Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Sa danasnje voznje :- (((


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1656 odgovora na ovu temu

#1641 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 August 2024 - 06:38 AM

Boris@ pusti kosu :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#1642 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 August 2024 - 01:21 PM

Eh, puštao sam ja tako i osu da izađe, nego neće!
Ja furam kabrio friz.
  • 0

#1643 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 07 September 2024 - 12:26 PM

Korak po korak, okretaj po okretaj pedale i svakim danom po malo više nego juče.. Danas skoro desetak kilometara. Za petpgodišnju devojčicu nije loše. :)

Attached Thumbnails

  • IMG_20240907_134128621_HDR_AE.jpg
  • IMG_20240907_134124068_HDR_AE.jpg

  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1644 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 September 2024 - 04:26 PM

Uživanjac :)

 

Nema mnogo lepših stvari od tih prvih vožnji sa detetom.


  • 1

#1645 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 19 September 2024 - 03:59 PM

Bio danas sa komšijom da se provozam malo jer uskoro će na operaciju pa ga čeka oporavak u krevetu neko vreme, a lep dan greota da se ne iskoristi. Obojici nam puknu gume na 5km od kuće. Naleteli na babine zube, ima puno biljaka na stazama na obodu grada, sve smo ih videli i vozili dalje od njih, medjutim plodovi koji su bodljikavi otkotrljaju se svuda naokolo. Septembar je mesec kada sazrevaju i otpadaju. Pošto ne može da hoda već samo polako da vozi bajs, otpedalao sam do kuće (meni nije odmah ispustila jer fatbike i veliki volumen iako sam izvadio 20 komada, njemu odmah izduvala) i došao kolima da ga pokupim, a bajs odneli da majstor zameni gumu. Ko zna koliko je to uboda. Ja ću moju da krpim sutra.
  • 2

#1646 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 20 September 2024 - 07:09 AM

Bio danas sa komšijom da se provozam malo jer uskoro će na operaciju pa ga čeka oporavak u krevetu neko vreme, a lep dan greota da se ne iskoristi. Obojici nam puknu gume na 5km od kuće. Naleteli na babine zube, ima puno biljaka na stazama na obodu grada, sve smo ih videli i vozili dalje od njih, medjutim plodovi koji su bodljikavi otkotrljaju se svuda naokolo. Septembar je mesec kada sazrevaju i otpadaju. Pošto ne može da hoda već samo polako da vozi bajs, otpedalao sam do kuće (meni nije odmah ispustila jer fatbike i veliki volumen iako sam izvadio 20 komada, njemu odmah izduvala) i došao kolima da ga pokupim, a bajs odneli da majstor zameni gumu. Ko zna koliko je to uboda. Ja ću moju da krpim sutra.


Неко је писао у фб групи да се Бабин зуб поприлично раширио и да га има и на местима где није био раније. Наводно му одговарају терени око градилишта, железничких станица и слично, али да је почео да ниче свуда.
  • 0

#1647 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1433 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 September 2024 - 01:38 PM

Ima li toga po fruškogorskim šumama?
  • 0
The sea, the sea

#1648 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 20 September 2024 - 05:28 PM

Ima li toga po fruškogorskim šumama?

Ја нисам нигде приметио, ни наишао годинама уназад


  • 1

#1649 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1433 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 September 2024 - 10:02 PM

Ја нисам нигде приметио, ни наишао годинама уназад


Obiđoh danas lep krug tamo, nikakvih problema, čak ni tokom off-rouda
  • 0
The sea, the sea

#1650 nsduke

nsduke
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 22 September 2024 - 06:01 PM

Ja danas prvi put izašao van grada u životu. Tura do Ledničkog jezera, nazad od Ledničkog pa preko Popovičkog jezera do kafe-a Gorski Smeško je bilo skoro više pa guranja nego vožnje jer sam odabrao neke planinarske stazice koje nisu bile nikako za bicikl. Osećaj odličan iako noge bole... 

Mislim da nisam baš pogodio rutu iako je bilo lepih spustova jer nisam sreo ni jednog biciklistu dok je šetača bilo dosta. Da li imate preporuku za neke ture po Fruškoj Gori sa akcentom na zemljane puteve, ništa ekstremno?

 

20240922-112448.jpg

 

20240922-122132.jpg

 

20240922-104337.jpg

 

Snimak-ekrana-2024-09-22-183545.png


  • 6

#1651 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts

Postavljeno 22 September 2024 - 06:45 PM

preporuka: na drugu (istočnu) stranu, pored pandurske škole produži na glavicu, ima ne previše zahtevnih staza prema planinarskom domu na stražilovu.

odatle spust prema sr. karlovcima, pa magistralom nazad do ns.


  • 0

#1652 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 23 September 2024 - 06:24 AM

Taj odlazak i povratak na FG je problem kako god da okreneš. Put je uzak i frekventan bilo da ideš od Sr. Karlovaca ili iz pravca Rume ili Beočina. Piče auta i kamioni koji te obilaze na uskom putu i niko od njih se ne libi da se provlači pored tebe čak i kad mu ide vozilo u susret. FG je tako jedan biciklistički biser po gotovo od kako su put gore renovirali ali stići do tamo svakog dana sem nedeljom pre podne rano ujutru je nošenje glave u torbi nažalost.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1653 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts

Postavljeno 23 September 2024 - 08:02 AM

ja se nadam, verovatno uzalud, kada jednog dana probiju tunel, da će se naći neko pametan da trenutni magistralni uspon sa Paragova do I. venca pretvori u bici stazu, recimo jednu traku.


  • 0

#1654 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 500 posts

Postavljeno 23 September 2024 - 08:13 AM

Mislim da nisam baš pogodio rutu iako je bilo lepih spustova jer nisam sreo ni jednog biciklistu dok je šetača bilo dosta. Da li imate preporuku za neke ture po Fruškoj Gori sa akcentom na zemljane puteve, ništa ekstremno?

 

Odeš recimo na Stravu ili na sajt Tour De Fruška ili Fruškogorskog MTB maratona pa skineš GPX fajlove, mislim da ti je to najbolja opcija, ja sam tako radio. I to što je bilo guranja bicikla je sasvim ok i normalno. U suštini najlakše ti je da ideš onom zemljanom stazom pored Venca što ide pa tu imaš odvajanja na više lokacija. Meni je ubedljivo najlepši deo bio kada ideš od recimo Bešenova vencem pa prođeš malo onu glavnu raskrsnicu od Iriga, pa se spustiš polu desno, ide staza pored nekog potoka/rečice, gledajući mapu rekao bih da se to zove Vidrakovac, prelep kraj. Onda dođeš do nekog manastira, koji sam opet zaboravio kako se zove, i penješ se nazad ka Crvenom Čotu zemljanim putem.


  • 0

#1655 nsduke

nsduke
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 23 September 2024 - 01:30 PM

@mel probaću i tu rutu, ne znal dal postoji od Sremskih K neki putić nasipom uz Dunav do Petrovaradina moraću da istražim, baš mi se novozi tom magistralom i lepse je van asfalta.

 

@mhetlerovic super za Stravu, čuo sam za nju ali je nisam nikad koristio. Gledao sam neke rute, to je bas ono sto mi treba.


  • 1

#1656 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts

Postavljeno 23 September 2024 - 02:38 PM

da, može da se zaobiđe magistrala, da se vozi dunavskim nasipom kod karlovaca i ivicom petrovaradinskog rita


  • 0

#1657 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 23 September 2024 - 03:55 PM

Од Руме може на Јазак преко Павловаца па на Врдник, ту је мање саобраћаја него на осталим деловима, а опција из Врдника поред нових бунгалова и куле је практично без возила. Ко иде са стране, наравно.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika