Jump to content


Fotografije
- - - - -

Decathlon Srbija


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
520 odgovora na ovu temu

#61 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 01 June 2019 - 02:06 PM

Ja sam do sada kupio gomilu sportskih proizvoda iz Decathlona. Izmedju ostalog vozim i Decathlonov bicikl koji je po ocenama mnogih testova ubedljivo najbolji odnos dobijenog i ulozenog, i uz par nekih izmena zbog licnih preferencija, biciklom sam bas zadovoljan.

Decathlonova najveca prednost jeste u tome sto ima veliki izbor stvari za svaciji ukus, i sto je najbitnije za svaciji dzep. Nekome se na primer svidja sto u Dehatlonu moze da kupi nove bici gace sa uloskom za 10 eura ali poenta je da od takvih gaca ne treba ocekivati cuda. Stavise, pored svakog proizvoda je lepo napisano koja mu je namena i primena, pa ce na primer samim tim te gace od 10 eura sluziti za voznju do maksimalno 2 sata, a pak one od 70 za celodnevne voznje ili visednevne maratone. E sad te od 70 eura su kod brendiranih marki 120, pa kad neko vidi da Decathlon prodaje gace za 70 eura odmah pomisli "sta, ovo sranje toliko kosta"? Istina je da zapravo vredi svaku paru.

A to da pravi kvalitet uvek kosta i da mora da se vise plati ne vazi u svim slucajevima. Ja sam na primer u jednoj brendiranoj prodavnici kupio adidas trenerku na snizenju za 80e. Ne znam koliko puta sam je obukao, ali tek do prvog pranja a vec mi se na kolenima nahvatali oni cickovi, pocela da se runda...
A 2 meseca pre toga, u Decathlonu sam na popustu kupio Puma trendzu od slicnog materijala, za svega 35 jevreja. Oprao je bezbroj puta, i dalje je kao nova.

Ko kupuje jeftino kupuje dva puta, ali isto tako nema ni garancija da su skuplje stvari uvek boljeg kvaliteta...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#62 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 01 June 2019 - 05:29 PM

Iskreno namjeravam drumas neki njihov da uzmem sa 105 vidim imaju to svuda,ocu da kupim novo biciklo a obzirom da vozim 3-4 hiljade km maksimalno godisnje racunam da bih bio miran makar 3 godine osim ako ga ne polomim ali pricam uz normalnu upotrebu.

Dosadile su mi stalne krpljavine,uvjek nesto treba,sad mi je jos i na drumasu ram pukao horor.

Ovi na ram pise da daju dozivotnu garanciju za b twin bicikla i ako uhvatim kakvu akciju za otvaranje necu se misliti ni sekunde.

Neka ga otvore ove godine nije pozar nidje,na vrijeme su sto se mene tice.

Kupovao sam ponesto u tim decathlonima po raznim zemljama i za moje standarde sve mi odgovara i zadovoljan sam imam od njih i jaknu i neke majice naocare itd sve mi je ok.


  • 0

#63 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 01 June 2019 - 08:45 PM

Kako ti je na drumasu pukao ram? Sta se desilo?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#64 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 01 June 2019 - 09:37 PM

U sred voznje puce kao bonsekom da ga je neko prerezao.


https://r.tapatalk.c...66&share_type=t

Tu slike imas.
  • 0

#65 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 02 June 2019 - 11:52 AM

Ko bi rekao... Inace je Canyon poznat po tome da pravi vrhunske ramove, to jest Tajvanci ih prave za njih. Ali eto, svo to dvostruko, trostruko, Xtostruko tanjenje rqmova na ustrb ustede tezine kad tad dodje na svoje. Nista ne traje vecno.

Koliko si visok i tezak ako nije tajna?

Negde sam nasao da Decathlon ipak ima neki preporuceni limit za ukupnu tezini tipa vozac, oprema i bicikl. Ja do sada sa ramom nisam imao nikakvih problema niti sam primetio neka velika lateralna uvijanja prilikom sprinta. No iako sam tezak i blizu trocifrenog broja kila, iskreno receno retko ja sprintam i moja voznja je umereno rekreativna sa naglaskom na sportski stil voznje i za to sto mi treba, ram je za sada odlican. Videcemo na dalje kako ce se pokazati....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#66 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 02 June 2019 - 12:45 PM

Dokle su stigli sa gradnjom zna li ko? Lokacija Višnjićka?


  • 0

#67 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 June 2019 - 12:46 PM

Ali eto, svo to dvostruko, trostruko, Xtostruko tanjenje rqmova na ustrb ustede tezine kad tad dodje na svoje

 

Ne dođe skoro nikad 'na svoje'


  • 0

#68 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 June 2019 - 01:49 PM

Ko bi rekao... Inace je Canyon poznat po tome da pravi vrhunske ramove, to jest Tajvanci ih prave za njih. Ali eto, svo to dvostruko, trostruko, Xtostruko tanjenje rqmova na ustrb ustede tezine kad tad dodje na svoje. Nista ne traje vecno.

Koliko si visok i tezak ako nije tajna?

Negde sam nasao da Decathlon ipak ima neki preporuceni limit za ukupnu tezini tipa vozac, oprema i bicikl. Ja do sada sa ramom nisam imao nikakvih problema niti sam primetio neka velika lateralna uvijanja prilikom sprinta. No iako sam tezak i blizu trocifrenog broja kila, iskreno receno retko ja sprintam i moja voznja je umereno rekreativna sa naglaskom na sportski stil voznje i za to sto mi treba, ram je za sada odlican. Videcemo na dalje kako ce se pokazati....

 

Vrlo moguće da je ram bio već načet/oštećen nekim udarcem. Ili da je taj primerak faličan - ne mora značiti da su svi takvi.

 

Da ne bude zabune (ne znam da li svi znaju): dvostruko i trostruko tanjenje ramova znači da ima dva, odnosno tri nivoa debljine (ne pračnika) zidova cevi - u zavisnosti od toga koliko opterećenje se trpi na kojem delu - tj. skida se ne-neophodan višak materijala sa mesta na kojima nije neophodan.

 

Tako da, ako se dobro isprojektuje, triput tanjeni ram neće biti slabiji od dvaput tanjenog, niti ovaj od netanjenog - barem ne kada su opterećenja pri vožnji u pitanju - za neke neplanirane udarce raznih predmeta o ram - tu će svakako biti osetljiviji na mestima gde su zidovi stanjeni.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#69 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 02 June 2019 - 02:38 PM

I bas tamo gde je tanjen je i pukao. Koliko je meni poznato, cev se ne tanji na spojevima jer je tu potrebna najveca cvrstina, dok se tanji vise prema centralnom delu cevi koje trpi najmanje opterecenje.

@Gadjan


Kako ne dodje? Jel vidis ocit primer da je doslo?

Naravno pitanje je sta je prethodilo tome da ram tako pukne i kakvo je ranije ostecenje bilo u pitanju.
Svakako ram nije napravljen da se o njega udara bilo kakvim predmetima, ali ako se tako nesto slucajno desi, tu je onaj netanjeni aluminijum/celik u prednosti... i to je jedina situacija kad je tako. :)
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#70 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 03 June 2019 - 02:14 PM

Koliko si visok i tezak ako nije tajna?
 

 

Imam 194 cm i 96,5 kg,jutros sam provjeravao tezinu.

Biciklo je bilo bas lagano manje od 8.4 kg sa pedalama.

Sad trazimo neko od 10 kg sa grupom 105 i ovaj iz decatholna mi izgleda taman.

Da ima makar 10% tezine vozaca :)


  • 0

#71 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 June 2019 - 02:28 PM

Imam 194 cm i 96,5 kg,jutros sam provjeravao tezinu.

Biciklo je bilo bas lagano manje od 8.4 kg sa pedalama.

Sad trazimo neko od 10 kg sa grupom 105 i ovaj iz decatholna mi izgleda taman.

Da ima makar 10% tezine vozaca :)

 

To nije garancija. Niti znači da je lakši ram obavezno slabiji.

Svakako pregledati ram na oštećenja pažljivo i detaljno.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#72 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 03 June 2019 - 04:03 PM

Imam 194 cm i 96,5 kg,jutros sam provjeravao tezinu.
Biciklo je bilo bas lagano manje od 8.4 kg sa pedalama.
Sad trazimo neko od 10 kg sa grupom 105 i ovaj iz decatholna mi izgleda taman.
Da ima makar 10% tezine vozaca :)


U svakom slucaju, kupujes nov bicikl i dobijas nekoriscen ram na koji svakako imas garanciju tako da ne bi smelo da bude nikakvih problema. Bices zadovoljan bajsom siguran sam...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#73 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 03 June 2019 - 04:05 PM

Samo da otvore Decathon u Beogradu

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
  • 0

#74 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 June 2019 - 07:25 PM

Samo da otvore Decathon u Beogradu
Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока





Za sada je tamo samo gomila zemlje i raskopan plac.

IMG_20190603_135107~2.jpg

Ne deluje mi da će biti završeno u skorije vreme.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#75 Velimiraca

Velimiraca
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationСрбија, Љиг

Postavljeno 03 June 2019 - 07:57 PM

Можда је глупо да питам, али ако занемаримо естетику, зар није могло парче расечене цеви да се обмота, навари и ојача овај део где је пукло и буде јаче на том месту него што је било?
  • 0

#76 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 03 June 2019 - 09:23 PM

Ne može tako tanak aluminijum da se vari, a da se ozbiljno ne oslabi, bar ne bez kaljenja posle zavarivanja. Druga stvar, čak i kad bi bio jači tu gde je popravljan, sasvim time bi više opterećivao delove cevi iznad i ispod, pa bi se moglo očekivati da ubrzo ponovo pukne na novom mestu.
  • 1

#77 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 03 June 2019 - 09:29 PM

Mozda su to samo moje licne predrasude, ali ja nikada ne bih vozio ulubljen, popravljan ili krpljen ram, bilo da je od kakvog materijala sem da ne idem na put oko sveta pa vozim celicanu koju moram da zavarim da nastavim put.

Ne kazem ja da taj var nece drzati dobro ili tome slicno, ali ako je materijal bar jednom na neki nacin gurnut do svog limita meni to vise ne uliva poverenje, a s obzirom da biciklom idem nekad i blizu 70 km/h, bezbednost mi je na prvom mestu...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#78 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 04 June 2019 - 02:27 AM

Za sada je tamo samo gomila zemlje i raskopan plac.

attachicon.gifIMG_20190603_135107~2.jpg

Ne deluje mi da će biti završeno u skorije vreme.

Ako zapnu i mogu da završe, ali da li će da nagaze. izgleda teško. Kako je bilo rečeno, otvaranje do leta :) ko kule na BGH20 ;)
http://www.rts.rs/pa...-u-beograd.html


  • 0

#79 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 04 June 2019 - 11:17 AM



Ne kazem ja da taj var nece drzati dobro ili tome slicno, ali ako je materijal bar jednom na neki nacin gurnut do svog limita meni to vise ne uliva poverenje, a s obzirom da biciklom idem nekad i blizu 70 km/h, bezbednost mi je na prvom mestu...


Upravo to,vozim cesto po brdima i spustam se brzinama preko 50 km i ne bih mogao biti opusten dok sjedim na biciklu koje je jednom puklo maltene na pola.


Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
  • 0

#80 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1891 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 June 2019 - 05:02 PM

Наравно да не треба ризиковати са напуклим деловима. Ипак, ја бих имао слична осећања према лошим деловима (кочнице поготово), па били они и потпуно нови. Што се градње тиче, бар су ту дизалице. На Лабудовом брду је Синиша Мали поставио камен темељац пред камерама, тржно-спортски центар требало да буде сад отворен, а и даље су ту само шибље и билборд који најављује грађевину. Једино што нисам оптимиста да ће Декатлон да изгради и опреми радњу довољно брзо да отворе ове године. Притом, имајући у виду да су код нас летњи спортови и спортови на отвореном много популарнији, не знам колико им је уопште паметно да циљају отварање у сред зиме. Скептичан сам и по питању асортимана. Очекујем веома лошу понуду и углавном најјефтинијег, а ту ће онда и распродаје бити без великог ефекта. А највеће је питање да ли ће и код нас бити онога да се дређена боја или величина неког артикла продаје по десет пута нижој цени.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika