Jump to content


Fotografije

Torbice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
111 odgovora na ovu temu

#61 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1845 posts

Postavljeno 08 July 2020 - 10:24 PM

aha, evo... https://www.wohobike...ion-dhl-express
  • 0

#62 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 09 July 2020 - 07:17 AM

Jeste, to je to, hvala na linku.

 

 

Sad baš gledam te nosače, i mora se priznati, stvarno je jednostavno a genijalno rešenje. Ne samo da sprečava pomeranje torbe levo i desno nego čak i omogućava da se montiraju dva dodatna bidona, što je kod ciklo turi jako bitna stvar jer velika većina ljudi već ima na ramu montiranu torbicu usled koje ne može da montira oba bidona, ponekad ni jedan. Ova stvar u tim slučajevima spasava.

 

Međutim, ono što moram priznati jeste da su baš napumpali cenu. 25 američkih za taj mali smešan komadić aluminijuma sa par rupa je malo dranje. No svakako je nezamenljivo, jer kao što rekoh, kod svih tih ostalih nosača, rupe za nosače bidona su postavljene tako da kada se montiraju nosači i boce, one su takoreći odmah ispod dupeta a ne sa strane, i onda je od njih nemoguće montirati bilo kakvu torbu ispod sica....


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#63 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 09 July 2020 - 09:48 AM

Ma imate na aliju torbice za ispod sica i na torbici mjesto za dva bidona,ne mogu sad naci, znam da sam htio da je kupim al onda kupio bicikl sa 3+ mjesta za bidon na ramu pa odustao, stavicu link ako nadjem

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#64 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 09 July 2020 - 09:50 AM

#Aliexpress BAM 13.05 12%OFF | Bicycle Bag Waterproof Under Seat Storage Under Seat Storage Cycling Bags Tube Handlebar Bags Mountain Cycling Accessories
https://a.aliexpress.com/_dUuAD0a

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#65 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 09 July 2020 - 10:28 AM

Ok je ta torbica, ali poenta onih metalnih adaptera ispod sica nije samo u tome sto su nosaci bidona nego im je prevashodno uloga da kada se montiraju, sprecavaju ljuljanje velikij torbi ispod sica, a to je ustvari njihoba prioritetna svrha...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#66 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 09 July 2020 - 10:33 AM

Vidio sam al kontam kome treba tolika torba on stavi bisage

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#67 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 09 July 2020 - 10:37 AM

Na veliku vecinu drumskih bicikala ne moze da se montira pak treger, a cak i da moze, razmak izmedju prednjeg i zadnjeg tocka je toliko mali da kad se stave bisage, najverovatnije se petom kace iste prilikom okretanja pedala.

Tako da te torbe ispod sica su jedino i najbolje resenje za skladistenje kabastog a laganog prtljaga za putovanja od nekoliko dana drumskim biciklom...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#68 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 09 July 2020 - 10:46 AM

To je zato sto voze neodgovarujuci bicikl :)

Zezam se, vidio sam gore da si narucio torbicu za pod sedlo malu pa kontam hoces samo i drzace bidona.
Imaju i pak tregeri na cijev sica pa na njih moze pak treger torba pa bisage itd Cesto vidim strance da voze tu opciju s tim da je tu bicikl neatraktivan naspram ofanzivne torbe ispod sica

Ja razmisljam sta da uzmem za alat i gume rezerve, da li vecu torbicu pa pod sjediste ili onu torbicu sto izgleda kao bidon i ide unosac bidona, racunam da bi ona manje zvecala ali pitanje da li ima mjesta u njoj da se sve potrpa

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#69 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 July 2020 - 11:32 AM

To je zato sto voze neodgovarujuci bicikl :)

Zezam se, vidio sam gore da si narucio torbicu za pod sedlo malu pa kontam hoces samo i drzace bidona.
Imaju i pak tregeri na cijev sica pa na njih moze pak treger torba pa bisage itd Cesto vidim strance da voze tu opciju s tim da je tu bicikl neatraktivan naspram ofanzivne torbe ispod sica

Ja razmisljam sta da uzmem za alat i gume rezerve, da li vecu torbicu pa pod sjediste ili onu torbicu sto izgleda kao bidon i ide unosac bidona, racunam da bi ona manje zvecala ali pitanje da li ima mjesta u njoj da se sve potrpa

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Uzmi bidon za alat ili torbicu u obliku bidona, ako budeš imao više bicikala samo prebacuješ sa jednog na drugi. A inače staje u to mnogo alata i ostalih stvari.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#70 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 09 July 2020 - 11:44 AM

https://a.aliexpress.com/_dUE11rs

Ima jednu manu, kako je ja lako stavim tako ce neko lako da je izvuce :)
Uzeo sam ovu 20.5 cm, malo duza od standarda da mogu i pumpu da ubacim unutra

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#71 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1845 posts

Postavljeno 09 July 2020 - 11:50 PM

Smasher, pa jeste možda skup taj stabilizator i nosač bidona, ali za ljude koji žive u Zapadnoj Evropi ili SAD verovatno i nije, njima je to kao da ljudima u Srbiji košta 4-5€.

Veljo, može da se iskoristi i neki stari bidon. Ja sam tako uradio i tamo mi stoji pribor za skidanje lanca i gume, spojnica, lepak, rezervna unutrašnja i još neke sitnice.
  • 0

#72 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 10 July 2020 - 06:32 AM

Pobacao, ljepsa mi je voda iz ovih obicnih flasa od 1l plus su vece a i da nisam htio sam da to ne zveci, ne mogu da vozim ako zveci osim ako je vjetar toliko jak pa da ne cujem :)
Evo stavio sam Kojak i na 6-6.5 bara se cuju sajle kako zvece po neravnom, ne valja :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#73 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1845 posts

Postavljeno 10 July 2020 - 11:12 AM

Ma ne zveči uopšte, sve lepo sabiješ, može i neka plastična rukavica da se stavi, neka kesa, malo izolir trake i sl. da bi se popunile rupe.
  • 0

#74 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 10 July 2020 - 01:56 PM

Maaaa radije torbica, sad trenutno imam 3 nosaca bidona i tu mogu da nosim 3l vode, s tim da ja, posto se vozim oko kuce, nosim 2 i jedan je slobodan za tu torbicu s alatom, to ce da bude onaj ispod. E sad, kako sam drugi put odvezao 50km bez ikakvih problema kontam da ni taj Prijedor nije daleko, 55km u jednom pravcu, tamo sam za 2.5h, kad bi se potrefila nedjelja da je sve ok, mozda... Onda bih nosio 3l vode a ovu torbicu s alatom samo prebacim u ove torbice na ramu, jer u njima i ne drzim nista sem para i rukavice dok ne vozim
Mislim da cu kasnije kupiti jednu takvu kao sto ti imas na top tube sto ide, jednu veliku umjesto ove dvije male, da unutra mogu da stavim i suskavac, znala me kisa i vjetar uhvatiti a ja nepripremljen i prehladljiv

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#75 StipoHalic

StipoHalic
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 22 July 2020 - 01:09 PM

Za drumasa ti je bolja ona iza sedista, u nju mozes mnogo bolje da se popakujes i nista ti nece smetati, a ima raznih varijanti velicina

 

Ovakva, slika je samo primer:
apidura-expedition-saddle-pack-9l-on-bik

 

Имам сличну торбу, врло је практична и цене су приступачне. Можете ли препоручити продавницу?


  • 0

#76 Qzma

Qzma
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationSD

Postavljeno 24 July 2020 - 10:10 PM

Dvoumim se izmedju ovih torbi, da li opravdavaju cenu?
https://fanatic.rs/t...b-product-view1
i
https://www.probike....-10-l-tbp-bl2b/
  • 0

#77 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1845 posts

Postavljeno 24 July 2020 - 10:16 PM



slična za mnogo manje para...
https://it.aliexpres....3cbe4c4dAbumkD

ja imam nju i ovu od Authora, mnogo bolja (i nepromočiva)
https://www.podilati...lack-11813.html
  • 0

#78 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 24 July 2020 - 11:18 PM

A gde nabaviti tu od Authora izvan Grcke? Ima li jos negde na EU trzistu?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#79 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 24 July 2020 - 11:54 PM

U kom smislu je Author mnogo bolja od Newboler, i koliko znam sivene torbe nisu nepromocive.


  • 0

#80 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1845 posts

Postavljeno 25 July 2020 - 12:14 AM

Autor je češka marka, ovde u Solunu imaju prodavnicu koja je njihov zastupnik (i Bianchi-ja), baš su mi u komšiluku, oko 1,2 km od mene. Ali pojma nemam koliko su razgranati i gde sve ima njihove robe.

Torba od Authora je nepromočiva. I mnogo je veća nego što se čini na slici sa linka.
A osim toga, generalno je bolje urađena, ona sa Alija je tipična kineska.
  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika