Jump to content


Fotografije

Tomislav Tota


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
163 odgovora na ovu temu

#61 saxomofon

saxomofon
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 November 2015 - 07:36 PM

Da se umesam u pricu o Toti...malo ce biti duzi post, ali nadam se da ce biti od koristi.

 

Pre svega, Tota, sto bi rekao moj sef, ''nit' mi je rod, nit' pomoz Bog'', tako da ovo sto cu napisati nije ni najmanje tendenciozno.

 

Pre par dana sam kupio bicikl od njega i mogu slobodno da kazem - covek je skroz na mestu. Ono sto je pisalo i sto je bilo prezentovano na fotkama - tako je bilo i u stvarnosti. Otisao sam licno do Sremske Mitrovice, dogovorili se, probao bajk i kupio ga. Cak mi je i malo spustio cenu, skoro pa samoinicijativno (iako je pisalo u oglasu da je fiksno i bez cenkanja), poklonio mi je pedale, cak je hteo da mi pokloni i zadnji katadiopter, medjutim nije imao sa odgovarajucom selnom. Tacno je da preko telefona zvuci mrzovoljno i verovatno odbijajuce, ali ukoliko ste pravi kupac i ukoliko ga, sto je jos bolje, upoznate onda cete steci malo drugaciji utisak. Da se ne lazemo, ne mozemo ni da ocekujemo da se javlja i odgovara na pozive kao oni promoteri sto zvrckaju svako malo i poklanjaju ti veceru, ukoliko kupis Super secko i slicno. Ne zaboravite da je on, pre svega, Sremac i verujem, mada sam i licno osetio, da u njemu cuci ta vojvodjanska sporost i parola ''kako cemo - lako cemo'' (zato mozda i zvuci mrzovoljno preko telefona). Ovim, naravno, ne mislim nista lose, jer sam ja Beogradjanin, sa juznjackim, tacnije metohijskim mentalitetom (iz Peci sam), pa sam ponekad, mozda, prenaglasen i previse otvoren prema ljudima koje ne poznajem, kao da su mi najrodjeniji, sto, takodje, moze da stvori u ljudima pogresan utisak.

 

Da ne duzim - veliki +1 za Totu i ne odustajte od kupovine. Takodje, moramo malo i mi kao kupci da pokazemo ozbiljnost i nameru da stvarno kupimo to sto se nudi, a ne samo da se cenkamo i da obaramo cene. Nekad mora i da se plati to sto stvarno zelis.

 

Inace, skroz sam zadovoljan bajkom. Dobio sam ono sto je meni potrebno i sto sam trazio. Iz Probike servisa su mi rekli da je bicikl nevozen i potpuno nov, nema tragova koriscenja uopste. Malo je prednji rotor bio kriv (verovatno od transporta) i zamenili su mi sajlu zadnjeg menjaca, jer je par licni puklo i to je sve. Verujem da bi i Rade (servis Brdo) ili Profa (Terano) rekli isto.

 

U dogledno vreme, boze - zdravlja, pazaricu jos jedan bajk kod Tote. :)

 

Pozdrav svima!!!

Uros, nakon vise godina novi - stari biciklista :)


  • 2

#62 stjepank67

stjepank67
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 10 November 2015 - 02:24 PM

ne razumem u cemu je problem,covek je zvao oko 2h,ja sam otprilike tad ustao,I pricao sam covekom da imam svetlo (nisam znao da je otac prodao ujutru dok sam spavao) kasnije mi je rekao sine prodao sam ti svetlo da znas bio covek iz grada I uzeo ,I sta ja sad da radim ? izvinuo sam se coveku (mozda nisam lepo napisao jel sam sa telefona ne znam bas lepo da pisem sa ovih novih cuda) ,provlacim se bezveze kroz ovu temu oko gluposti,nisam nikog prevario,zajebao ili mu nesto uvalio,ako se slucajno desilo resavao sam to (vracanjem para ili zamenom za drugi deo sto retko ko I uradi)...SAMO NE ZNAM KOJI ME LOS GLAS BIJE ? da sam prevarant mozda ?!

 

Ma nije prodavac kriv sto je roba prodata a oglas jos stoji i telefonom se dogovara prodaja. TATA  je kriv sto robu proda a na oglasu ne oznaci da je prodato.


  • -6

#63 tota

tota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 275 posts
  • Locationsremska mitrovica

Postavljeno 10 November 2015 - 05:31 PM

Druze sta nije jasno ? ja u 13h ustajem to svi moji kupci znaju,pre tog vremena se ne javljam na telefon,javio sam ti se oko 14h jel sam mislio da lampu I imam I rekao sam ti da imam ,sta je trebao covek od 50godina da ulazi na internet cim je prodao lampu I skine oglas da se ti nebi naljutio ?? kad prodam nesto uvece skinem oglas,covek je bio u 10h kupio lampu ti I ja smo se culi oko 14h mislio sam da imam posle sam ti se izvinuo I objasnio sta je bilo,a to sto ti ne mozes da se sa tim pomiris tvoj problem...NE ZNAM DAL TAKO ISTO POSTUPAS I SA PLANET BIKE ILI SLICNIM PRODAVNICAMA, STOJI IM NA STANJU A NEMAJU...NISAM TE NITI PREVARIO NITI OSTETIO,NE RAZUMEM SVRHU TVOG POSTA U OVOJ TEMI !NE SAMO TVOGA NEGO I JOS PAR CLANOVA AL AJD


  • 1

#64 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 10 November 2015 - 06:04 PM

Toto ne mozes tako da reagujes, kao prvo nisi zaposlio sekretaricu da vodi evidenciju, kao drugo nisi naucio oca da skida prodate predmete sa oglas, stvarno neprofesionalno od tebe. :-D
Ovo vise nema smisla, jave se ljudi koji su prezadovoljni trgovinom sa clanovima i onda se nadje neko da blati coveka jer nije dobio sta je hteo, a pritom nije ostecen ni na koji nacin.
  • 3

#65 tota

tota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 275 posts
  • Locationsremska mitrovica

Postavljeno 10 November 2015 - 06:17 PM

zadnjih 10 dana su se javili ljudi zbog gluposti,dosadno im kuci I onda nadju mene da pljuju za gluposti,NIKAD NIKOG NISTAM OSTETIO NITI PREVARIO,NITI CU,desavao se propust da bude nesto ne ispravno ili da nisam primetio manu ali to ispravim uvek..dok tako poslujem mislim da ne treba ovde da se provlacim zbog gluposti,ali drago mi je sto I dalje ima normalnih I razumnih ljudi,javila se 2 3 coveka I ja sam na ,,LOSEM GLASU,, sto je doticni rekao,sta je sa  stotinama zadovoljnih ? Tako da tu izjavu smatram za cistu glupost


  • 1

#66 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 12 November 2015 - 07:23 PM

Tomislave, ti se toliko smešno braniš, da je mnogima verovatno zbog toga interesantno da te prozivaju.

Ja predlažem da se uopšte ne javljaš, a da pustiš advokatima (čitaj: zadovoljnim kupcima) da te zastupaju.


  • 4
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#67 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 12 November 2015 - 10:41 PM

za tomislava totu sve pohvale da ja vise takvih


  • 2

#68 Marko_NS

Marko_NS
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 22 December 2015 - 07:49 PM

Pošto je reč o Toti, nadovezao bih se. Poslao mi je pedale u izuzetno lošem stanju koje nisu odgovarale fotografiji sa oglasa. Imao je dva oglasa sa pedalama Shimano 324. Jedan par kao nov i drugi izgreban sa luftom. Dva puta sam mu napomenuo da mi pošalje pedale od 1.500 rsd (one bolje) i dobio sam odgovor: "nemoj da brineš"!  Iznenađenje je uledilo jer sam dobio pedale u užasnom stanju - zarđale i sa luftom. Dobio sam odgovor da je "slučajno" zapakovao pogrešne. Možda bih i pomislio da je greška da nisam pročitao sve ovo na forumu o njemu. Vratio sam mu nazad i vratio mi je novac. Ostavljam Vama da odlučite da li treba kupovati od njega! Ja sigurno neću.


  • 0

#69 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 22 December 2015 - 08:13 PM

A koje sve??? Kako niko nije uspeo da procita komentare u kojima je uspeo da bude extra fer prema musteriji. Mogao si vratiti i dobiti zeljene pedale o njegovom trosku sigurno. I opet ne vidim u cemu je problem. Drug i ja smo pre nekog vremena bili da kupimo bicikl od Tome. Sve je extra, bicikl kao nov, jos i dobili kombinovane pedale uz to. I sto sad ovo niko ne procita i zapamti, vec samo lose komentare koji su usput ne bulozni.
  • 0

#70 Marko_NS

Marko_NS
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 22 December 2015 - 08:37 PM

Ponudio sam da uradimo zamenu za željene pedale, ali gle čuda, Tota odbija tu mogućnost jer ne može da prepozna koje su to pedale od 7-8 pari koje ima! Ne može da prepozna pedale koje je uslikao i postavio na oglas!? Jasno je kao dan da je pedale prodao nekom drugom a meni poslao škart.
Da nije smešno bilo bi žalosno! 


  • -1

#71 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 22 December 2015 - 08:48 PM

Nema racunice tu ako je prodao namerno. Jer se oper ponudio da vrati pare. Ko zna, moguce da je greska, ima tu prostora za mnoge greske.
  • 0

#72 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 22 December 2015 - 08:56 PM

Da je hteo da ti "uvali" pedale ne bi ti ponudio pare nazad.


  • 3

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#73 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 22 December 2015 - 09:33 PM

Da je hteo da ti "uvali" pedale ne bi ti ponudio pare nazad.

Kako nakon 2 puta upozorenja da posalje par pedala koje su u dobrom stanju,i odgovora da ne brine,slucajno posalje par pedala u losem stanju?Da ipak nije,,slucajno"? 


  • 3

#74 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 22 December 2015 - 09:49 PM

Ne vidim kako moze proci dobro tako sto ce slucajno poslati pedale koje su lose i posle vratiti novac. Ako trguje covek sa vise stvari, verovatno i pogresi nekad. Ja od par trgovina nikad nista lose nisam imao sa Totom, a koliko vidim niti je nekog drugog zajebo pa da nece da vrati pare i slicno.
  • 0

#75 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 22 December 2015 - 09:54 PM

Ipak da sacekamo totu da objasni.Siguran sam da ce covjek odgovoriti.Mozda i jeste pogrijesio.Vazno je da je vratio pare,pa ispada da je samo on u gubitku.


  • 0

#76 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 22 December 2015 - 10:10 PM

Mozda i najbolje tako. Ja da sam na strani kupca, zeleo bih placene da mi posalje, ako ne zna koje su to, neka opet uslika najbolje sto ima. I na kraju dobijes sta si hteo i svi zadovoljni.
  • 0

#77 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 22 December 2015 - 11:06 PM

Pošto je reč o Toti, nadovezao bih se. Poslao mi je pedale u izuzetno lošem stanju koje nisu odgovarale fotografiji sa oglasa. Imao je dva oglasa sa pedalama Shimano 324. Jedan par kao nov i drugi izgreban sa luftom. Dva puta sam mu napomenuo da mi pošalje pedale od 1.500 rsd (one bolje) i dobio sam odgovor: "nemoj da brineš"!  Iznenađenje je uledilo jer sam dobio pedale u užasnom stanju - zarđale i sa luftom. Dobio sam odgovor da je "slučajno" zapakovao pogrešne. Možda bih i pomislio da je greška da nisam pročitao sve ovo na forumu o njemu. Vratio sam mu nazad i vratio mi je novac. Ostavljam Vama da odlučite da li treba kupovati od njega! Ja sigurno neću.

Neko je na ovaj tekst dao negativnu ocjenu.Ja sam je ponistio pozitivnom ocjenom.U svjetlu onoga sto se trenutno zna mislim da nije u redu davati minuse covjeku.Kada Tota da objasnjenje onda ako ima razloga dajte minus.Ne treba biti subjektivan.


  • 2

#78 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 22 December 2015 - 11:28 PM

Prica uvek pocinje isto. Kupac se pozali na prodavca i neki koji saosecaju sa kupcem krenu da mu daju pozitivne ocene. Pri tome nisu culi drugu stranu. Bolje mu posaljite po 100 evra kad ste toliko ganuti pricom, bice mu lakse.


  • -4

#79 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 22 December 2015 - 11:51 PM

Rekoh sebi vozi,vozi,vozi...i sto manje pisi.


  • 1

#80 tota

tota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 275 posts
  • Locationsremska mitrovica

Postavljeno 23 December 2015 - 12:15 AM

napravio sam gresku priznajem to,nisam namerno naravno,zvao me je covek povisenim tonom i napao da sam prevarant ,kako ljudi pisu lose o meni,kako nije ni trebao porucivati od mene nije mi dao reci poceo je jos da galami i da me napada,kad se smirio rekao sam mu da sam pogresio i nek vrati pedale i stavi otkup 1800din 1500 pedale i 300 postarinu sto je platio,i on je rekao da mu nadjem bas te..kad sam video kakav je covek nisam ni imao volju da trazim jel ce mu opet nesto ne odgovarati..dobio je novac nazad bez i jedne reci ne znam u cemu je problem i sad se zali ne vidim razlog svemu tome,niti je ostecen niti prevaren.I napadao me je kako sam te pedale prodao drugom i njemu namerno poslao losije ,vrlo neprijatan covek.Pre neki dan sam imao neku gresku covek me ja nazvao lepo mi reko druze takva takva stvar rekao sam da sacekamo 1 dan i da cemo resiti,sve reseno covek zadovoljan,deo koji sam mu greskom poslao dobio je na poklon.

 

Opet se bezveze protezem po ovoj temi,ko radi taj i gresi,neki to razumeju neki se ovako ponasaju...

 

Iksreno samo sam cekao da se javi u temi,ne znam sto nije ranije,proslo je vec 10 dana od toga

 

Samo da kazem od danas ,odgovaram ljudima kad me prozivaju samo u slucaju kad nisam vratio pare,kad nisam ponudio najbolje resenje,i kad nekom uvalim nesto,na ove budalastine vise ne odgovaram 

 

 

Pozdrav


  • 4




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika