Jump to content


Fotografije

Pomoć u odabiru guma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2 odgovora na ovu temu

#1 mortician

mortician
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 25 March 2018 - 06:41 PM

Pozdrav drugari,

 

Nov sam ovde, totalni amater. Krenuo sam od prenekih mesec dana da pedaliram na malo duže relacije sa nekim drugarima. Oni voze treću sezonu, već se po malo i razumeju, savetuju me, ali bih hteo i mišljenje iskusnijih ljudi. 

Vozim trenutno Capriolo Cobra. Znam da nije neki bajk za duže relacije, ali dok ne skupim novac za ono što planiram, moram sa njim da se vozikam.

Kao što naslov kaže, treba da promenim gume. Na njemu su fabričke Rubena 26x19, stare skoro pa tri godine(toliko ima od kad sam ga kupio). Moje pitanje glasi, da li mogu da uzmem neke 26x1.75, ili čak 26x1.5? Šta bih time dobio? Ako bi dobio nešto.

Naravno, kad dođe red na Bicikl, opet će mi trebati vaša pomoć.


  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 March 2018 - 06:19 AM

Pozdrav drugari,

 

Nov sam ovde, totalni amater. Krenuo sam od prenekih mesec dana da pedaliram na malo duže relacije sa nekim drugarima. Oni voze treću sezonu, već se po malo i razumeju, savetuju me, ali bih hteo i mišljenje iskusnijih ljudi. 

Vozim trenutno Capriolo Cobra. Znam da nije neki bajk za duže relacije, ali dok ne skupim novac za ono što planiram, moram sa njim da se vozikam.

Kao što naslov kaže, treba da promenim gume. Na njemu su fabričke Rubena 26x19, stare skoro pa tri godine(toliko ima od kad sam ga kupio). Moje pitanje glasi, da li mogu da uzmem neke 26x1.75, ili čak 26x1.5? Šta bih time dobio? Ako bi dobio nešto.

Naravno, kad dođe red na Bicikl, opet će mi trebati vaša pomoć.

 

Cobra je za duže relacije kao i bilo koji drugi bajs - ima jak ram, mesta za kačenje pak tregera, blatobrana, šta ti već treba.

 

Užim gumama dobijaš nešto manju masu celog točka, uz nešto manje udobnu vožnju. Mislim da je 1.75 neka zlatna sredina - ni previše teška i kabasta guma, ni previše uska da se džbome osete.

 

Kenda, ili CST od jeftinijih guma bih gledao, sa šarom spram terena po kojem se vozi. Od skupljih, ako je moguće, gledati kupovati napolju.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 mortician

mortician
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 26 March 2018 - 02:24 PM

Hvala druže!

Sad jedno verovatno glupo pitanje.  n2:crazy

Da li na Cobri mogu da stavim točkove od 28", umesto ovih od 26"?


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika