Jump to content


Fotografije

MTB kupovina/saveti


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
115 odgovora na ovu temu

#61 Malitomic

Malitomic
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 January 2017 - 01:19 PM

Posdrav drustvo. Ovom prilikom bih da vam pozelim srecne Bozicne praznike i puno lepih kilometara u novoj godini.
Moj novi bajs je pre neki dan stigao sa servisa kod kolege grbica i ja sam sad konacno spokojan sto se njega tice. Na meni ostaje da ga vozim i da probam da ulovim za mene famoznu'1000'-ku.
Zahvaljujem svima koji su ucestvovali u temi i savetima pomogli oko izbora i bajsa i majstora.
Vidimo se na drumu, sve najbolje
  • 2

#62 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 08 January 2017 - 02:47 PM

Grbicu, otvaras predstavnistvo u NS-u. 

Covece, PB, Capriolo ima da zatvore svoje radnje  n2:Heristical


  • 0

#63 Malitomic

Malitomic
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2017 - 04:59 PM

Pala je danas prva voznjica i test bicikla. Vozio sqm se po Miljakovackoj sumi i bajs bas dobro ide po mekanoj,natopljenoj zemlji. Ovi veliki tockovi melju sve pod sobom. Sumnjao sam malo u gume jer su relativno tanke ali su i one perfektno odradile posao.Po asvaltu necujno klize a ipak imaju dobar grip po blatu. Zavrsio sam voznju tek kad sam na svim stazicama ostavio trag tockova.
Stavio sam i neku lulu sa zglobom pa sam dobio jos uspravljeniji polozaj sedenja i sad je to to. Nisam jos nikad vozio bajs u Februaru, pa ako se po jutru dan poznaje bice ovo lepa sezona.
Pozdrav svima

Attached Thumbnails

  • 20170205_143221.jpg

  • 0

#64 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 February 2017 - 08:18 AM

To znaci da su plocice nalegle ;)

Inace, pratis li stanje, ima li tragov ulja?


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#65 Malitomic

Malitomic
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 February 2017 - 03:44 PM

Pozdrav maestro. Plocice nalezu i mislim da ce biti jos bolje kocenje, nema curenja i rucice su tvrde. Za ovo sto sam juce vozio bolje i ne trebaju. Videcu pravu silu kocenja kad ga recimo spustim niz Avalu.
Nego reci mi,kad sam menjao tu lulu sa zglobom opet mi se pojavio luft u vratu volana. Malo sam gledao kako to radi i zakljucujem da se lezajevi stezu na onaj centralni sraf na vili gore. Ja i pored toga sto svom tezinom opteretim vilu i stegnem taj sraf imam luft. Nisam mogao vise da se mlatim sa tim pa sam otisao da se vozim.
Nesto razmisljam da bi trebalo ubaciti jednu podlosku tanku medju spejsere, onda bi lula bila trunku 'starija'od osovine vile pa bi moglo i lepo da se stegne. Il'sam ja sve ovo naopako zamislio...
Nesto mi puko net pa sam ga sad valjda opravio
  • 1

#66 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 February 2017 - 05:14 PM

Da, dobro si skapirao za pritezanje vile. Priteze se preko gornjeg srafa, moze da se dotera pod konac i bez ubacivanja spejsera samo treba malo strpljenja, ako ti bas ne ide svrati kad budes slobodan dacu spejser 2mm pa ubaci iznad lule. Nije dobro voziti sa luftom u soljama, ostecuju se solje, trpi vrat vile, trpi i ram (head tube).


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#67 Malitomic

Malitomic
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 February 2017 - 05:44 PM

Ok,znaci ipak zdravo razmisljam . Sitan je to luft, kao kad je otisao kod tebe, a opet secam se vratio se bez. Ako kazes da moze da se dotegne,dotegnucu ga bez brige. Mozda je ova nova lula za tu trunku kraca i remeti sve. Tonula mi je sticna u toku voznje u ram i tek sam posle treceg podizanja video da na selni ima navrtka za stelovanje stezanja. Sve sam mislio da je ona pasta sto si je stavio unutra previse skliska . Tupson!.
I tako,bajk odmara do sledeceg lepog vremena..
  • 0

#68 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 February 2017 - 06:08 PM

Mozda je ova nova lula za tu trunku kraca i remeti sve. 

Vrlo lako moze biti i to. Ako ne uspes da doteras luft kako vec napisah svrati dacu ti 2mm spejser da to lici na nesto.

 

 

Tonula mi je sticna u toku voznje u ram i tek sam posle treceg podizanja video da na selni ima navrtka za stelovanje stezanja. Sve sam mislio da je ona pasta sto si je stavio unutra previse skliska . 

 

Antiseize paste su uglavnom guste, ta kod tebe je teflonska bela i prilicno je gusta i nimalo skliska.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#69 Malitomic

Malitomic
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 February 2017 - 09:02 PM

Ma da, secam se i da si mi pricao da ona nije tu da podmazuje vec nesto drugo radi. Krivac je morao biti neko, a to je bila pasta, sve dok nisam video ono plasticno stafce na selni za stezanje. Zavrnuo ga jedan krug i stegao je i gotovo. Ja sam ipak do skoro vozio bajs iz proslog veka pa mi te brze kopce i nisu poznate.
Zovem te ako zaskripi oko lule za taj tanki spejser
  • 0

#70 Malitomic

Malitomic
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 February 2017 - 11:15 PM

Napravio sa juce djir oko Avale asfaltnim putevima pa sam kompletirao utiske. Stegao sam vilu uspesno tako da lufta vise nema. Kocnica je mislim nalegla skroz. Cuje se kad kocim frrrr, ali to verovatno plocica trci preko rupica na disku. To isto cujem i na motoru, ne brine me, tako treba valjda. Odlicno koci. Sediste me je brinulo od samog pocetka jer je po mojim shvatanjima previse tvrdo ali mi uopste ne smeta. Vozio sam u cugu oko sat ipo vremena i sve je bilo ok. Mislim da bi mi vecu nelagodu pravilo staro mekse sediste.
Raspon brzina je dobar. Savladao sam nezamislivu uzbrdicu negde u Zucama, gde mi se pri svakom okretaju pedala u najlaksoj brzini bicikl propinjao na zadnji tocak.
Bajs je dosta brz, brzi od starog, lakze se vozi. I ja sam malo u toku zime vozio trenazer, pa ima i toga verujem.
Ovih dana sam opet poludeo oko kupovine bajsa, ovaj put za klinca. Htedoh da pitam dal je bolji alu Cube ili gvozdeni Caprijolo??. A ja ko da ne znam 😁. Glavno dok sam se okrenuo prodade se Cube ali je zato dobri Capri dobio novog vlasnika. Pozdrav

Attached Thumbnails

  • 20170223_111326.jpg

  • 0

#71 m1lan

m1lan
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 25 February 2017 - 03:00 PM

Pozdrav ljudi, treba mi mala pomoc oko kupovine bicikle. Uzeo bi neki polovan MTB posto imamo samo nekih 150e max, pa o novom ni ne razmisljam. Nasao sam nekoliko njih na oglasima pa ako neko iskusniji moze da mi kaze misljenje.

http://www.2bike.rs/...wk#.WLGBSDg8cdU

http://www.2bike.rs/...-7#.WLGBTjg8cdU

http://www.2bike.rs/...om#.WLGAhDg8cdU

http://www.2bike.rs/...x8#.WLF6OTg8cdU

http://www.2bike.rs/...ns#.WLF4ljg8cdU

http://www.kupujempr...02952-oglas.htm

http://www.kupujempr...05445-oglas.htm

http://www.kupujempr...94354-oglas.htm


  • 0

#72 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14860 posts

Postavljeno 25 February 2017 - 03:32 PM

A koliko si visok, da vidimo koju velicinu rama trazimo? Ovako nesto (link) novo ti se ne svidja? 


  • 0

#73 m1lan

m1lan
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 25 February 2017 - 03:55 PM

Oko 166-7cm. Pa i ne bas, hteo bi sa amortizerom posto vozim i van asfalta pa mislim da cu za te pare pre naci neki polovan sa boljom opremom nego nov.


  • 0

#74 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14860 posts

Postavljeno 25 February 2017 - 04:34 PM

Onaj prvi sa tvog spiska lici na nesto sto bi ti odgovaralo ali uvek treba uzivo probati bicikl da vidis da li ti velicina odgovara i da li ono sto je na slikama zaista to sto se prodaje.


  • 0

#75 m1lan

m1lan
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 25 February 2017 - 05:22 PM

Znam, samo sto su mi uglavnom svi daleko. Izgleda da mi je najbolje da neku subotu odem do Bubanj potoka pa tamo da potrazim neki i probam na licu mesta :)


  • 0

#76 m1lan

m1lan
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 25 February 2017 - 08:13 PM

Na sta bi trebalo da obratim najvise paznje? Koja je razlika izmedju shimano turney, alivo, altus i npr deore menjaca?
  • 0

#77 joca93

joca93
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationNi

Postavljeno 25 February 2017 - 08:18 PM

To su razlicite klase opreme, Deore > Alivio > Altus. Imas u nekoj od tema detaljnije objasnjeno.


  • 0

#78 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14860 posts

Postavljeno 25 February 2017 - 08:34 PM

Ako hoces bicikl sa amortizerom gledaj da je amortizer ispravan, da nema lufta.


  • 0

#79 m1lan

m1lan
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 26 February 2017 - 08:02 AM

Ok. Hvala na odgovoru :)


  • 0

#80 Tasman

Tasman
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 05 March 2017 - 09:34 PM

Pozdrav drugari,

 

Potrebna mi je pomoć oko kupovine MTB bicikla.

Razmišljam o kupovini novog bajsa sa dobrim ramom (planiram da ga koristim duži period) i običnom/prosečnom opremom (koju bi vremenom nadograđivao).

Ranije sam gledao i polovne bajseve ali nikako da se skupi novac, pa mi je bliža varijanta kupovina novog na rate do nekih 100.000 din.

Do sada sam vozio Scott Sub 10 tako da nemam nekog iskustva sa MTB (vozio sam ih par puta ali dovoljno da se zaljubim).

S obzirom na to, za ovu sezonu mi nije potrebna neka ozbiljnija oprema na bajsu, taman da se malo izvežbam, a onda od sledeće sezone dok skontam šta i kako, počeo bih da nadograđujem opremu.

Visok sam 184cm i težak između 90-95kg.

Vijam neki bajs sa aluminijumskim ramom (karbon je dosta skuplji), prednjim amortizerom, točkovima 29.

 

Ono što sam gledao do sada čini mi se da Cube nekako ima najbolji odnos opreme i cene i sviđa mi se izgled.

Da li postoji neka razlika u ramovima između:

CUBE Attention i CUBE Aim?

Gledao sam I neke Scott bajseve do 100k. i da li tu ima razlike između Scale i Aspect rama?

Vidim da Markoni sport radi Giant ali nisu još dobili novu ponudu.

Gledao sam i Specialized ali I tu je trenutno mala ponuda.

 

Svaki predlog, sugestija su dobrodošli.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika