Jump to content


Fotografije

MTB kupovina/saveti


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
115 odgovora na ovu temu

#81 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 982 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 March 2017 - 11:00 PM

Uskoro treba Beosport da predstavi 25 novih modela Specialized-a, bice dosta zanimljivosti vezano za Specialized.
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#82 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 05 March 2017 - 11:34 PM

GT Avalanche Elite 27,5"

GT Pantera Comp 27,5"

GT Verb Elite 27,5"

 

(link)


  • 0

#83 Tasman

Tasman
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 06 March 2017 - 01:35 AM

Znači preporuke za 27,5" točak.

Nisam imao prilike da vozim MTB ni sa 27,5" ni sa 29" točkovima ali mi se nekako čini da bi se sa 29" osećao sigurnije ali ko zna.

Da li na takav ram može da se stavi 29" točak?

Vidim da ovaj GT Pantera Comp 27,5" ima ustvari 27,5"+ točak. Koliko je sa njim teže voziti po asfaltu?

Pitam to iz razloga jer bi dosta vozio i na asfaltu pa da ne otežavam ako nema potreba, ali sam svakako spreman da žrtvujem asfalt :)


  • 0

#84 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 06 March 2017 - 03:21 AM

Naveo sam GT jer za razliku od Cube iz kaprijola imaju "bolji" amortizer i sto je jos vaznije moderan ram koji prima "tapered" vratove amortizera koji su danas standard ako budes zeleo novi amortizer jednoga dana. Onaj prvi GT ima pogon deore 3x10 moze lepo da se vozi po ravnom i uz brdo. Drugi GT ima pogon 2x9 i sirinu osovina tockova po Boost standardu 142mm pozadi i 110mm napred. Na 27,5"+ ram mogu da se stave neki 29" tockovi sa uzim gumama ali osovine takodje moraju da budu u Boost sirini. Gume sirine 2.8" mogu da se voze po asfaltu ali sve zavisi od velicine krampona na gumi na kraju krajeva. Mislim da za tvoju visinu odgovaraju tockovi velicine 27,5". Posto su Boost standard i 27,5"+ velicine guma novost u Srbiji bice ti u pocetku tesko da nadjes rezervne delove u nasim prodavnicama.
 
To sto ja mislim da ti odgovara velicina tockova od 27,5" neka te ne spreci da kupis neku 29ku ako ti se svidja, recimo GT Karakoram Elite 29"

  • 0

#85 Tasman

Tasman
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 06 March 2017 - 08:54 AM

Mislim da do sada nisam ni čuo za tapered vratove :)

Video sam sad o čemu se radi i to mi je značajan savet.

Nisam nikad ni razmišljao o 27,5" točkovima, nekako mi se čeni da nisu "ni vamo ni tamo", ali sada kada malo istražujem deluje mi zanimljivo, pogotovo 27,5"+.


  • 0

#86 zinjooo

zinjooo
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 06 March 2017 - 04:04 PM

a ovo jel valja sta?

http://www.beosport....18#!prettyPhoto


  • 0

#87 Tasman

Tasman
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 06 March 2017 - 11:07 PM

Da li je ok ovaj Scott Scale za tu cenu?

http://www.ris-cycli...le-970-2015-xl/


  • 0

#88 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 07 March 2017 - 02:26 AM

@Tasman   Mogli su bar da stave neki vazdusni amortizer za tu cenu.  A ovaj? (link)


  • 0

#89 Tasman

Tasman
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 07 March 2017 - 09:47 AM

Video sam da oba amortizera imaju oznaku XCR pa sam pomislio da su isti, toliko o mom znanju.

Ono što me ograničava jeste i mogućnost plaćanja na rate (12) preko kreditne kartice (Intesa). Iz tog razloga Beosport verovatno neću gledati.

Iz istog razloga za sada najviše gledam: ProBike, Ris, Markoni.

Ono što sam ranije odredio kao maksimum za mesečnu ratu jeste oko 8.000 din ali kako vreme odmiče sve sam spremniji da to bude i 10.000 din.

Markoni i Ris daju na 12 rata tako da bi neki maksimum bio 120k.

ProBike koliko vidim na iznoz preko 60k daje 9 rata što bi bilo oko 90k (ALI... :) bi tu rata mogla da bude i iznad 10k ako bude neka super ponuda)

I sada tako kada gledam:

Scott Scale:

http://www.ris-cycli...ale-960-2015-l/

GT Zaskar:

http://probike.rs/mt...rice&order=DESC (Ovde bi rata bila celih 13k ali ako je ovo super bajs izgurao bi i to).

Šta bi tu bila bolja kupovina?

 

E sad, postavlja se pitanje da li je ovaj Zaskar zaista bolji od GT Avalanche Elite 27,5" ili GT Pantera Comp 27,5" ili Karokaram-a za tu razliku u ceni od 25-30K?

Takođe da li je ovaj poslednji Scott što sam naveo bolji za tih 30k od onog prethodnog Scott-a?

Ostaje da se vidi i kakva će biti ponuda Giant-a.

Naravno, treba da proverim i kako će mi koji ram odgovarati, mada ne znam kako bih testirao osim da sednem na njih u radnji.

Vidim da Planet Bike daje mogućnost iznajmljivanja bajseva na 3 sata, 1 dan...

Da li je to neko koristio?

Ne bi bilo loše da iznajmim Scale na 3 sata čisto da vidim kako mi odgovara geometrija rama.

U ponudi je karbon ram ali verujem da je geometrija ista kao i kod aluminijumskog rama? 


  • 0

#90 Tasman

Tasman
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 07 March 2017 - 10:14 AM

I naravno, ako znate još neke radnje sa takvim uslovima plaćanja bilo bi super. 


  • 0

#91 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 07 March 2017 - 01:47 PM

Ja bi to ovako obican bicikl bez fensi smensi komponenti GT Avalanche Sport 27,5" za 61118din i jedan kvalitetan amortizer FOX 32 Float CTD za 52870din. Ima i verzija za 29" tockove, bicikl kosta isto ali je amortizer 12000din skuplji.

 

Problem kod MTB je sto iole vredan amortizer kosta ko ostatak bicikla, sta vredi sto su ram i pogon dobri kad stave neki pocetni nivo amortizera. Kad se nema dovoljno novca onda uvek mora da bude nekog kompromisa, za mene su na biciklu vazni amortizer, nable (osovine tockova), gume i ram dovoljno kvalitetan da ne pukne a vecina jeste bez obzira na firmu.

 

Mislim da ces imati bolji bicikl ako kupis nesto jeftinije pa stavis dobar amortizer, jesu svi ti Scott, GT i ostale svetske marke dobri ali dosta novaca odlazi i na brend pitanje je da li ti je to potrebno kao pocetniku na MTB. Da sam na tvom mestu gledao bih da napravim kompromis i smanjim sumu za bicikl a ne da malo malo dodajes koju desetinu hiljada dinara. Mozda cak i neki polovan bicikl pa stavis nov FOX amortizer da ne brines.


  • 1

#92 Tasman

Tasman
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 07 March 2017 - 02:22 PM

Definitivno ću onda uzeti u razmatranje i tu varijantu.

Baš sam nedavno bio u ProBike-u i izeo sedište i ručke i uz to sam dobio brdo korisnih saveta.

Definitivno ću ih posetiti ponovo.

 

Hvala na savetima


  • 0

#93 mikanikolic

mikanikolic
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 12 March 2017 - 12:14 PM

Pozdrav ja sam vec kupio za dete ovaj bicikl http://polarbikes.co...ct/apache-disk/ placen 20 000 din.Vidim da dosta Vas preferira polovne bicikle sa alu ramom pa me pomalo hvata panika da li sam se mnogo zeznuo sa ovim biciklom i sta valja a sta ne valja na njemu osim celicnog rama.Uzeo sam ga na rate, nisam imao kes za polovan bicikl.


  • 0

#94 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 March 2017 - 12:29 PM

Pozdrav ja sam vec kupio za dete ovaj bicikl http://polarbikes.co...ct/apache-disk/ placen 20 000 din.Vidim da dosta Vas preferira polovne bicikle sa alu ramom pa me pomalo hvata panika da li sam se mnogo zeznuo sa ovim biciklom i sta valja a sta ne valja na njemu osim celicnog rama.Uzeo sam ga na rate, nisam imao kes za polovan bicikl.

Сад је касно, то се пита пре куповине!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#95 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 March 2017 - 12:38 PM

Ako je za klinca nece nista da mu fali,ionako ce ga brzo preraste...a za te novce nisi ni imao neki izbor,tako da ti na isto dodje,pitao ne pitao...
  • 1

#96 Malitomic

Malitomic
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 March 2017 - 12:41 PM

To se mi roditelji tripujemo da li valja ili ne. Sve dok se dete vozi sa osmehom na licu dobro je. Vazno je da nisi velicinu omasio jer to njima malima i nejakima moze da bude veliki problem, mada posto je nov kupljen prodavac je sigurno preporucio odgovarajuci. I ja sam se skoro dvoumio klincu da uzmem alu Cube ali nije nam se dalo i uzesmo gvozdenog Capriola. Evo bas dodjosmo sa voznje po naselju gde mali ushiceno konstatuje kako sa ovim bajsom moze da savlada najvecu uzbrdicu u kraju jer ima brzine. Super je srecan tako da bez brige
  • 1

#97 mikanikolic

mikanikolic
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 12 March 2017 - 01:34 PM

Velicina je dobra decko je 5 razred.Laik sam za bicikle, probao sam ga presao u cugu 6 km po asfaltu, malo ravno malo uzbrdo  (ja ovako zardjao) lepo se vozi, menjac precizan.Nikada nisam vozio bicikl sa amortizerom ali mi se cini da je napred malo tezak(sto je jedini problem) verovatno zbog tog ozloglasenog zoom amortizera, a ima i ogromne gume, sto se u voznji  ne primecuje toliko, a i nece da ide uz stepenice posto zivimo u kuci.Nasao sam da je tezina bicikla 17,2 kg.


  • 0

#98 mikanikolic

mikanikolic
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 12 March 2017 - 03:28 PM

Kad sam vec ovde da li moze neko da mi kaze koliko velicina guma utice na tezinu bicikla i da li bi znacajnije mogao da smanjim tezinu bicikla sa manjim gumamama
  • 0

#99 Malitomic

Malitomic
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 March 2017 - 03:45 PM

Ima neki poseban izraz za te koji jure sa smanjivanjem tezine na biciklu...Ti sa biciklom od 17 kg gde god da pogledas po njemu mozes da skines po pola kile.ako ikako mozes vrati taj bicikl u radnju i uz doplatu uzmi neki sa alu ramom i fiksnom vilom i ustedeo si bar 5 kg
  • 1

#100 mikanikolic

mikanikolic
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 12 March 2017 - 04:20 PM

Haha interesantno.Necu da vracam bicikl jer da sam imao para za aluminijumski kupio bih ga.Bili su neki jeftiniji aluminijumski ali su ruzni i detetu se nisu svideli.Ovo mi je trenutno bio neki maksimum sto se tice finanasija plus odlozeno na 5 meseci.Nisam nezadovaljan biciklom i necu da jurim skidanje kilaze biciklu pitao sam samo za gume jer vec imam manje a i najlakse se menjaju.Pozdrav
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika