Jump to content


Fotografije

Scott ili Nakamura?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
32 odgovora na ovu temu

#1 speeddemon

speeddemon
  • Members
  • 4 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 21 July 2018 - 11:03 AM

Pozdrav,

 

Dvoumim se izmedju kupovine bicikle Scott Sub Cross 30 2018 i Nakamura catch 7.8.Vizuelno mi se vise svidja Scott ali Nakamura ima bolju opremu.Oba bajsa kada obracunam sa popustom slicno kostaju.Ono sto me interesuje kao cistog amatera koji bajs koristi samo za gradsku i prigradsku voznju na asfaltu, koliko cu ja u voznji osetiti to sto Nakamura specifikacijski ima bolju opremu.Koja je razlika izmedju Deore i Alivio  menjaca, posto sumnjam da cu ja to kao amater znati da osetim razliku.Ne bih da otvaram neku diskusiju sa predlozima, interesuje me samo poredjenje ova dva modela.Zamolio bih iskusne vozace i forumase da mi daju odgovor.Znam da za te pare imam da kupim ne znam kakve polovnjake, ali me ne interesuju informacije za iste.Hvala.

 

 

http://planetbike.rs...S-30-MEN/45672/

 

https://www.interspo...b-bicikl-281073


  • 0

#2 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 21 July 2018 - 02:07 PM

Pozdrav,

 

Ono sto me interesuje kao cistog amatera koji bajs koristi samo za gradsku i prigradsku voznju na asfaltu 

 

 

https://fanatic.rs/b...-2-fx-1473.html


  • 1

#3 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14856 posts

Postavljeno 21 July 2018 - 04:02 PM

Nakamura je bolji izbor u ovom slucaju. Bolji amortizer na Nakamuri ces svakako primetiti i kao amater.


  • 1

#4 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 21 July 2018 - 08:13 PM

Ja ne bih razmišljao uopšte. Scott naravno. Postoji razlog zašto je Scott svetski brend sa prisustvom na najvećim trkama i sedištem u Švajcarskoj. Btw, ima napred 3 zupčanika što može da bude veoma značajno za početnike.

Nakamura je house brand Intersport-a i nema šta da traži u ovom poređenju. Prave ga u 3 veličine i to je još jedan pokazatelj. Scott se pravi u s, m, l, xl i xxl.

 

Moje mišljenje naravno.


  • 0

#5 packelini

packelini
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts

Postavljeno 22 July 2018 - 08:03 AM

Накамура.

Боља (квалитетнија Деоре) опрема + више брзина (10) позади и двофаз напред.

Моје мишљење


  • 0
.

#6 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 22 July 2018 - 09:28 AM

Pa sto se opreme tice altus i deore su jedan do drugoga i ne vjerujem da ces nesto registrovati razliku.
Ja na jednom biciklu imam xt koja je iznad ovih a na drugom acera koja je ispod altusa pa ne vidim neki spektakl.
Deore i Altus su u istoj rang grupi tako da zbog toga ne bi trebalo da se odlucujes za biciklo koje ima Deore. Vidi ostale parametre a grupa im je skoro ista.
06e1198861a3d26c9772a2bce13d224d.jpg
  • 0

#7 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 July 2018 - 10:08 AM

Накамура.

Боља (квалитетнија Деоре) опрема + више брзина (10) позади и двофаз напред.

Моје мишљење

 

Šta se dobija sa "više brzina"?  :)

 

Šta su brzine?

 

 

Koliko brizna je potrebno?

 

Barem moje mišljenje & viđenje.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#8 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 22 July 2018 - 10:23 AM

Ova nakamura je bicikl u odnosu na scott. Mnogo bolja srenja osovina, bolji amort itd. Ovaj scott je na ceni samo sto je scott, njihov osnovni model, isto se pravi u kini/tajvanu itd kao i nakimura. Nikakva egzotika sem "imena" nije u pitanju. Da ja uzimam bicikl ne bih razmisljao izmedjumova dva. Ja glasam za nakamuru.
  • 2

#9 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14856 posts

Postavljeno 22 July 2018 - 10:27 AM

Ta Nakamura je za jednu klasu bolji bicikl od tog Scott-a, ako se izuzme ram bicikla Scott-ov ram je sigurno laksi. Problem sa Nakamurom je sto je to pravi MTB bicikl sa kojim ces tesko ici preko 35km/h zbog prenosnog odnosa mada ni Scott nece postizati vece brzine od 40km/h. Pravo da ti kazem za gradsku voznju ti i nije potrebno vise od 25~30 na sat.


  • 1

#10 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 22 July 2018 - 10:45 AM

Накамура.

Боља (квалитетнија Деоре) опрема + више брзина (10) позади и двофаз напред.

Моје мишљење

 

2x10 je više od 3x9?


  • 0

#11 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 22 July 2018 - 11:00 AM

Samo da se dopunim. Za gradsku i progradsku voznju po asfaltu guma 2.25 nema šta da traži. Ova nakamura nije city bike. Scott sa 42mm gumama je prava mera.

Ono što mi se sviđa kod nakamure je legura 7005 koja je prava retkost i skoro je nemoguće naći u ovoj cenovnoj klasi.


  • 0

#12 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 July 2018 - 11:14 AM

2x10 je više od 3x9?

zvuci glupo, ali jeste, broj upotrebljivih brzina je veci...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#13 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14856 posts

Postavljeno 22 July 2018 - 11:18 AM

Gume se lako promene, ja nisam protiv sirokih guma u gradu. Siroke gume su udobnije, ne upadaju u tramvajske sine, lako peglaju ivicnjake, odlican grip i po saobracajnim oznakama na putu, pesku na putu... Kramponi na gumama mu ne trebaju po gradu ali siroke gume bih zadrzao 50mm ~ 55mm bez krampona. Za nekog amatera ko hoce da se vozika po gradu po meni odlican izbor.


  • 0

#14 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 July 2018 - 02:10 PM

zvuci glupo, ali jeste, broj upotrebljivih brzina je veci...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

Nisam baš siguran. Pogotovo ako se poredi 9 i 10 pozadi, a ovaj prvi ima tri, umesto samo dva lančanika.

 

Mada, jeste u neku ruku relativno. Najbolje uneti sve podatke oba prenosa (i brojeve lančanika i zuba na istim), pa, uz svoju kadencu i unet obim točka bicikla, ovde videti koliko ima upotrebljivih prenosnih odnosa i videti šta čoveku više odgovara:

 

http://gear-calculator.com/


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#15 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14856 posts

Postavljeno 22 July 2018 - 02:27 PM

Ne komplikujte, po Beogradu 2x4 je dovoljno za sve. Po San Francisco-u 3x4 hi,hi.


  • 0

#16 speeddemon

speeddemon
  • Members
  • 4 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 22 July 2018 - 05:54 PM

Pazariću Scott-a.Hvala svakako svima koji su izneli svoje mišljenje da mi pomognu oko izbora.Scott je bio ljubav na prvi pogled kada sam ga video pre par meseci u radnji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 1

#17 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14856 posts

Postavljeno 22 July 2018 - 06:18 PM

Damn, trebalo je da hvalimo Scott-a onda bi kupio Nakamuru, hi, hi.


  • 0

#18 speeddemon

speeddemon
  • Members
  • 4 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 22 July 2018 - 06:38 PM

Nakamuru sam snimio pre par dana u Intersportu.Iskreno Scott-a uziman jer mi se vise svidja na izgled.Ima verovatno uticaj i reputacija ta dva proisvodjaca, ali sta da radim kad sam guster.Nadam se da ce ovaj da sluzi i da mi sledeci post nije na Kupio sam djubre, nemojte i vi..


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#19 zuci

zuci
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 22 July 2018 - 06:41 PM

Čovek je u sebi već nosio odluku, samo mu je trebalo ohrabrenje.

A vi zapeli za tu Nakamuru... :)


  • 2

#20 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 22 July 2018 - 06:47 PM

Pazariću Scott-a.Hvala svakako svima koji su izneli svoje mišljenje da mi pomognu oko izbora.Scott je bio ljubav na prvi pogled kada sam ga video pre par meseci u radnji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

E tako se kupuje a ne srpska varijanta "bolja oprema". Osećaj "ljubav na prvi pogled" i da ti se vozi čim ga vidiš je nešto što nema cenu.

Sve u svemu čestitam, srećno i želim ti puno kilometara u kojima ćeš uživati...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika