Jump to content


Fotografije

Pomoc oko izbora rama za drumasa i jos ponesto


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
286 odgovora na ovu temu

#201 x_Dario_x

x_Dario_x
  • Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 01 February 2017 - 06:52 PM

I ti si napravio nalog na forumu da bi to podijelio sa nama? Ima li forum admina ili moderatora, da uporedi sa kojim se clanom poklapa ip adresa, mada je vec sada jasno o kome se radi... :D
  • -2

#202 ZeroCold

ZeroCold
  • Banned
  • 2 posts

Postavljeno 01 February 2017 - 07:01 PM

Jesam plus imam nalog ovde. Iz Cacka sam. Trenutno u Holandiji. pozdrav


Sent from Tapatalk
  • 1

#203 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 February 2017 - 07:03 PM

Znam. Najgore sto vecina prodavaca ovde nema nalog na KP ili ne prodaje bajsove tamo. No ima i izuzetaka.

Ma niko nije ocekivao ovakve gluposti sa ramom. Aj da je nesto drugo pa se i da zameniti. No svakako cu prijaviti sutra Bexu sve ovo, pa neka plate oni ako su za ovo odgovorni. Njima je u centrali vec prijavljeno sve ovo. I to momentalno. Prijavljen je i vozac.

Navedena je i brojka posiljke.

Siromasna je ponuda u low budget segmentu, pa skuplje gorivo od pola bajsa ako treba preci pola Srbije.

Giant Defy je lep bajs i sve sam ocekivao OK, ali ovo je nepredvidjeno....

 

Kurirske službe imaju kratke rokove, roba se brzo i grubo baca. Tako da je za očekivati da bude oštećenja. Meni je drvena stolica bila slomljena u transportu. Ja se plašim slati točkove, a i cele bajseve.

 

Auto se pali za bajs koji si rešio da kupiš. Ne za svaki koji bi pogledao, nego kad vidiš da je to-to. Ono, proveriš na slikama, pitaš za još slika ako nešto deluje sumnjivo, popričaš sa prodavcem, pa ako sve deluje kako treba, onda poslednja provera, u smislu bolje baciti par hiljada za gorivo, nego 30.000 za loš bajs (sa ulubljenim ramom na primer  :)  ).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#204 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 February 2017 - 07:29 PM

Što se tice samog bicikla. Uredno je upakovan i zaštićen kao i svaki drugi do sada u prosle 4 godine mog poslovanja. Bez do sada i jedne reklamacije.poslat je u stanju kao sto je na slikama. Bez ikakvih ostecenja.

 

Lepo je što si podelio svoju stranu priče sa nama. Ako si vratio čoveku novce i još platio poštarinu, onda je to po meni sasvim korektno, a ako je šteta nastala u transportu, definitivno je išlo na tvoju štetu.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#205 darko013

darko013
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 01 February 2017 - 07:40 PM

Bicikl je poslat uredno upakovan bez ikakvih ostecenja ali eto sta se desi nečijem ne pažnjom i bahatoscu. Šteta je velika po mene ali bolje i tako nego zdravlje da izgubim ganjajuci se sa dotičnim kupcem. I kad si posten dobijes negativne ocene i komentare.
  • -1

#206 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 01 February 2017 - 07:45 PM

Bio je upakovan u crnom najlonu. Tocak je virio. Ne ganjas se ti sa mnom. Nemam ja ama bas nista protiv tebe.

Znam da sam seckanjem najlona dobio ovakav bajs. Postavio sam slike na forum / tebi / javio Bex-u, odmaaaaaaaaaah po prijemu ! Nije proslo 10 minuta.

Rekao si mi da se za male pare ovo moze ispraviti. Pa ko ovo ispravi alal mu vera. Moja krivica nije.

A negativne ocene batali i ja ih dobijam dosta. Ja hocu samo da robu vratim nazad i bice adekvatno upakovana.
  • 0

#207 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 01 February 2017 - 07:52 PM

Cirkus Colorado se nastavlja...


  • 0

#208 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 01 February 2017 - 07:53 PM

Bio je upakovan u crnom najlonu. Tocak je virio. Ne ganjas se ti sa mnom. Nemam ja ama bas nista protiv tebe.

Znam da sam seckanjem najlona dobio ovakav bajs. Postavio sam slike na forum / tebi / javio Bex-u, odmaaaaaaaaaah po prijemu ! Nije proslo 10 minuta.

Rekao si mi da se za male pare ovo moze ispraviti. Pa ko ovo ispravi alal mu vera. Moja krivica nije.

A negativne ocene batali i ja ih dobijam dosta. Ja hocu samo da robu vratim nazad i bice adekvatno upakovana.

Ako ne dobiješ refundaciju možeš da prepakuješ sve na ovaj ram u tvojoj velicini http://www.2bike.rs/...-1#.WJI8b58o80M

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#209 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 01 February 2017 - 08:04 PM

Ako ne dobiješ refundaciju možeš da prepakuješ sve na ovaj ram u tvojoj velicini http://www.2bike.rs/...-1#.WJI8b58o80M
Sent from my SM-G900F using Tapatalk


dobar ! :)
  • 1

#210 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1715 posts

Postavljeno 01 February 2017 - 08:05 PM

Bio sam kod Darka013 sve bajkove cisti i pere kada mu stignu i ne verujem da nije ovo video inace prodaje bas dosta bajkova.Ja bi pre rekao da je ovo nastalo od prevoza i transporta(e sada mozda nije dobro zastitio ali nije sigurno pocetnik da ne zna kako da upakuje )


  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#211 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 February 2017 - 08:06 PM

Zakuvalo se ovde,nazalost... Pratio sam temu i cekao hepi end.Kad ono...
Ovo je moglo da se spreci,ako vec nije postojala opcija da se bajs uzivo vidi.Slike bajsa pre i posle pakovanja u najlon za transport... Ako treba,pored bajsa i novine sa datumom tog dana kad je bajs poslat i odmah salji kupcu,da potvrdi da je sve regularno i ispostovano.Danas se slike visoke rezolucije prave i salju za nepun minut tako da to nije problem. Po prijemu,posto se prvo plati (jer tako mora?) zadrzis kurira minut,cepnes najlon i preletis pogledom ceo bajs da nema vecih mehanickih ostecenja :ulubljenje,iskrivljen deo,oguljena boja,to sto se moze desiti u transportu. U slucaju da ima ,odmah pravis picvajz,pretis murijom i advokatom,jer znas da je prodavac ispostovao sve... Ovako se sad vas dvojica ovde prozivate umesto bex da nadoknadjuje stetu ako su oni krivi. Jebiga,bedak sto je ovako ispalo.
  • 4

#212 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 01 February 2017 - 08:28 PM

Ma reseno je. Vraticu sutra bajs i da ne duzimo. Ja bih najsrecniji bio da do ovoga nije doslo. Jer je cena bila OK.

Znam da nije lako naci Defy za te pare. Al sta da radim kad naboden ram. Ne znam kako, ali je bas ulubljen. Zato sam odmah i okacio slike. Niti je vozen, niti namesten volan, niti stavljane pedale, nista. Upravo zbog ovoga na ramu.

Jbg. Bajs mi se dopada i da nema ovaj udar zadrzao bih ga. Svakako i nije neka ponuda a bajs je bio OK za ove pare.

Nemam sta da dodam trenutno. Ja cu napasti i Bex, svakako ce dobiti na uvid pakovanje. Ja sam najvise razocaran.
  • 0

#213 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 01 February 2017 - 08:34 PM

Ako posiljka nije imala osiguranje dzabe vam je obojici sva pretnja Bexu, procitajte uslove slanja na sajtu.

Sent from my E6633 using Tapatalk
  • 1

#214 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 01 February 2017 - 09:54 PM

Ja mislim da je normalno da je prodavac odgovoran da roba u ispravnom stanju stigne do kupca, sem ako nije eksplicitno napravljen drugačiji dogovor. Ako je bicikl bio upakovan u foliju, bez kutije ili druge vrste zaštite, bila je čista lutrija u kakvom će stanju stići do kupca. I ako je sto puta do sad bilo sve u redu, morao je jednom da se desi taj stoprvi.
  • 2

#215 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 01 February 2017 - 10:13 PM

Folija je. Bez ikakvog kartona. Doduse bio je uvijen nekoliko puta i video se prednji tocak. Video sam u kombiju da je naslonjen na jednu stranu kad ga je vozac vadio.

Mogu ujutro i da slikam pakovanje sa deklaracijom.

Inace vozac mi nije dopustio da vidim bajs. "Tek kad platis". Ali video sam po felni i gumi da je to taj bajs i uzeo.

Nisam ocekivao ovo, sta je tu je, saljem ga sutra nazad. I sam moram da smislim kako sad da ga upakujem i zastitim. Imam i ja najlone, videcu da nadjem karton. Bajs je svakako rasklopljen za slanje. Nisam nista cackao.
  • 0

#216 x_Dario_x

x_Dario_x
  • Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 01 February 2017 - 10:17 PM

Zar se ima jos sta reci na ovu temu? :)
  • 0

#217 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 01 February 2017 - 10:31 PM

Evo kako smo ja i drug spakovali njegov bajs za slanje kupcu. Sunjdjer je onaj koji ide ispod laminata. Mozda ti pomogne da smislis kako da upakujes. 

Na svu srecu, proslo bez ikakvih problema. Imali smo "vezu" u kurirskoj sluzbi makar ovde za polazak a i bilo je to vec davno, mozda su se tada i bolje ophodili sa robom nego sada. 

Attached Thumbnails

  • IMG_8808-.jpg

  • 1
.

#218 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 01 February 2017 - 10:40 PM

Evo kako smo ja i drug spakovali njegov bajs za slanje kupcu. Sunjdjer je onaj koji ide ispod laminata. Mozda ti pomogne da smislis kako da upakujes.
Na svu srecu, proslo bez ikakvih problema. Imali smo "vezu" u kurirskoj sluzbi makar ovde za polazak a i bilo je to vec davno, mozda su se tada i bolje ophodili sa robom nego sada.

Pokusacu da smislim nesto sa bratom. Moj je stigao umotan ukrug ceo osim delova tockova. Nista nije bilo posebno uvijeno.

Samo kao celina a korman onako u stranu. Kao mumija. Ne znam kako da objasnim. Cim sam isecakao bricom najlon raspakovao se bajs za minut-dva. Znam kad sam kupio prosle godine treking iz Kikinde da su ga oblozili kartonom sa strane i svaki deo je skoro bio uvijen. Taj je dosao kao nov. Potrudicu se. Hvala za Tips.


Ako sve prodje kako treba trazicu bajs u Vojvodini samo i icemo autom uzivo. Nikad vise slanja bicikle.
  • 0

#219 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 February 2017 - 02:45 AM

Ja sam prešao mtb-om skoro 500km po Vojvodini, u tri dana, da bih video, probao i proverio svog drumaša pre slanja.

 

^^

Jao jel to izgleda onaj Trek slr? Ja kad sam počeo da se interesujem za drumaše i dok još nisam ama baš ništa znao samo razgledao slike i oglase vizuelno, bio sam zaljubljen jedno vreme u taj Trek.


  • 1

#220 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 02 February 2017 - 08:21 AM

Na temu pakovanja:

http://www.2bike.rs/...urirske-sluzbe/

http://www.ciklonaut...t/transport.htm

 

 

Evo kako smo ja i drug spakovali njegov bajs za slanje kupcu. Sunjdjer je onaj koji ide ispod laminata. Mozda ti pomogne da smislis kako da upakujes. 

Na svu srecu, proslo bez ikakvih problema. Imali smo "vezu" u kurirskoj sluzbi makar ovde za polazak a i bilo je to vec davno, mozda su se tada i bolje ophodili sa robom nego sada. 

 

Je l' to onaj Klein?


  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika