi posmatramo iz naseg ugla a kada bi posmatrali iz ugla te zivotinje u kontrolisanim uslovima mislim da ne bi doneli taj zakljucak. Mislim da bi se ta zivotinja u kontrolisanim uslovima rado menjala sa onom koja zivi u sumi cak i uz saznanje da moze biti uhvacena i pojedena.



Dusane, nije stvar u tome što se ovde kolju svinje uz muziku. Nije baš normalno da uhvatiš nekog stvora u šumi i da ga ispečeš. Možeš divlju svinju, zwžeca.. ali jesti slepog miša koji je prenosilac zaraze nosi ogroman rizik. Kinezi zaista ne biraju šta će jesti, da ne pominjem skladištenje tih životinja. Nije ni čudo ako je ovakva zaraza krenula od njih.
Evo, i Mirek je pojasnio.. stvar je u gajenju u kontrolisanim uslovima a ne u lovu na sve strane.
Kod nas ima mnogo primera trihinele zbog konzumiranja sumnjive divljači, delom zbog neopreznosti a delom zbog straha od kazni zbog krivolova.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#202 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 21 March 2020 - 06:24 PM

Ja bas mislim da se radi o nasoj predstavi da smo superiorni jer ne radimo kao oni, uz to zaboravljamo da oni te slepe miseve jedu 5000 godina unazad pa ih ima milijardu... I verovatno brze nauce srpski jezik nego sto bi mi kineski...

Otprilike ovo sto si napisao govori dovoljno "Nije ni čudo ako je ovakva zaraza krenula od njih."


  • 3

#203 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 21 March 2020 - 06:35 PM

Vracaju se najbolji u Srbiju.Prvi koji je usao upalio svjetlo.
  • 0

#204 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 21 March 2020 - 07:24 PM

(link)


  • 0

#205 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2020 - 07:30 PM

Ja bas mislim da se radi o nasoj predstavi da smo superiorni jer ne radimo kao oni, uz to zaboravljamo da oni te slepe miseve jedu 5000 godina unazad pa ih ima milijardu... I verovatno brze nauce srpski jezik nego sto bi mi kineski...
Otprilike ovo sto si napisao govori dovoljno "Nije ni čudo ako je ovakva zaraza krenula od njih."



Ako će ti biti lakše ti jedi slepe miševe umesto svinjetine. Znači oni su pametni što jedu svašta a Evropljani (u koje spadamo i mi) smo blesavi što jedemo kontrolisano uzgajano meso.
Ima dosta snimaka na netu gde se vidi kako jedu žive pačiće koji se još nisu izlegli iz jajeta, zmije, kornjače, miševe, pse, mačke i ko zna šta još. Jedu male polužive hobotnice čiji se pipci još mrdaju u stomaku. Sve to često prati i loša higijena u mnogim njihovim provincijama što je i ligično jer je nemoguće toliku masu ljudi održati na prihvatljivom higijenskom nivou. Pojedini gradovi im znaju biti pedantni ali provincije i manja mesta su daleko od toga.
I sad ćeš reći da je to zdravije i ispravnije od hrane iz naših sela.

Što se tiče jezika Srpski je lako naučiti. Ajd da vidim kako ćeš savladati njihov jezik. Nemam ja ništa protiv njih ali jelovnik im je često katastrofalan.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#206 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 21 March 2020 - 08:22 PM

He, he, pa lako je nauciti srpski jezik nama Srbima. Volim ja i europejsku (jel' se seca neko serije u kojoj jedan od likova cesto izgovara "Kao europljanin i intelektualac" pa onda ukrade pare iz dzepa) hranu, npr. francuski smrdljivi sir, zablje batake, spermu od ribe, trule svedske haringe, sicilijski sir sa crvima, nemacki crni puding od krvi...
  • 1

#207 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 21 March 2020 - 08:24 PM

7PqEmmH.jpg


  • 1

#208 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 21 March 2020 - 08:32 PM


  • 0

#209 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2020 - 08:54 PM

attachicon.gifIMG-e797bacb684f733651e7a4a7a1543d3d-V.jpg



Ovaj je poseban :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#210 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2020 - 08:57 PM

Kad smo već kod Kineskog.. naš preCednik ga naučio

  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#211 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 21 March 2020 - 09:08 PM

Ja sam ostao zapanjen kad sam video da jedu pečene slepe miševe i pacove.

Znači, grozota. Nije ni čudo ako je odatle poteklo ovo sranje.

 

Замисли како је слепи миш био запањен... ;)


  • 3

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#212 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1426 posts

Postavljeno 22 March 2020 - 04:58 AM

Ex ta Strava
http://cycling.today...iding-outdoors/
  • 2

#213 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 22 March 2020 - 05:54 AM

Ja bas mislim da se radi o nasoj predstavi da smo superiorni jer ne radimo kao oni, uz to zaboravljamo da oni te slepe miseve jedu 5000 godina unazad pa ih ima milijardu...Nije ih bilo 

Nije ih bilo milijardu i trista nekada. Mi ne znamo sta se desavalo nekada i koliki im je bio prosek zivotnog veka(znam da sada po broju  raka pluca su prvi),znam da je u rimskom carstvu bio 26god. Dalje eto i ti pa i oni su prihvatili zapadnu medicinu,pa kada ih toliko hvalis  leci se akupunkturom i svi koji ih branite i odobravate jedenje svega i svacega. Pa i Kinezi su prihvatili zapadnu medicinu.Ako ovo nije ARGUMENT onda ja ne vidim smisao dialoga.

 

A slepi misevi su vazan deo prirode,navescu samo jedan pr. U toku noci jedan slepi mis pojede i do 6000komaraca.

 

Oupste ne konstatujes ,EKOLOGIJA i cuvanje zivotne sredine ce biti najveci zadatak ljudima ako hoce da opstanu u buducnosti.Mi smo samo deo prirode,i KInezi i Srbi i Amerikanci,i vreme je da se opametimo i cuvamo prirodu kao zenicu oka svoga.NE smemo je narusavati,jesi li ti svestan ako se pobiju ajkule u morima,covecanstvo nestaje ubrzo posle?


  • 0

#214 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 22 March 2020 - 07:25 AM

U kakvoj smo vezi s ajkulama?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
  • 0

#215 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1433 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 March 2020 - 08:19 AM

https://www.youtube....h?v=5y-2PtSxbCQ

 

Za one koji su učili Ruski, dasa priča kako na osnovu većine istraživanja ispada da sportisti i rekreativci koji intenzivno treniraju nisu u opasnosti od pada imuniteta. Naprotiv, dokazano je da atlete imaju jači imunitet od 'sedećih tipova', čak i ultramaratonci koji najviše iscrpljuju svoje telo imaju više benefita od toga nego opasnosti od zaraze zbog pada imune odbrane.

 

On je inače takmičar i trener, a savetuje da umesto krajnosti (full trening pred sezonu i nikakav trening) pređemo na umereno održavanje kondicije, vežbe snage i cross trening. Dakako, u našoj situaciji će to uskoro da znači samo skakanje po kući, ali je dobro znati da je zabluda da fizički napor obara imunu spremnost.


  • 0
The sea, the sea

#216 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 22 March 2020 - 08:49 AM

Haha. Čini mi se da će zbog ove situacije biciklisti bataliti vožnje napolju pre svega zbog tog praćenja na Stravi umesto zbog zabrane vožnji. Jer koja je svrha da ideš da voziš bicikl ako drugi to ne mogu da vide? :)


  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#217 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 22 March 2020 - 09:01 AM

Mene zivo zanima kome zele ovi preprodavci/trgovci da uvale ove bicikle po ovako visokim cenama, kad se vec pominje 24h "policijski cas" ? Svaki dan se vise zapanjim, sta se sve stavlja na prodaju i po kojim cenama. Dacu mu juce 700e za alu ram iz 2012 i Shimano 2x9 opremom. Koliko vidim prodaja bas i ne cveta, isti se "lom" vrti vec dugo. Ja sam ovu sezonu vec otpisao, osim ukoliko se nesto pojavi po za mene realnoj ceni.


Generalno sto se tice Korone, vlada apsolutna tiranija jednog coveka i znajuci njegovu destruktivnost ocekujem samo najgore i po ekonomiju, po penzionere, po gradjane. Jedino racionalna u Evropi je Nemacka.
  • 1
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#218 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 22 March 2020 - 09:08 AM

Evo još malo "teorija zavere" ili možda ne....

 


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#219 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 22 March 2020 - 09:10 AM

Nije Nemačka racionalna nego ima najbolji zdravstveni sistem u Evropi, i poprilično još uvek stabilnu ekonomiju koja i dalje može da se izbori sa ovim, ali se ne zna koliko dugo. Primera radi, Nemačka ima 25000 respiratornih aparata za disanje za hitne slučajeve teško obolelih pacijenata, na primer Italija samo 5000 (možda sad nešto više zahvaljujući donacijama), Švajcarska samo 4000, a Srbija? Vučić kaže da imamo 1000 i nešto ako mu je verovati na reč.

Ne radi se ovde ni o kakvoj tiraniji, nego Srbija jednostavno ne sme sebi dozvoliti "luksuz" da doživi fijasko od nekoliko hiljada zaraženih, jer to neminovno vodi do naglog porasta zaraženih za koje se npr danas ne zna, a znaće se za nedelju ili dve dana., a koje država jednostavno neće imati uslova da leći i prepuštaće ih same sebi.To bi dovelo do potpunog sloma ionako nesavršenog zdravstvenog sistema za koji je upitno da li u normalnim uslovima može da leči svoje pacijente kako treba, a kamoli u ovoj situaciji u kojoj se zarazi ne nazire kraj i niko ne može da nasluti do kojih će razmera ona narasti.

 

Inače, dosta gradova u Nemačkoj je već uvelo apsolutnu zabranu kretanja sem na posao i u supermarket za nabavku hranu, a čini mi se da od sledeće nedelje to stupa na snagu u svim delovima Nemačke. Nema drugog načina. Dobar deo ljudi i dalje ne kapira koliko je i zašto sve ovo zaebano, a to je upravo daleko opasnije od samog virusa....


  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#220 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 22 March 2020 - 09:12 AM

A Đaponezi se šetkaju po Tokiju.

Juče sam se čuo sa drugarom (Italijanom!) koji je u Tokiju, kaže posle paranoje, praznih ulica i maski, ulice su sad pune i svi su relax fazon, navodno zbog ovoga:

 

https://www.theguard...irus-says-china


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic





3 članova čita ovu temu

0 članova, 3 gosta, 0 anonimnih korisnika