Jump to content


Fotografije

SUNTOUR XCT V4

opruga viljuska zamjena

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 Nepozvan

Nepozvan
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationPodgorica

Postavljeno 15 September 2018 - 10:56 AM

Dobar dan! :)

Na svom Polaru imam SUNTOUR  XCT V4 viljusku i ista je preturila jedno 5 i po godina, hiljade i hiljade kilometara i gomilu i gomilu crnogorskih brda :) Elem, sad cete me baciti lavovima, ali nikad nista prstom nisam mrdnuo po pitanju njenog odrzavanja, kapi ulja niti masti nije dobila za svo to vrijeme.

 

Sad, simptomi su sledeci: tocak mi 'propada', odnosno, kad recimo skocim sa ivicnjaka cini mi se da tocak odma padne na zemlju cim mu se izmakne podloga. Sa druge strane, kad se penjem na ivicnjak ili i nize prepreke, ako naletim onako tvrdo, osjetim komplet volan gore u rukama, kao da mi ga neko nabije odozdo.

 

Meni djeluje da se istegla opruga? Odnosno da se zamorila, izgubila svojstvo da feder vrati pa se jednostavno lako rasteze....mislim, to mi je ono sto mi sama logika nalaze. Ako nije to (sta bi onda moglo biti?) onda bi mozda prvo podmazivanje pomoglo ...ili ce biti, kasno mast u viljusku stize :D

 

U svakom slucaju, posto pretpostavljam da ce ista morati da leti na smece, sad bih stavio neku sa zakljucavanjem. Kolko izguglah, ova dosadasnja je bila SUNTOUR Fork 26'' XCT V4 Disc 100mm 1 1/8 Axle 9mm LockOut White (SF12-XCT-V4-DS-MLO-26-100). Vrijedi li kupovati polovnu i kako uopste provjeriti u kakvom je stanju? 


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14736 posts

Postavljeno 15 September 2018 - 01:08 PM

(link)


  • 1

#3 Nepozvan

Nepozvan
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationPodgorica

Postavljeno 18 September 2018 - 11:48 AM

Jasno :D

Nego, interesuje me sad kad vec to radim, a svakako sam i ranije nesto namjeravao, kako bih mogao podici volan nekih 5 cm? Duzi vrat viljuske? Ili ubacivanje nekih adaptera...to je a-head sistem koliko ja znam (Polar Mirage Team). Da li bi to poremetilo geometriju rama, odnosno vratilo me unazad, ili se to ne osjeca? Ram je XL, ali mi je sjediste podignuto maksimalno zbog duzine nogu, tako da mi je volan kratak koji cm.

 

Drugi problem je sto ne znam kako transportovati viljusku sa Planet bajka, vidjecu ovamo u Tempu, vjerovatno imaju, ali i dosta jace cijene.


  • 0

#4 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14736 posts

Postavljeno 18 September 2018 - 02:41 PM

Ako kupis novu viljusku duzina vrata je 255mm. Ako ti je stara viljuska imala duzinu vrata skracenu na 200mm kupovinom nove bi dobio 5cm na visini, samo treba da kupis i dodatne podloske (link). Mozes da nabavis i stem riser (eng.) na aliexpress-u ili ebay-u.


  • 0

#5 Nepozvan

Nepozvan
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationPodgorica

Postavljeno 19 September 2018 - 11:31 AM

Kako izmjeriti duzinu vrata ove sadasnje viljuske bez skidanja? Sa donje strane mi je jasno, ali dokle se mjeri ka gore? 


  • 0

#6 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14736 posts

Postavljeno 19 September 2018 - 06:07 PM

Skines poklopac lule volana i izmeris duzinu vrata viljuske

 

4steererlengthzz.jpg


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: opruga, viljuska, zamjena

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika