Jump to content


Photo

Vasi najveci blamovi na bajsu/padovi


  • Please log in to reply
270 replies to this topic

#121 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Posted 08 November 2009 - 09:34 AM

=;
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#122 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 23 May 2010 - 09:42 PM

Bio ja da me brat fotka, nesto mu treba za faks (studira fotografiju), a ima neki dirt u NS i hajde da odemo tamo kao bice zanimiljive fotke, nikada nisam tamo vozio niti vozim dirt ali sam ga video pa rekoh sto da ne, polako cu, a i treba samo da poziram. Spustim se ja prvim put polako da vidim sta i kako i hajde sada slikanje. Sve u svemu spustam se nailazim na prvim jump (nesvestan da idem prebrzo), ne znam sta sam pogresno uradio (verovatno sam previse tezinu prebacio napred) sve u svemu bajs me je odbacio i ulecem u travu. Na svu srecu nista mi nije bilo, ne znam kako sam to pao, nekako sa strane ali nisam se ni oderao ni nista, a ni bajs :mrgreen: . Dolazi neki klinac i pita jesam se povredio, ja reko: "Ma jok" 8) i pita klinac: "A jeste vi sa Discovery-ja" , a ja patos :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: pomislio sam kakav bre Discovery vidis da nemam pojma sta radim :mrgreen: :mrgreen: . Steta sto fotka nije bas uspela ali je ipak ostalo zabelezeno.

Postavljena slika
  • 0

#123 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 23 May 2010 - 10:08 PM

definitivno najveći blam kada smo vozili turu za staru pazovu pa sam se prosuo iz čista mira ispred zgrade naftagasa (zovite je nis, karingtonka, kako hoćete - za mene je to oduvek bila i ostaće zgrada naftagasa :P )
znači scena, kočim dok stojim uspravno malo nagnut napred (pakne sveže dotegnute da koče u mestu, hod nula, a ja ko amneziju da imam), još sam išao prilično sporo... kočnica zakuca, ja za njom, al ne puštam bajs ni za živu glavu... naravno preko kormana i nosim bajs sa sobom, tako da sam lego na leđa, a bajs na meni, pa je bila "vožnja naglavačke"

lik neki pritrčao da me pita jesam dobro, sećam se da sam samo rekao "jebote koji blam" #-o

još ja kao sa srđonijem trebao da vodim grupu za pazovu, pa ko će bre za mnom takvim polupanim... #-o :lol:
  • 0

I chill harder than you party. 


#124 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 23 May 2010 - 11:06 PM

još ja kao sa srđonijem trebao da vodim grupu za pazovu, pa ko će bre za mnom takvim polupanim... #-o :lol:


Mozes da ih vodis samo u urgentni. n:character0074 :mrgreen:
  • 0

#125 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Posted 24 May 2010 - 12:54 AM

Kakav si ti car Markuse =D> :mrgreen: Neverovatna je stvar da kada neko pada (to jest kada je pao) prvo pomislja na eventualni kvar na bajku ne misleci uopste da li je slomio neku koscicu ili zadobio dobru ogrebotinu :D Eto sta ti je i kakav je standard kod nas, kad vise mislis na neki deo koji kosta neki evric nego na sebe #-o
  • 0

#126 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 May 2010 - 01:00 AM



još ja kao sa srđonijem trebao da vodim grupu za pazovu, pa ko će bre za mnom takvim polupanim... #-o :lol:


Mozes da ih vodis samo u urgentni. n:character0074 :mrgreen:


ćuti, dolazim ja posle toga do njih (nisu me videli jer sam skrenuo iza ćoška) kažem ja "al sam se malopre razbio", a oni me pogledaju u fazonu "pa jebote gde?"

tako ti je to kod lala derane - i na ravnom moš pasti #-o n:bicycle2
  • 0

I chill harder than you party. 


#127 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 24 May 2010 - 10:22 AM

Kakav si ti car Markuse =D> :mrgreen: Neverovatna je stvar da kada neko pada (to jest kada je pao) prvo pomislja na eventualni kvar na bajku ne misleci uopste da li je slomio neku koscicu ili zadobio dobru ogrebotinu :D


Istina. Znam po sebi. :mrgreen:

Eto sta ti je i kakav je standard kod nas, kad vise mislis na neki deo koji kosta neki evric nego na sebe #-o


Istina #2. Nisam dovoljno bogat, da bih se razbijao. n:bicycle2 :?
  • 0

#128 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Posted 09 June 2010 - 01:42 PM

PRVI PAD!!!

Ljudi, ne koristite mobilni telefon za vrijeme vožnje na biciklu... I OBAVEZNO nosite kacigu. I recite suprugama/ženama/djevojkama, i ostalim da vas ne zovu, dok ste na trningu...

Eto, juče sam se vozio, i pri povratku kući, mi zazvoni telefon. Sa suprugom sa izrazgovaram 15-tak sekundi, završavam razgovor, jednom rukom upravljam, a drugom pokušavam da ubacim telefon u ruksak, kad 1 milisekund kasnije... Prednji točak, lijevo-desno, lijevo-desno, ja kao da ubrzam, i pređem rupice, noga lijeva proklizuje na pedali, patika ulijeće među žice prednjeg točka....

Dok padam, smiješno mi je bilo, pitao sam sam sebe: Pa zar je moguće da se meni ovo dešava? :D

...polijećem preko guvernale, slijećem na šljunak pored, padam nekako postranice, pravim kolut naprijed, i od inercije jako brzo ustajem.

Naravno, sve se to dešava direktno ispred bašte jednog od kafića. Čujem komentare... :D
Par ogrebotina na nozi, sve oke. Ispravim upravljač i točak, malo raširim kočnice na prednjem točku, da mogu voziti, i nastavim....

Sve super, jedino mi je žao brojanice koja je pri padu nestala..

Sorry za roman... :D
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#129 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Posted 09 June 2010 - 02:23 PM

I OBAVEZNO nosite kacigu.

+ za ovo, iako sam već 100x to pisao na forumu. Padneš sa bajsa kad se najmanje nadaš, u nekim potpuno benignim situacijama (u smislu ne jurim niz Košutnjak 60 offroad pa se negde razbijem; već mi ispred zgrade sklizne noga sa pedale u stojećoj vožnji - eto ga salto na glavu).
Dobro si prošao Željko... Nego, šta bi sa prednjim točkom i patikom? I prsti i žbice na broju? :D
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#130 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Posted 09 June 2010 - 08:18 PM

...ma sve 5...

Patika živa i zdrava. Prsti još zdraviji. Prednji točak krivuda, malo. Sve žice na broju.
Na tijelu 5 parničica, ništa strašno...

Danas sam na poklon, od drugara koji servisira bicikle, dobio ključ za žice.
Pa ću da centriram točak, prvi put nakon ohohohoho godina.

E, da... Moja procjena brzine kretanja pri padu je 5-7 km/h. Šta reći? :D
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#131 jaguar

jaguar
  • Members
  • Pip
  • 15 posts
  • Locationnovi beograd

Posted 12 June 2010 - 01:28 AM

ne znam da li je ovo blam, ali uglavnom su to padovi i uvek sam ja kriv - trenutak nepažnje. osećam se nekako ljuto na sebe kada se nađem prosut na asfaltu. nisam više dete i padovi su mi neprijatni.


možda (bilo me je malo sramota) kada sam udario u zadnji deo auta i pao sam, a nije bila velika brzina, štaviše - uzbrdica. izašla je žena iz auta, a ja sam još ležao i zabrinuto me je pitala: "da li sam dobro?"
  • 0

#132 MarkoZmaj

MarkoZmaj
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts
  • LocationŠimanovci

Posted 16 June 2010 - 08:19 PM

A taman sam mislio da ovde pisati necu :mrgreen:

Danas vracam se od zeta 200m od kuce prolazim preko sporedne ulice, dune vetrustina i ona oluja, oduva i mene i bajs na stranu....
Rezultat: levo koleno oderano, levi lakat i zglob sake, desno rame (ne znam kako), brada i 3 kopce ispod nosa :D
Ali bitno ej da je bajs ok :mrgreen:
  • 0
"It never gets easier, you just go faster."

#133 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Posted 16 June 2010 - 08:26 PM

...iskreno se nadam da je sve u redu... :|
...Dobro je da nisi ništa polomio...
A sad, lagano, desnom stranom... :)
Čuvaj se.
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#134 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Posted 16 June 2010 - 08:40 PM

Vidim da je aktuelno staviti nesto u ovu temu pa da okacim i ja koju slicicu ! :lol:

Uglavnom, bilo je to 3.9. prosle godine, prijatelji i ja smo isprobavali stazu, ja sam malo promasio skretanje (S krivina -> lijevo pa desno po 90 stepeni +-) i u desnoj krivini (koja je kao kanal -> U) otisao pravo, te zakucao sa bajkom direktno u suprotnu stranu... :roll:

Ishod: Iscaseno rame + kljucna kost, nesto malo se izgrebao, bratu polomio ram, i tako, dobro je proslo... :mrgreen:

Simplon prije:
Postavljena slika

Simplon u medjuvremenu:
Postavljena slika
(drug drzi ram koji je u medjuvremenu ispravljen toliko da se moze gurati bajk :) )

Simplon posle:
Postavljena slika
(kao sto se vidi sa slike, prednji tocak je uveliko prosao pored downtube-a =D> -> za mene)
  • 0

#135 MarkoZmaj

MarkoZmaj
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts
  • LocationŠimanovci

Posted 16 June 2010 - 08:43 PM

baksuzu sto si pominjao kacigu :mrgreen: Mada mi nebi ni ona pomogla sada ali moram te zezam malo n2:hahaha

Ma nista slomio, vozio po trotoaru, celih 10km/h, ali najbitnije da je meni jedna lepa seka dala tetanus hihih broj nije dala ali idem an kontrolu za 2 dana pa cu da vidim :D
  • 0
"It never gets easier, you just go faster."

#136 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Posted 16 June 2010 - 08:53 PM

Simplon u medjuvremenu:
Postavljena slika
(drug drzi ram koji je u medjuvremenu ispravljen toliko da se moze gurati bajk :) )

Ima malo te Specialized geometrije u sebi :wink: :mrgreen:
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#137 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 16 June 2010 - 08:54 PM

Ima malo te Specialized geometrije u sebi


pitam se odakle dizajnerima Specialized-a ta ideja :mrgreen:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#138 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Posted 16 June 2010 - 10:12 PM

@MarkoZmaj:
:D ...evo, kad sam čitao šta ti se desilo, nisam mogao da vjerujem...
...nije baš za smijanje :D ma, važno je da si ti u redu...
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#139 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 16 June 2010 - 10:20 PM

[quote="MarkoZmaj"
Danas vracam se od zeta 200m od kuce prolazim preko sporedne ulice, dune vetrustina i ona oluja, oduva i mene i bajs na stranu...[/quote]

Tehnički nisi kriv za ovo, mada si mogao da se snađeš :mrgreen: A ovde je oluja kidala drveće i metalne baštenske rekvizite koji nisu suncobrani, pa ti vidi.
  • 0

#140 MarkoZmaj

MarkoZmaj
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts
  • LocationŠimanovci

Posted 17 June 2010 - 04:53 AM

Ma znam mix i ovde je isto, skinula mi skoro pola krova sa jedne strane kuce. Sa jedne fabrike je skinula krov 10x10m sa sve gredama i bacilo 20ak metara odatle...
  • 0
"It never gets easier, you just go faster."




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users