Jump to content


Fotografije

Tema za jeftine/dobre prilike


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
730 odgovora na ovu temu

#461 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 25 November 2020 - 06:40 PM

Odlicne  blutut slusalice za telefon za jeftine novce. Ja sam uzeo pre tri meseca  bila akcija 999din. Sada sam uzeo jos jedne zato sto sam zadovoljan, baterija traje oko 6h . Ima samo osnovni glas-power on,i power off, ostalo je zvucni signal. Moze se zvati direktno preko slusalica zadnji br. na tel.Kvalitet zvuka odlican za te novce,ja imam i Origem HS-1 koje su dosta skuplje preko 4000din bat isto traje 6 sati a zvuk ako je samo  30% kvlitetniji,ali kada se stalno slusa muzika to se i ne primeti.

 

znaci  za sve svi koji vole da slusaju muziku kada voze bicikl -klik


  • 3

#462 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 25 November 2020 - 07:58 PM

Ja koristim Samsung Galaxy U-flex, zvuk solidan za slusanje na jednom uvu, baterija izdrzi 12+ h na 50-60% pojacanosti. Birao sam ih zbog dobre autonomije, ali se ispostavilo da su generalno dobre. Mikrofon im nije jaca strana kad sam u pokretu, kad usporim/stanem ok su.
Cena im bese bila oko 35-40e, ne secam se. Nisam nasao jeftinije sa boljom autonomijom kad sam kupovao, pre cirka godinu dana.
  • 0

#463 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 27 November 2020 - 08:29 PM

Ako uporedis zapreminu i cene tih sprejeva shvatices da tu nista nije jeftino u odnosu na bilo koje sredstvo renomiranih proizvodjaca.

To je cela lidl matematika..samo izgleda jeftino jer ti je na dohvat ruke, a zapravo ti u opste ne treba. :)

Baš sam ovo zapamtio pa pregledao po netu. Po cenama i kapacitetu boca, dođoh do saznanja da su Lidlovi sprejevi povoljni. Sva sredstva renomiranih proizvođača su do negde 400 ml ali skuplja dva do tri puta. Ako sam pogrešio Vi pronađite cenu pa bacite link.

Ne pišemo da se nadmudrujemo naravno, nego da svi mi kolege biciklisti dođemo do što boljeg i većeg za što manje para :) ;)


  • 0

#464 iggy

iggy
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 27 November 2020 - 08:56 PM

Знам да сам пазарио Мотипов тефлонски спреј од 750мл за нешто типа до 600 динара (550-560) у Блоку 44, пре годину и по отприлике. То је радња ауто делова и опреме која се налази у комплексу ТЦ код пијаце, гледа на Дом здравља и буквално је насупрот једног бочног улаза у ДЗ, али јој не знам име. Мислим да цену нису подизали од тада.
Не знам да ли има повољнијег односа у смислу цена по мл.
  • 0

#465 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 27 November 2020 - 09:07 PM

A u biciklističkim radnjama je 500 din. ali 200ml ali zato ima slika bicikla na spreju :)

https://www.probike....e-teflon-200ml/
  • 0

#466 iggy

iggy
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 27 November 2020 - 09:40 PM

Нађох им број...
063 234074
Нехруова 51, Блок 44, Нови Београд.
Верујем да ће сваком објаснити где се налазе.
  • 1

#467 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4445 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2020 - 09:46 PM

Нађох им број...
063 234074
Нехруова 51, Блок 44, Нови Београд.
Верујем да ће сваком објаснити где се налазе.


Ima ga i u Vojvode Stepe u nekoj radnji za auto delove i kozmetiku.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#468 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 27 November 2020 - 09:59 PM

Baš sam ovo zapamtio pa pregledao po netu. Po cenama i kapacitetu boca, dođoh do saznanja da su Lidlovi sprejevi povoljni. Sva sredstva renomiranih proizvođača su do negde 400 ml ali skuplja dva do tri puta. Ako sam pogrešio Vi pronađite cenu pa bacite link.
Ne pišemo da se nadmudrujemo naravno, nego da svi mi kolege biciklisti dođemo do što boljeg i većeg za što manje para :) ;)

Ne znam sada tačnu cenu lidl spreja za podmazivanje ali ovo je slika iz kataloga znači njihova akcijska cena njihovog no name spreja u odnosu na aktuelnu cenu dobro poznatog motipovog teflon spreja pa uporedi cenu i količinu

I za sve ostalo vazi isto pravilo


Screenshot_20201127-225215~2.jpg Screenshot_20201127-225627.jpg

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 1

#469 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 28 November 2020 - 05:26 PM

Trebalo bi da je na poslednjoj akciji, ovaj sprej za lanac 200ml bio 250 din u Lidlu. Gledao sam sve sprejeve i maziva po bajk radnjama (on line) i tamo su mnogo skuplji. OK, nisam gledao po auto radnjama, vidim da ste u tom slučaju u pravu.

Hvala Vam za preporuke, Iggy-u na trudu za adresu i broj.


  • 0

#470 glogi

glogi
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 28 November 2020 - 06:10 PM

Mislim da je bockokg u pravu, taj sprej zadnji put bio max 299din,ako ne i 199,da je skuplji, kao ovde na slici 399 me bi ga sigurno kupio.
Mislim da je ova slikaniz kataloga prilicno stara, posto ne secam se da su skoro u ponudi bila ova 3xmiris za auto.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
  • 0

#471 iggy

iggy
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 28 November 2020 - 06:20 PM

@bockokg Нема на чему, надам се да ће се уштедети који динар, драго ми је ако сам био од помоћи.
  • 2

#472 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 29 November 2020 - 10:48 AM

 Chain Spray od 200ml je 249 dinara (ova Bakarina slika ima štamparsku grešku :) ), pošto se ne prodaje smanje na 199din, bar je bio po toj ceni većinu godine. Ja kupih jedan, nakon prvog podmazivanja i vožnje bio mi skoz ok pa sam uzeo još dva (199din.)  jer je i tri puta jeftinije od "sličnih". Nakon nekoliko podmazivanja sam shvatio zašto se zove "sprej za negu lanaca" a ne "sprej za podmazivanje lanaca". Jeste tri puta jeftinije ali je potrošnja tri puta veća jer brzo ispari a i prlja lanac i kasetu. Meni je taj sprej više WD nego pravi teflonski iz bici radnji.

 

 Chain Cleaner je od 300ml i on košta 149 dinara. To je top kupovina i dosta je jeftinije od sličnih (pre uzimao Motip od 500ml (cena 500-700din.). Sa pola flašice lanac se očiti temeljito da sve sija :)

 

 Pasta za pranje ruku je 149din i odlična je, isto isplativo s obzirom na količinu.


  • 1

#473 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 29 November 2020 - 11:02 AM

Naravno iggy.

Sad sam pronašao katalog i taj sprej je bio 249 dinara 200ml, možda ga još ima po radnjama, umeju u Lidlu da ostave te boce duže vreme po rafovima.

Ali malo sam guglao pa došao do saznanja da sprejevi za motore i bicikle, nikako nisu kompatibilni, jer se na motorima lanac greje pa je potrebno narodski rečeno da mazivo bude gušće pa se prilikom zagrejavanja...a analogno tome, kod bajka to ne bi trebalo da odgovara. Posebno ističu za Lidl X-ring, a to je pre svega lanac za motor. Možda ga onda zbog toga treba izbegavati. OK, glogi piše da ga je kupio, verovatno i premazao i moguće da vrši posao, ili je moguće da iako piše da je za motore pogodoan, da će za iste da bude slabog kvaliteta a da će za bajkove biti ok. Možda bajkeri kažu, beži od toga ne valja ništa, ne za motor, ali ima gde može da posluži :) Ništa dok se ne proba. (Hvala ti trista_cuda na komentu, dok sam pisao moj, ti si napisao, pa zbog toga moj komentar nije "kompatibilan" sa tvojim, odlično iskustvo si nam preneo).

 

Kako god, ovde smo saznali da mogu dobri teflon sprejevi da se nađu za relativno manje novce, pa gledajte to nabaviti.

Koristim ulje za automobilske motore, i lanac ga prihvata odlično, samo da se sipa malo, ne mnogo, već onoliko koliko da podmaže lanac. Sve preko ima da navata najverovatnije boga oca na lanac.

Ali naravno, gledam da pređem na neki sprej. Sećam se da sam se davno "naljutio" na te sprejeve, jer odvezem desetak dana pa jovo-nanovo...pa kad sam istrošio a ulje bilo pri ruci, rekoh sprej mi ne treba. Sad bih opet malo elegantniju varijantu, sprej ;)

Kada čistite lanac petrolejom ili Faminom, čime se ispere posle to sredstvo vodom ili mora sapunica?


  • 0

#474 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 29 November 2020 - 11:18 AM

Pricali smo 100 puta. Weldite teflonski sprej za lanac, jeste 1000 din ali traje godinama. 

 

Ne znam da li se ulje za lanac motocikla razlikuje zbog temperature lanca ili brzine lanca koja je neuporedivo veca nego na bajsu. Ali znam da se za karting koristi samo silikonsko ulje u spreju jer se lepi za lanac i ne spada na ogromnim brojevima obrtaja. Kada se nanese i polako okrece tocak razvlaci se kao zvaka preko lanca. 

 

Inace, pasta za ruke je odlicna, nije los ni sprej za skidanje rdje.


  • 0
.

#475 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 29 November 2020 - 11:55 AM

Chain Spray od 200ml je 249 dinara (ova Bakarina slika ima štamparsku grešku :) )

Nije  slika greska, toliko im je kostao taj sprej, to je samo prva slika na koju sam naisao.

a sad kad ste rekli da je bio 250din nasao sam i taj katalog, pa vi sad vidite kako se lidl igra sa nama i sa cenama jer je i sa 250din taj sprej i dalje skuplji od motipovog ptfe spreja ciji kvalitet niko ne dovodi u pitanje.

 

takodje, njihova pasta za ruke kosta kao svima dobro poznata panol pasta

sprej za odmascivanje tj w5 brake cleaner im kosta kao wurth, motip i slicni, prasak kosta kao premium praskovi tipa ariel, a to nema logike

 

no-name sprejeva ima i jeftinije, a lidl ih prodaje kao brand name robu , e o tome se radi.

 

Kako je krenulo kupicete kineske lidlove gume po ceni continentala, i hvaliti se kako je to super akcija.


  • 0

#476 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 29 November 2020 - 01:25 PM

Samo sto njihova pasta za ruke bez problema skida ono sto Panol pastom moras da trljas da ti oci iskoce i oderes kozu. To sto od Panol paste posle 15 dana dobijes Panol kamen a Lidlova pasta ostaje ista mesecima, ne racunam. 


  • 0
.

#477 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 29 November 2020 - 01:40 PM

To je zato sto nasa pasta ima sve prirodne sastojke a ne genetski modifikovane n2:hahaha


  • 0

#478 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 29 November 2020 - 03:15 PM

Da, Panol dok je "sveža" je ok, posle trljaj dlanove o kamen Panola da opereš ruke. Nije ni Lidl sprej loš ako ti s edaje samo 200 kinti za sprej...ali ok, u pravu si onaj Motipov PTFE je bolja kupovina na onom sajtu "Uradi sam" koji je Bakara postavio +1 ;)


  • 0

#479 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Postavljeno 29 November 2020 - 03:31 PM

Ja koristim decji sampon Kosili za odmascivanje ruku, mnogo je nezniji za kozu ruku a odlicno cisti masne ruke od lanca. Sad koliko je isplativo to je druga prica.


  • 1

#480 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 29 November 2020 - 05:46 PM

Šta je ovo:

https://uradi-sam.rs...naca-600ml.html


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika