Jump to content


Fotografije

TIOGA gume


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
14 odgovora na ovu temu

#1 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 22 September 2008 - 09:10 AM

U capriolu imaju tioga gume koje se na prvi pogled cine ocajno ali mi se svidja dizajn krampona koji su od prilike nesto sto bi mi odgovaralo u pitanju su verzije 26x1.95 front i rear pa me zanima ako ih uzmem sada da li ce mi izgurati do proleca znam da je jako nezgodno reci tako nesto jer vise zavisi od stila voznje al recimo da ce biti cepane svaki vikend na Fruskoj gori i vozene po gradu bez potpisivanja po asfaltu.zanima me da li je neko probao ove gume i kakvi su utisci?
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2008 - 09:16 AM

Ako misliš na XC Factory front i rear varijantu - po terenu su dobre, ali za asvalt su jako zeznute baš zbog tih krampona koji stvaraju jak otpor. Kramponi su mekša varijanta, tako da ih vožnja po asvaltu solidno troši. Međutim, cena ovih guma nije velika, pa s toga može da se dozvoli takav "luksuz" trošenja.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 22 September 2008 - 10:34 AM

da mislim na xc factory,toga sa kramponima sam svestan ali me mrzi da stalno menjam gume a i nepreferiram bas slik gume!jedine koje su mi odgovarale bile su one kenda slick koje nemogu nigde da nadjem mada ih ima u katalogu planet bikea ali kao i obicno nema ih u prodaji!
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#4 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2008 - 10:48 AM

Kenda nevegal su takođe dobre a jeftine ( sa žicom sa strane ), ima ih Planet. Možda razmotriš i tu varijantu.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#5 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 22 September 2008 - 12:31 PM

Hvala verovatno ce to biti resenje!
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#6 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 September 2008 - 01:51 PM

Kenda nevegal su takođe dobre a jeftine ( sa žicom sa strane ), ima ih Planet. Možda razmotriš i tu varijantu.

Potvrdjujem, ja sam je vozio kao zadnju gumu na trkama i pokazala se kao odlicna, ali nemam pojma kako bi se ponasala kao prednja...
  • 0

#7 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 September 2008 - 08:10 PM

Ja isto imam zadnju i dosta je dobra ne trosi se nesto ni brzo ni sporo.
  • 0

#8 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 September 2008 - 06:44 AM

Imam poprilicno lose iskustvo sa Tioga factory XC (front & rear) gumama (vozio sam ih 500km, sto po asfaltu, sto off-road).
Te gume se vrlo lako buse, jako slabo razbacuju blato koje se na njih nalepi, prednja guma po mokrom terenu (off-road, asvalt) ide kuda ona hoce a ne tamo kuda joj upravljac kaze, pruzaju velik otpor prilikom voznje po asfaltu.
Jedini + je dobar grip zadnje gume pri off-road voznji.

U tom cenovnom rangu takodje preporucejem Kendu Nevegal (sa zicom, cena oko 600din). Dobro se pokazala i kao prednja i kao zadnja guma (istina, nisam je vozio po vecem blatu).
  • 0
--

#9 biber021

biber021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 214 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 September 2008 - 08:55 PM

Vozao sam Tioga gume koje sam dobio uz bajs, pa recimo da su svi rekli sve, a mogu samo da dodam da bi bilo odlično staviti ih tek na ulasku u šumu. Takođe, odlično se ponašaju na tucaniku (kojeg, doduše i nema tako često).

A blato...heh...slika bolje govori
Postavljena slikaPostavljena slika
To je posle čišćenja glavnine blata.

O kvalitetu izrade dosta govori i simetričnost mog primerka gume :)
Postavljena slikaPostavljena slika

Sve u svemu, jeftina i za te pare dobra "Šumska guma".
  • 0
Kod bicikla su bitne dve stvari: da ima dva točka i da ima kočnicu. Ustvari ovo drugo i nije tako bitno.
------------
Biciklom na posao

#10 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 15 May 2009 - 12:18 AM

Mislim da sam bas te Kenda Nevegal sa zicom danas propustio kroz sake u Planetu, i deluju mi meke, kao da ce se montirati bez problema. Cena, valjda oko 670 kinti. A ove Tioga sam isto zagledavao u Capriolu i sto kazete, totalno mi deluju jeftino i kao da je neka kineska guma, kruta; al su takodje jeftine (ne pamtim koliko para :) )
  • 0

#11 vuk_kg

vuk_kg
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 15 May 2009 - 09:25 AM

Ja imam tioga dh factory 2.1 i prezadovoljan sam. Ipak, vozim ih iskucivo po zemljanoj podlozi i fenomenalno drze za podlogu. Istina je sto je neko pomenuo da se lako buse ali ne bas nesto preterano. Za asfalt ih zaboravi jer su jako spore i bucne ali za off road su odlicne....
  • 0

#12 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 May 2009 - 09:30 AM

vozio sam tioga DH 2.10 i nisam nesto posebno zadovoljan...jer da bi stigao do offroad moram proci pola bg...za nekih 5 meseci su se skroz istrosile...ortak ima CST gumu i bolje se ponasa po asvaltu ali ne i offroad...AKO BI MOGAO DA NABAVIS MAXXIS-a i ako ti nije mnogo skup,uzimaj...vredi :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#13 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 06 August 2011 - 11:41 PM

Evo da prenesem i ja iskustvo sa Factory XC koje sam dobio na biciklu. U pocetku sam bio razocaran, asimetricne su, sto se najbolje uocavalo u voznji bez ruku na guvernali, morao sam da se naginjem u stranu da odrzim ravnotezu. Vremenom su se malo uoblicile same i mislim da su sasvim ok za tih ~500 dinara po komadu. Presao sam manje od 500 km bez busenja, bucne su na asfaltu (imam 60 kg, duvam na 3 bar-a, a kad nagnem u krivini cuje se kao da slon vozi bicikl, bucnije su kad nagazim pedale malo jace, bucnije su kad jace kocim prednjom, ma bucne su kako god :) ), vibriraju po asfaltu, otezavaju voznju po asfaltu (ali po mom misljenju nista katastrofalno), nisam vozio po blatu, svidelo mi se prijanjanje koje daju u off-road voznji, cak i nizbrdo. Na asfaltu mi se jedino svidja kako amortizuju defekte (valjda meki kramponi).

Ukratko - nisu najsrecnije resenje za asfalt, ali mislim da su sasvim dobre u odnosu cena/kvalitet za off-road
  • 0

#14 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 August 2011 - 09:54 AM

Ako vec uzimate gume za 500din, onda bolje uzmite Kenda Koyote, Kenda Klaw... Dobre su, dobro hvataju za povrsinu, i ne trose se nesto preterano na asfaltu...
  • 0
Postavljena slika

#15 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 17 August 2011 - 08:34 AM

Ah moram da kazem da sam brzo promenio misljenje o Factory XC. ODVRATNE SU! Previse su mekane cime otezavaju voznju po asfaltu, a sto je jos gore, lako se deformisu. Posle 700 km kramponi izgledaju sasvim ok, ali guma izmedju krampona, kao posledica voznje po posljuncenim putevima, je sva u defektima i na nekoliko mesta se vide konci.

Zaobici u svakom slucaju
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika