Jump to content


Photo

Pomoc oko izbora rama za drumasa i jos ponesto


  • This topic is locked This topic is locked
286 replies to this topic

#181 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Posted 01 February 2017 - 02:49 PM

Napisao sam ti par stvari, pa ako te zanima gde je steta nastala, ti obradi podatke.

 

Ako je udaren tokom voznje, onda je udarni ugao strmiji, nego izlazni, a tako izgleda i ostecenje na laku, ima centar udara, pa se udaljava kao ogrebotina laka.

 

Ako se iskrivio tokom trensporta, ne bi imalo ostecenje koje bledi u pravcu kretanja bicikla....

 

 

Drugo ako je udaren tokom transporta, ovako kriva viljuska, bi ti blokiral kocnicu tockom, jer je i tocak povukao zajedno sa ramom.


  • 2

#182 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted 01 February 2017 - 02:53 PM

Lafe, trgovac nema veze sa ovim, ako je na slikama vidljivo da je sve ok, onda je dostava zajebala. Iskreno, ni ja ti nebi vratio lovu...


Napisao sam ti par stvari, pa ako te zanima gde je steta nastala, ti obradi podatke.

Ako je udaren tokom voznje, onda je udarni ugao strmiji, nego izlazni, a tako izgleda i ostecenje na laku, ima centar udara, pa se udaljava kao ogrebotina laka.

Ako se iskrivio tokom trensporta, ne bi imalo ostecenje koje bledi u pravcu kretanja bicikla....


Drugo ako je udaren tokom transporta, ovako kriva viljuska, bi ti blokiral kocnicu tockom, jer je i tocak povukao zajedno sa ramom.


Ne kaci kocnicu 100%. Moze se okretati zadnji tocak. Nisam ga mnogo vrteo. Samo minut pre otkrica udara. Jer smo hteli brat i ja da ga nosimo kod majstora da mi sve centrira. Tj volan + nova traka + ono sa bloga za kocnice. I sediste. Al videli smo udar.

Inace 100% ne kaci kocnicu. Traka je katastrofa. Mora nova. To nije problem. Pretpostavljao sam. Zato sam juce pitao za cenu. Korman, pa ono sa Gremlin foruma za pravilno podesavanje drop i shiftera sam hteo da nosim kod majstora. A i pada lanac na najvecem prenosu. To sam sve kontao kao "servis". Ali ovaj udar je previse.

Prodavac tvrdi da ga nije bilo. Ja znam da nije od mene. Ja sam mu dao njegove slike. Posto ih nije imao. A na njemu je bajk bez ove mane. Dao mu preko Vibera. Ma Imam ja sve dokaze. Nego ja ne znam ko je kriv.

Sve je ovo bezveze. Ja sam se nadao "hepi endu". Solidan bajk za solidnu lovu = svi srecni. Kad ono
  • 0

#183 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Posted 01 February 2017 - 03:45 PM

Sve je ovo bezveze

kakav shit! :(


  • 1

#184 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 01 February 2017 - 04:28 PM

Napisao sam ti par stvari, pa ako te zanima gde je steta nastala, ti obradi podatke.

 

Ako je udaren tokom voznje, onda je udarni ugao strmiji, nego izlazni, a tako izgleda i ostecenje na laku, ima centar udara, pa se udaljava kao ogrebotina laka.

 

Ako se iskrivio tokom trensporta, ne bi imalo ostecenje koje bledi u pravcu kretanja bicikla....

 

 

Drugo ako je udaren tokom transporta, ovako kriva viljuska, bi ti blokiral kocnicu tockom, jer je i tocak povukao zajedno sa ramom.

 

Ili je možda nešto palo na ram pod uglom, tako da ide ogrebotina do trenutka kada se šta god je udarilo u ram zaustavilo. Ili je ogrebotina nastala prilikom izvlačenja rama ispod toga što je palo na njega. A to što točak može da se okreće ne znači ništa, jednostavno udarac nije bio dovoljno jak da toliko iskrivi vilu, šta god da ga je izazvalo.

 

Vrlo je moguće da je udarac nastao u vožnji, a ne u transportu, ali ne verujem da bi se to moglo dokazati samo na osnovu sadašnjeg stanja rama.


  • -2

#185 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted 01 February 2017 - 04:43 PM

Za sada situacija stoji ovako. Prodavac ce navodno primiti bajs, ja sam konsultovao advokata on je isto njegovog.

Pucu postarinu, dobicu umesto 31 000, 30 000, ako bude po njegovim recima.

Inace predlazem ogroman oprez.

Jer ne mogu dobiti i postarinu "da ne cimam njegove, jer ide u Holandiju na 3 meseca". Pa da "uzmem 30 000 ili.... "

Uzecu 30 000, ali moj licni savet je da se pripazite tog prodavca.

Licno sumnjam da je zbog transporta. A i forumasi su mi na to ukazali. Neka puknem 1000 dinara.

Da zavrsim sa ovim prodavcem. Licno mislim da je ovo naknadno, jer i neki forumas je rekao da se videlo sunce itd, a nabodno bajs iz decembra.

No nebitno, neka puknem 1000din. U suprotnom policija/tuzba/sud i gotovo.
  • 1

#186 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 01 February 2017 - 05:05 PM

Ja mislim da otpišeš tih 1000 dinara na životnu školu i teraš dalje. Uštedećeš mnogo više na čuvanju živaca ako izbegneš zavlačenje po sudovima.


  • 2

#187 Sapsan

Sapsan
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Posted 01 February 2017 - 05:28 PM

Drago mi je da si uspeo povratiti novac nije tu do greske kurirske sluzbe jedino da su ga naboli viljuskarem .
  • 1

#188 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted 01 February 2017 - 05:29 PM

Ja mislim da otpišeš tih 1000 dinara na životnu školu i teraš dalje. Uštedećeš mnogo više na čuvanju živaca ako izbegneš zavlačenje po sudovima.



Slazem se. Samo da me ne ispali.

Nemam srece sa ovim biciklovima. A imam 100 pozitivnih na KP bez problema.
Kako ovde nema ocena ?

Ne kazem da bi bilo manje zeznutih trgovina, samo... ne bi bilo lose da se uvede ocenjivanje kao na KP.


Ne samo zbog para, vec i zivaca.
  • 1

#189 x_Dario_x

x_Dario_x
  • Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • LocationBanja Luka

Posted 01 February 2017 - 05:34 PM

Kupis tri nova bicikla, problem, kupis polovan bicikl, problem... ja da slucajno imam bicikl, nebi ti ga prodao nema tih para :D

Negativno razmisljanje privlaci losu srecu ;) a ti si danima cimao kako ti bajk nece odgovarati I da si se zajebao. Eto ti sad...

I iskreno, nisi 100% siguran da te trgovac presvukao, a prijetis mu advokatom... licno, da sam ja bio na njegovom mjestu, nikada pare nebi dobio, samo zbog tog stava. Eto I jedan drugarski savjet. Pored onog sto si vec dobio, da ne kupujes na slijepo
  • 0

#190 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted 01 February 2017 - 05:46 PM

Kupis tri nova bicikla, problem, kupis polovan bicikl, problem... ja da slucajno imam bicikl, nebi ti ga prodao nema tih para :D
Negativno razmisljanje privlaci losu srecu ;) a ti si danima cimao kako ti bajk nece odgovarati I da si se zajebao. Eto ti sad...
I iskreno, nisi 100% siguran da te trgovac presvukao, a prijetis mu advokatom... licno, da sam ja bio na njegovom mjestu, nikada pare nebi dobio, samo zbog tog stava. Eto I jedan drugarski savjet. Pored onog sto si vec dobio, da ne kupujes na slijepo



Pa nisam ja kriv sto mi iz Srbije kupujemo krive ramove iz Kine ili odakle vec. Inace da si upucen u broj reklamacija na Scout/VeneraBike video bi da su "slucajno" promenili ime u Visitor. To nije do mene. To je domaci fals. Stavise njihovi ZVANICNI serviseri su im rekli da su ram fals. Pa da nije bilo tako ne bih dobio pare. No to je proslost.


Pa sad da si ti kupio bajs sa ovakvim udubljenjem sta bi uradio ? Aj iskreno ? Rekao bi sebi : "ma ne bih ja sebi nikad prodao bajs da sam znao da privlacim losu srecu".

Uostalom onaj ko je posten, nema razloga da se krije. A to da li bi ti prodao ili ne bi meni bajs je tvoja volja.

Cinjnica je da je meni isporucen fals bajs, a da sam platio ugovorenu sumu. Da ram valja kao sto ne valja ja bih zadrzao bajs.

E sad ako ti podrzavas ovakve prodaje kupi ovaj bajs od prodavca od kojeg sam ja.
  • 0

#191 darko013

darko013
  • Members
  • 3 posts

Posted 01 February 2017 - 05:48 PM

Kao prodavac koji je debelo ostecen u kupoprodaji bicikla Giant defy sa doticnim supersonic moram da kazem sledece

Kupac nije naveo da je otkup bicikla 30000din +postarina koju on placa. A da je pri vraćanju robe koja mu je dostavljena dužan da plati i troškove vraćanja. Stoji u zakonu o internet trgovini. Nije naveo i da troškove vraćanja preuzimam ja iako ne bih morao.
Što se tice samog bicikla. Uredno je upakovan i zaštićen kao i svaki drugi do sada u prosle 4 godine mog poslovanja. Bez do sada i jedne reklamacije.poslat je u stanju kao sto je na slikama. Bez ikakvih ostecenja.
Moram da pitam izvesnog forumasa koji je rekao da nisu sveze slike iz decembra meseca kako sam ja naveo posto se vidi sunce, gde zivi.? Posto za njegovu informaciju sunce moze da ih sija i u decembru.
Stručnjaku za udarce bih se takođe zahvalio na savetima kako prepoznati kada hoce neko da ti proda bicikl bez ostecenja a tebi stigne ostecen od strane onog koji ti je doneo u ovom slučaju Bex kurirska služba.
Prihvatio sam nazad ostecen bicikl iako na svoju veliku štetu koju sam pretrpeo a koja mi nece biti nadoknadjena zbog puta na koji idem iako mi kupac ne veruje a naj vise zbog pritiska koji mi je skočio na 1000 i glavobolje koja mi se javila od trgovine sa doticnim pa da bih sačuvao svoje zivce odlučio sam da uzmem bicikl nazad iako cu platiti postarinu koju sam prihvatio samo da dotični kupac ne bih kukao i bicikla koji cu moci da bacim u kantu.
Da li se neko zapitao da li je kupac oštetio bicikl pa hoce da mi uvali nazad praveći se da je takav dobio.? Verovatno nije niko od čuvenih forumasa koji se u sve razumeju.ali su zato tu uvek da osude svakog prodavca, i daju nebulozne komentare
Kako god ovo mi je životna skola koju sam skupo platio.
Ko hoce da vidi moje biciklove u kakvom su stanju moze doci svakog dana licno da pogleda i uveri se da je sve sto pise u oglasu tako i uzivo

Veliki pozdrav
darko013
  • -1

#192 x_Dario_x

x_Dario_x
  • Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • LocationBanja Luka

Posted 01 February 2017 - 06:03 PM

Ovde je jedina greska sto trgovac nije slikao bicikl prije slanja... da je to uradio,ti bi mogao sledeci mjesec dana samo da kukas za svojim parama.

Inace, radim u jednom bajk shopu, I imali smo slucaj gdje je kurirska sluzba sjebala sobni bicikl koji smo slali. Mi smo kupcu poslali drugi, a o kurirske sluzbe naplatili trosak, jer smo imali slike da je sve ispravno spakovano I zasticeno
  • -1

#193 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 01 February 2017 - 06:04 PM

Slazem se. Samo da me ne ispali.

Nemam srece sa ovim biciklovima. A imam 100 pozitivnih na KP bez problema.
Kako ovde nema ocena ?

Ne kazem da bi bilo manje zeznutih trgovina, samo... ne bi bilo lose da se uvede ocenjivanje kao na KP.


Ne samo zbog para, vec i zivaca.

 

Ovo je mesto za razmenu iskustava o biciklima i biciklizmu. Koliko shvatam, berza je tu kao dodatna pogodnost, da članovi (a i ostali, otvorenog je tipa) mogu lakše razmenjivati bajseve i delove. Mislim da je i u ovoj temi skrenuta pažnja koji prodavci su sa dobrom, koji sa lošom reputacijom i da od onih koji nemaju dobru reputaciju ne uzimaš robu bez direktno da odeš po nju. Pogotovo ceo bicikl. Ti si sam izabrao da rizikuješ i u ovom slučaju se nije isplatilo. Ne pravdam postupak ni prodavca, ni kurira, ali delom si i sam kriv, bez ljutnje.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#194 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted 01 February 2017 - 06:04 PM

Kao prodavac koji je debelo ostecen u kupoprodaji bicikla Giant defy sa doticnim supersonic moram da kazem sledece
Kupac nije naveo da je otkup bicikla 30000din +postarina koju on placa. A da je pri vraćanju robe koja mu je dostavljena dužan da plati i troškove vraćanja. Stoji u zakonu o internet trgovini. Nije naveo i da troškove vraćanja preuzimam ja iako ne bih morao.
Što se tice samog bicikla. Uredno je upakovan i zaštićen kao i svaki drugi do sada u prosle 4 godine mog poslovanja. Bez do sada i jedne reklamacije.poslat je u stanju kao sto je na slikama. Bez ikakvih ostecenja.
Moram da pitam izvesnog forumasa koji je rekao da nisu sveze slike iz decembra meseca kako sam ja naveo posto se vidi sunce, gde zivi.? Posto za njegovu informaciju sunce moze da ih sija i u decembru.
Stručnjaku za udarce bih se takođe zahvalio na savetima kako prepoznati kada hoce neko da ti proda bicikl bez ostecenja a tebi stigne ostecen od strane onog koji ti je doneo u ovom slučaju Bex kurirska služba.
Prihvatio sam nazad ostecen bicikl iako na svoju veliku štetu koju sam pretrpeo a koja mi nece biti nadoknadjena zbog puta na koji idem iako mi kupac ne veruje a naj vise zbog pritiska koji mi je skočio na 1000 i glavobolje koja mi se javila od trgovine sa doticnim pa da bih sačuvao svoje zivce odlučio sam da uzmem bicikl nazad iako cu platiti postarinu koju sam prihvatio samo da dotični kupac ne bih kukao i bicikla koji cu moci da bacim u kantu.
Da li se neko zapitao da li je kupac oštetio bicikl pa hoce da mi uvali nazad praveći se da je takav dobio.? Verovatno nije niko od čuvenih forumasa koji se u sve razumeju.ali su zato tu uvek da osude svakog prodavca, i daju nebulozne komentare
Kako god ovo mi je životna skola koju sam skupo platio.
Ko hoce da vidi moje biciklove u kakvom su stanju moze doci svakog dana licno da pogleda i uveri se da je sve sto pise u oglasu tako i uzivo
Veliki pozdrav
darko013


Postovani Darko kome sam licno rekao za ovu temu.


1. Kao prvo bajs nije kao na slikama. I to 5. Minuta po prijemu posiljke. Neka uporede forumasi.

2. Svakako dolazi sutra Bex inspekcija.

3. Svakako bih voleo da sam dobio svih 30000+1000 postarine, jer mi je isporucena roba neodgovarajuca opisu. Dovoljne su slike

4. Cak je i velicina rama 51cm pogresna. To je Defy Advanced (M/M/L imaju totalno druge oznake kako fabricke tako i efektivne). No ram bi bio pristojan, da nije bio ovako ulubljlen.

5. Ja nisam ni koristio bicikl kad sam primetio problem. Momentalno je javljen problem problem i vama i Bexu.

6. Cak sam i na forumu sam rekao da mene ne zanima ko je kriv, samo zelim da ovaj otpad vratim i dobijem povracaj.

7. I dalje mi je zao sto se ovako sve zavrsilo, ali sta da radim kad niste u pocetku znali "sta cete sa ovim bajsom". Znam da je tad najbolje zvati advokata. Nisam ja ovo narucio. Ja sam narucio ono sa slika. Ne ono sto je stiglo.

8. Sutra saljem bajs po dogovoru. Kao sto rekoh imam 100 pozitivnih na KP i nije mi se desilo ovo. I vama pozdrav.
  • -1

#195 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted 01 February 2017 - 06:06 PM

Ovo je mesto za razmenu iskustava o biciklima i biciklizmu. Koliko shvatam, berza je tu kao dodatna pogodnost, da članovi (a i ostali, otvorenog je tipa) mogu lakše razmenjivati bajseve i delove. Mislim da je i u ovoj temi skrenuta pažnja koji prodavci su sa dobrom, koji sa lošom reputacijom i da od onih koji nemaju dobru reputaciju ne uzimaš robu bez direktno da odeš po nju. Pogotovo ceo bicikl. Ti si sam izabrao da rizikuješ i u ovom slučaju se nije isplatilo. Ne pravdam postupak ni prodavca, ni kurira, ali delom si i sam kriv, bez ljutnje.



Slazem se. Samo eto posto nisam kod BG narucio sam verujuci da ce doci kao u opisu. No u principu slazem se. Tako je u manjim mestima.
  • 1

#196 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 01 February 2017 - 06:10 PM

Slazem se. Samo eto posto nisam kod BG narucio sam verujuci da ce doci kao u opisu. No u principu slazem se. Tako je u manjim mestima.

 

U buduće, za manji stres, računaj u budžet za kupovinu i gorivo do prodavca i nazad. Biće lakše svima.  :)


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#197 darko013

darko013
  • Members
  • 3 posts

Posted 01 February 2017 - 06:14 PM

Za vasu informaciju na KP imam 274 pozitivne ocene i ni jednu negativni posto se toliko hvalite ali to je sada ne bitno. Mislim da je sve receno i da se zna sta se ovde desilo ali i to je prošlo. Kako god da se sada pise i komentarise jedno je sigurno a to je da sam jedini oštećeni ovde ja
Pozdrav
  • 0

#198 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted 01 February 2017 - 06:21 PM

Pa mogli smo obaviti kupoprodaju na KP. Tamo je to lako resivo. Niste vi osteceni. Ja sam ostecen.

Vi ili Bex ne znam. Ja sam posteno platio i odmah prijavio sve. Vama predlazem da prijavite Bex. Posto kazete da je bajs bio upakovan ceo sa tockovima. Ja i brat smo svedoci da nije bilo tako.

Stavise podrzao bih Vasu pricu u tom slucaju. A morao bi i vozac. Ma ni poligraf nije problem.

Mislim da nikom ne bi bilo svejedno da mu dodje udubljen ram. Koji je u ovom stanju za baciti.
  • 1

#199 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted 01 February 2017 - 06:28 PM

U buduće, za manji stres, računaj u budžet za kupovinu i gorivo do prodavca i nazad. Biće lakše svima.  :)



Znam. Najgore sto vecina prodavaca ovde nema nalog na KP ili ne prodaje bajsove tamo. No ima i izuzetaka.

Ma niko nije ocekivao ovakve gluposti sa ramom. Aj da je nesto drugo pa se i da zameniti. No svakako cu prijaviti sutra Bexu sve ovo, pa neka plate oni ako su za ovo odgovorni. Njima je u centrali vec prijavljeno sve ovo. I to momentalno. Prijavljen je i vozac.

Navedena je i brojka posiljke.

Siromasna je ponuda u low budget segmentu, pa skuplje gorivo od pola bajsa ako treba preci pola Srbije.

Giant Defy je lep bajs i sve sam ocekivao OK, ali ovo je nepredvidjeno....
  • 1

#200 ZeroCold

ZeroCold
  • Banned
  • 2 posts

Posted 01 February 2017 - 06:49 PM

Zeznuta je kupovina na netu. Sam sam se opekao kad sam kupio MTB. Prodao mi prodavac i istrosenu pogonsku grupu, ram izgreban. Nazalost u zemlji Srbiji treba biti pazljiv.
  • 1




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users