Jump to content


Fotografije

Preporuka za MTB za dete staro 6 god


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
15 odgovora na ovu temu

#1 broker975fx

broker975fx
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 February 2018 - 09:21 PM

Spominjao sam u drugoj temi da imam talentovanog naslednika. Karijeru na tockovima započeo sa godinu i po  na Micro trotinetu koga i danas uzme kada se uželi (zaista kvalitetna sprava i vredi svaki dinar i više). Zatim smo potrosili jedan bajk bez pedala a onda i jos jedan koji i dan danas voli da izveze jer mu daje neverovatnu mobilnost. Prelazak na bajk sa pedalama i točkom od 16 in. je bio više nego lagan. Taj bajs naravno bio kina i rastavio ga je sa životom vrlo brzo. Prošle godine sam pokušavao da nadjem nešto kvalitetnije i onda se setim mini BMX. Sve u svemu klinja je dobio prvu zaista ozbiljnu spravu

 

https://www.skatehut...ini_bmx_raw.htm

 

To je bajk koji nije namenjen deci, naravno nema kocnice,  sluzi iskljucivo za FS ali ipak ga je nekako savladao i sada ga voza, pedalanje je efikasno jedino ako se na njemu stoji sto opet dosta iscrpljuje ali je super za zezanje. Jbg tu smo se zaleteli pa ce mozda ta egzotika u oglas. .

 

Sta da uzmemo sada, polovno ili novo. Izbor je ocigledno kina i kina i bugardka kina. Sada mu je totalno ok tocak od 20 inči a ram sa nižom šipkom poput dirt bajkova, ako neko ima ideju rado bih je čuo

 

 

 

 

 


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14794 posts

Postavljeno 08 February 2018 - 10:45 PM

Jel' znas onaj vic "... ne zna dete sta je 100 kila.". Brzo deca rastu pa nema potrebe da trazis neki savrsen bicikl za taj uzrast, amortizer mu verovatno ne treba samo malo manje napumpaj gume, prednji menjac mu ne treba verovatno ni zadnji ali moze da pocne da uci da ga koristi polako, kocnice su svakako potrebne. Ono sto je po meni bitno je da ako ima menjac to bude Shimano komplet rucice-menjac-lancanici-lanac(KMC/Shimano) a NIKAKO kineski krs brendovi.

 

Mislim da mu je ovo dovoljno za pocetak (link) Kupi i montiraj stitnik menjaca (link)


  • 0

#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 09 February 2018 - 09:28 AM

E a sad trik pitanje, učiš li potomka da skače i leti, ili da vozi?
Ako je do vožnje, možda neku garažiranu poniku da iskopaš i daš na prepravke?
  • 0

#4 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 09 February 2018 - 10:22 AM

    Ja sam se nakupovao decijih bicikli, u skoro novom stanju, za 40-50-60 evra mahom Svajcarske proizvodnje, donose ljudi iz Svice...

Obradujem decu drugara kad nesto naleti.

 

A deca ko deca, prisustvovao sam, da klinac od drugara, vozi King Jupiter trkaca, ram velicine 56cm sa Dura Ace.

Kad sam im ga doneo za mamu,  klinac 8-9 godina, momentalno se zaljubio,  uglavio se u trougao sa telom, i cepa bicikl po parkicu.

Posle nocu obilazio bicikl, kolikjo se zaljubio u Kinga.

 

NAjvise volim kad deci donesem bicikl, odvale se od srece, ne veruju da bajs ostaje sa njima, kad krenem kuci :)


  • 5

#5 broker975fx

broker975fx
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 February 2018 - 04:31 PM

Hajd jedno pitanje o ovim bajkovima poput ctx od capriole, da li ovaj zadnji a i prednji amortizer ima bilo kakvu funkciju ili je tu cisto sminke radi?
  • 0

#6 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14794 posts

Postavljeno 20 February 2018 - 05:16 PM

@broker975fx   Ti amortizeri na decjim biciklima mogu da ublaze udarac i sa te strane se moze reci da rade. Ako ocekujes da ti jeftini amortizeri imaju iste osobine kao i oni od 2000 evra, naravno da ih nemaju. Ipak ti preporucujem bicikl bez amortizera jer detetu u tom uzrastu ne trebaju, kao postane tinejdzer onda ga casti nekim skupim biciklom ako jos uvek bude zainteresovan.


  • 0

#7 broker975fx

broker975fx
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 March 2018 - 04:13 PM

Jedno pitanje kakva je razlika izmedju ova dva bajka tj koji pruza vise, cene su koliko se secam priblizno iste, ovaj Bugar je nesto malo jeftiniji

 

http://planetbike.rs...een-2017/43868/

 

https://dragbicycles.com/bike/c1-20/


  • 0

#8 Milos_89

Milos_89
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 04 March 2018 - 12:41 PM

Blagu prednost dajem dragu zato sto na kurblama ima duple rupe pa mozes da biras duzinu kurble 120 ili 140
  • 0

#9 djolemc

djolemc
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 18 July 2024 - 12:05 PM

Dizem temu iz mtvih, da ne otvaram novu, posto je ista (slicna) tema.

 

Klinac (6) je konacno naucio da vozi bez pomocnih tockica, i fino mu ide, dosta je zainteresovan.

 

Kad se jos malo opusti, uzeo bih mu nesto malo bolje (vidim da ima sasvim ok polovnih do 100e), samo nisam siguran oko 

velicine, rekao bih da mu treba nesto sa tockovima od 20" ?

Npr ovako nesto: https://www.2bike.rs...ia-speedster-20

 

Trenutno vozi 14" ili 16" i deluje mi da mu je mali.. 

 

ovo: https://www.probike....ocket-plavi-14/


  • 0

#10 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14794 posts

Postavljeno 18 July 2024 - 03:25 PM

(link)


  • 0

#11 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 222 posts

Postavljeno 18 July 2024 - 06:38 PM

Definitivno točkovi od 20 inča.
  • 0

#12 djolemc

djolemc
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 18 July 2024 - 06:45 PM

Ovaj cros deluje interesantno, tu su mi u komsiluku pa cu otici da pogledam. Bojim se samo da ne pocne da kuka za godinu dana sto nema brzine :)

 

Znaci 20" prava mera, nisam pogresio. Hvala :)


  • 0

#13 Prase011

Prase011
  • Members
  • PipPipPip
  • 150 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 18 July 2024 - 08:22 PM

Kad nauči fino točak da tera, onda idu i brzine, polako se uvodi sve i dete na pravi način inficira da mu vožnja I priroda budu veće uzbuđenje i avantura od igranja igrica,
  • 1

#14 djolemc

djolemc
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 18 July 2024 - 08:56 PM

Igrice smo srećom za sad izbegli

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
  • 0

#15 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14794 posts

Postavljeno 18 July 2024 - 10:35 PM

Bojim se samo da ne pocne da kuka za godinu dana sto nema brzine

Ili da pocne da kuka kako se brzine tesko menjaju jer je to shimano menjac koji je pravljen za odrasle ljude sa vecom sakom. O amortizerima za decje bicikle sam pisao iznad. Zatvoren lanac je plus po meni. Sto jednostavniji bicikl manje ces morati da se bakces oko njega.


  • 0

#16 djolemc

djolemc
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 19 July 2024 - 05:28 AM

Dobice ovo bude li kukao :D

 

Svakako ima jos vremena, kad malo bolje savlada moze da uzme od drugara u parku, pa da proba i da vidimo sta mu se svidja. Slazem se da mu treba sto jednostavniji bicikl, mi smo vozili neke krseve sklepane od 3 bicikla i bili smo srecni :)

 

Takodje sam pre za polovan, pa kad preraste prosledim dalje...


  • 3




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika