Jump to content


Photo

GPS uređaji


  • Please log in to reply
688 replies to this topic

#641 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3410 posts

Posted 10 February 2024 - 07:31 PM

Ne treba ti nikakav internet niti aplikacija.
Ali ovi uređaji mogu da se povežu sa aplikacijom na telefonu pa preko njih može da se aploaduje na internet ili pregledaju detaljno podaci na telefonu
Sent from my RMX3472 using Tapatalk

Е, то, сад ми је јасније
  • 0

#642 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3410 posts

Posted 10 February 2024 - 07:34 PM

Moraš da prebaciš podatke na telefon. Bez toga ne možeš da vidiš sačuvane podatke.

Битно ми је шта могу да видим у току вожње и на крају и те функције које има. Није ми неопходно да чувам податке. Да ли на крају вожње могу да видим податке о вожњи и рути? Претпостављам да за неко мерење пулса треба трака и други сензори?
  • 0

#643 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts

Posted 11 February 2024 - 06:59 AM

Nije baš koristan ako hoćeš da ga korstiš kao nezavistan uređaj. U toku vožnje vidiš sve podatke, prosečne, max i trenutne i to je to. Ne postoji neka rekapitulacija nakon što sačuvaš vožnju niti možeš da pregledaš prethodne.
Za te stvari postoji android i iOS aplikacija koja se preko bluetooth povezuje na uređaj i kopira vožnje. Sasvim je dovoljna za osnovni pregled, nema potrebe da se uploaduje na stravu(iako je i to jednostavno)
  • 0

#644 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3410 posts

Posted 11 February 2024 - 10:05 AM

Nije baš koristan ako hoćeš da ga korstiš kao nezavistan uređaj. U toku vožnje vidiš sve podatke, prosečne, max i trenutne i to je to. Ne postoji neka rekapitulacija nakon što sačuvaš vožnju niti možeš da pregledaš prethodne.
Za te stvari postoji android i iOS aplikacija koja se preko bluetooth povezuje na uređaj i kopira vožnje. Sasvim je dovoljna za osnovni pregled, nema potrebe da se uploaduje na stravu(iako je i to jednostavno)

Не може да се види ниједан податак као што може да обичном брзиномеру кад се заврши вожња? Обришу се?
  • 0

#645 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts

Posted 11 February 2024 - 11:54 AM

Možeš u toku vožnje, možeš kad pauziraš.
Kada sačuvaš, jedini pristup podacima je da sinhronizuješ sa aplikacijom.
  • 0

#646 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3410 posts

Posted 11 February 2024 - 04:59 PM

Možeš u toku vožnje, možeš kad pauziraš.
Kada sačuvaš, jedini pristup podacima je da sinhronizuješ sa aplikacijom.

Да ли стоји све на дисплеју кад завршим вожњу? Немам никакву потребу да нешто чувам, само да лепо очитава где сам, колико сам и да ли сам жив :) то погледам кад завршим вожњу и ресетујем кад идем у нову.
  • 0

#647 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts

Posted 11 February 2024 - 06:05 PM

Hoćeš da ti dam ovaj moj pa isprobaj? Pošaljem po kolegi...
  • 0

#648 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3410 posts

Posted 11 February 2024 - 10:19 PM

Hoćeš da ti dam ovaj moj pa isprobaj? Pošaljem po kolegi...

Ако ти није потребан то неко време, може. Надам се да подешавања нису тешка
И ако колегу то не оптерећује, наравно.
  • 1

#649 Avatarijus

Avatarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 20 March 2024 - 07:55 PM

Pozdrav. Valjda je ovo pravo mjesto da pitam iskusnije ljude sledece:
Troumim se izmedju garmina 520, 820 i elemnt bolta v1. Ne pitajte sto njih, to mi budzet dozvoljava trenutno i kupio bih koristen. Ono sto mi je bitnije od mogucnosti na uredjaju je da voznje postavlja automatski po zavrsetku, da ne moram prikopcavati na racunar ako hocu skinuti rutu, da ima mogucnost turn by turn navigacije, pracenje live segmenata, treninge intervalne, sto duze trajanje baterije naravno, da ima mogucnost spajanja na trenazer u smislu da odvezenu rutu moze simulirati i na trenazeru (ako ga nekad nabavim). Procitao sam mnogo recenzija i sa tehnicke strane saznao mnogo o njima (samo me glava zabolila), medjutim zanima me misljenje ljudi koji su ih koristili i koji ce dati pravi savjet a ne koliko je koji tezak itd. Da napomenem i to da vozim drumski bicikl. Dakle, ima li ko da da nekakav dobronamjeran savjet koji od ovih uredjaja uzeti, garmin 520, 820 ili elemnt bolt v1 i zasto?
  • 0

#650 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1406 posts
  • LocationBeograd

Posted 20 March 2024 - 11:50 PM

Ne znam za Garmine, ja imam Bolt v1, odlična sprava. Ne kačim ga na računar, ali bežično na telefon mora, ako ćeš da postavljaš vožnje bilo gde ili da učitavaš rute (može čak i bez telefona, ali da sam Wahoo napravi po svome). Trebalo bi da radi i sa trenažerima, sve je to bt ili ant+. Za live segmente ne znam, ne koristim to, a intervale ima. Baterija oko 7-8 sati kada prati rutu ili oko 9-10 kada samo snima vožnju.
  • 1
The sea, the sea

#651 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1841 posts

Posted 21 March 2024 - 01:32 AM

Samo toliko traje baterija?
  • 0

#652 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1406 posts
  • LocationBeograd

Posted 21 March 2024 - 08:07 AM

Samo toliko traje baterija?


Kad prevrtim, jeste trajala preko 10 sati kada sam ga tek uzeo, slabi to vremenom. Zavisi i od senzora, što više senzora dodaš, više stvari snima, plus bežična konekcija. 7-8 sati aktivne vožnje je ~200km. Ko vozi više od toga u toku dana, poneće i powerbank ili će stati negde da se dopuni i vozač i baterija.
  • 0
The sea, the sea

#653 Avatarijus

Avatarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 21 March 2024 - 10:19 AM

Ne znam za Garmine, ja imam Bolt v1, odlična sprava. Ne kačim ga na računar, ali bežično na telefon mora, ako ćeš da postavljaš vožnje bilo gde ili da učitavaš rute (može čak i bez telefona, ali da sam Wahoo napravi po svome). Trebalo bi da radi i sa trenažerima, sve je to bt ili ant+. Za live segmente ne znam, ne koristim to, a intervale ima. Baterija oko 7-8 sati kada prati rutu ili oko 9-10 kada samo snima vožnju.


Da li taj v1 ima, kako da ih nazovem, led svjetla na prednjoj strani koja izmedju ostalog mogu pokazivati i zone voznje i smislu da boje oznacavaju svaku zonu? Izvinjavam se na objasnjenju ali nisam koristio te ne znam trenutno drugacije opisati.
  • 0

#654 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Posted 21 March 2024 - 11:33 AM

Kad prevrtim, jeste trajala preko 10 sati kada sam ga tek uzeo, slabi to vremenom. Zavisi i od senzora, što više senzora dodaš, više stvari snima, plus bežična konekcija. 7-8 sati aktivne vožnje je ~200km. Ko vozi više od toga u toku dana, poneće i powerbank ili će stati negde da se dopuni i vozač i baterija.

Samo W1 je još uvek na stom USB 2 portu što znači da dopuna baterije traje solidno dugo. 4-5 sati.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#655 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Posted 21 March 2024 - 11:35 AM

Pozdrav. Valjda je ovo pravo mjesto da pitam iskusnije ljude sledece:
Troumim se izmedju garmina 520, 820 i elemnt bolta v1. Ne pitajte sto njih, to mi budzet dozvoljava trenutno i kupio bih koristen. Ono sto mi je bitnije od mogucnosti na uredjaju je da voznje postavlja automatski po zavrsetku, da ne moram prikopcavati na racunar ako hocu skinuti rutu, da ima mogucnost turn by turn navigacije, pracenje live segmenata, treninge intervalne, sto duze trajanje baterije naravno, da ima mogucnost spajanja na trenazer u smislu da odvezenu rutu moze simulirati i na trenazeru (ako ga nekad nabavim). Procitao sam mnogo recenzija i sa tehnicke strane saznao mnogo o njima (samo me glava zabolila), medjutim zanima me misljenje ljudi koji su ih koristili i koji ce dati pravi savjet a ne koliko je koji tezak itd. Da napomenem i to da vozim drumski bicikl. Dakle, ima li ko da da nekakav dobronamjeran savjet koji od ovih uredjaja uzeti, garmin 520, 820 ili elemnt bolt v1 i zasto?

Prvi post u ovom thread-u ima kratak opis 820 garmina.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#656 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1406 posts
  • LocationBeograd

Posted 21 March 2024 - 11:59 AM

Da li taj v1 ima, kako da ih nazovem, led svjetla na prednjoj strani koja izmedju ostalog mogu pokazivati i zone voznje i smislu da boje oznacavaju svaku zonu? Izvinjavam se na objasnjenju ali nisam koristio te ne znam trenutno drugacije opisati.

LED-ovi mogu da pokazuju svašta, ima i live segmenata, imaš ovde detaljan review (od tad je apdejtovano svašta, ali uglavnom vidiš sve funkcije i komentare):

https://www.dcrainma...pth-review.html

Samo W1 je još uvek na stom USB 2 portu što znači da dopuna baterije traje solidno dugo. 4-5 sati.
Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Ma ne, napuni se od nule za 2-3 sata.
  • 0
The sea, the sea

#657 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2435 posts
  • LocationnBGd

Posted 21 March 2024 - 12:08 PM

Pozdrav. Valjda je ovo pravo mjesto da pitam iskusnije ljude sledece:
Troumim se izmedju garmina 520, 820 i elemnt bolta v1. Ne pitajte sto njih, to mi budzet dozvoljava trenutno i kupio bih koristen. Ono sto mi je bitnije od mogucnosti na uredjaju je da voznje postavlja automatski po zavrsetku, da ne moram prikopcavati na racunar ako hocu skinuti rutu, da ima mogucnost turn by turn navigacije, pracenje live segmenata, treninge intervalne, sto duze trajanje baterije naravno, da ima mogucnost spajanja na trenazer u smislu da odvezenu rutu moze simulirati i na trenazeru (ako ga nekad nabavim). Procitao sam mnogo recenzija i sa tehnicke strane saznao mnogo o njima (samo me glava zabolila), medjutim zanima me misljenje ljudi koji su ih koristili i koji ce dati pravi savjet a ne koliko je koji tezak itd. Da napomenem i to da vozim drumski bicikl. Dakle, ima li ko da da nekakav dobronamjeran savjet koji od ovih uredjaja uzeti, garmin 520, 820 ili elemnt bolt v1 i zasto?

Svi ti uredjaji postavljaju automatski voznje, preko BT ili Wi-fi ko ima

edge 520 koliko znam nema turn by turn navigaciju, a za bolt nisam siguran

Navigacija na ovim uredjajima nije kao na mobilnom telefonu, vecina uredjaja ima samo najprostiju navigaciju gde se ruta pripremi na telefonu ili na racunaru i smao prikazuje putanju kude se kreces, ako skrenes sa puta samo ce ti pokazati u kom pravcu treba da se kreces.

turn by turn navigacija podrazumeva da uredjaj ima svoje mape i da moze da se unese na njemu destinacija...

 

Ovo se realno zaista retko koristi, za brevet ili za neko putovanje...

Najveca razlika je u tome sto 820 ima touch screen i wifi opciju.

 

Sva tri imaju mogucnost spajanja na trenazer, i opcije kreiranja treninga.

 

live segmenti su podrzani, ali oni odavno spadaju u premium ponudu i ta opcija se placa stravi svakog meseca u vidu clanarine, jer su sve leaderboard liste i istorije zakljucane bez placanja, to ne moze da se zaobidje, tako da ce to sigurno da ti smeta.

 

Postoje i garminovi live segmenti koji su besplatni ali sumnjam da te oni zanimaju, jer strava ima mnogo vecu istoriju na segmentima.

 

Baterije na tim polovnim uredajima traju otprilike desetak sati, retko preko toga, otprilike 1,2 ili 3 voznje pa se mora napuniti, moze da se puni i u voznji, nisam primetio da vise senzora trosi vise baterije.
Najveci potrosac baterije je ekran, ali on lepo radi i bez svetla.


  • 0

#658 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Posted 21 March 2024 - 03:52 PM

Garmin edge 820 ima search index tako da radi skoro kao aplikacije na telefonu ali je navigacija za bicikl ne za motorno vozilo. Imaju memorije za jedan kontinent ostali su na varijantu base maps. Ne znam da li garmin radi osvežavanje mapa na tom uređaju (mislim da ne).
Ima slab procesor i veliki problem sa odzivom zbog slabog procesora. Baterija je oko 12-13 sati bila pre mnogo godina (mislim da su ti uređaji solidno matori sad).

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#659 Avatarijus

Avatarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 21 March 2024 - 06:07 PM

Hvala svima do sad na komentarima i pomoci. Sticem utisak da sto vise pitam i citam razne recenzije manje znam sta da kupim.
  • 0

#660 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Posted 21 March 2024 - 06:32 PM

Live segmente možeš imati i preko sosa za stravu. Ne znam koliko uređaji koštaju polovni ali *ebi ga, koliko para toliko muzike. Druga varijanta je da skupljaš pare.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users