Jump to content


Fotografije

Utisci, sugestije, kritike, ...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
965 odgovora na ovu temu

#161 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 02 November 2011 - 04:38 PM

Моје скромно мишљење је да постове који не садрже увреде и који не одступају од теме не треба брисати - ако садрже аргументе који се некоме не свиђају. Нормално је да некад, дође до разлике у мишљењу, или ставовима, јер нисмо сви исти и не волимо сви исто али по мени то није разлог да се не држимо културне размене мишљења и слажем се да аршини треба да буду исти за све. Оно што највише и може да утиче на квалитет форума управо и јесу дискусије на клиначком нивоу типа ко је у праву тј. "чији је дужи". Људи који учествују на форуму учествују из различитих побуда али како неко написа - довољно је 3-4 напаљених па да упропасте форум..
  • 0

#162 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 02 November 2011 - 04:43 PM

A što i spominjete obrisane postove ako ih niste videli/pročitali?


Ја сам их конкретно поменуо јер сам видео у овој теми овај пост:

viewtopic.php?f=4&t=6&st=0&sk=t&sd=a&start=120#p101404

па сам био малко :?: јер нисам нигде видео да ЛепаХелена било кога вређа или пише глупости које су се појединцима толерисале на форуму...
  • 0

#163 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 November 2011 - 05:20 PM

Koliko sam ja razumela, u kantu su odleteli Pri3rakovi postovi, a Helenini kao kolateralna šteta, tj. samo zato da ne vise u vazduhu jer nedostaju Pri3rakove replike da stvore celinu.

Ciklo je objasnio svoje pravo i mišljenje povodom menjanja nickova, nije niko pokušao da "uguši mini revoluciju ugnjetenih". LepaHelena je postovala sa ubeđenjem da postoje protekcije, Pri3rak je tvrdio da postoje klanovi i "gazdini drugari".

Povodom otvaranja novih tema za kupovinu bajsa - ja sam svoj kupila samo na osnovu znanja stečenog silnim čitanjem tema. Možda ne bi bilo loše na naslovnicu staviti poruku za novajlije - da čitaju i da se ne iznenade ako im se odgovori na već više puta odgovorena pitanja.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#164 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 November 2011 - 05:42 PM

Koliko sam ja razumela, u kantu su odleteli Pri3rakovi postovi, a Helenini kao kolateralna šteta, tj. samo zato da ne vise u vazduhu jer nedostaju Pri3rakove replike da stvore celinu.

Nece biti da je tako.Njen post je bio ispred mojih, tj. postovala je pre mene, a ja sam se nadovezao.Brisanjem mojih postova, njen prvi post u kome je iznela problem i pitanje ni na koji nacin ne bi visio u vazduhu :)

Pri3rak je tvrdio da postoje klanovi i "gazdini drugari".

E jeste, tvrdio sam to, i verovatno pogresio.Naime nije mi bilo izgledno da se na forumu desava silent moderacija bez njegovog znanja, a izgleda da je bilo tako.Kada se uzme u obzir da se to desavalo i pre nego sto je Vigilante entuzijasta postao moderator, pa se moze postaviti pitanje ko je tada brisao, i da li su mozda privilegovani nalozi (bezbednosno) kompromitovani :)
  • 0
Postavljena slika

#165 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 02 November 2011 - 05:42 PM

Jbg ja mislim da svim novajlijama treba pomoci.Ja sam dobio lep prijem i puno pomoci i znanja na ovom forumu pa cu se uvek truditi da pomognem svakom onoliko koliko znam...
Ciklo hvala za odlican forum.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#166 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 02 November 2011 - 06:01 PM

E bre ljudi... pa na nekom iole ozbiljnijem (ozbiljniji u smislu moderisanja) forumu pola ovih tema ne bi ni postojalao, 20% članova bi bilo trajno banovano; pa nikom ne bi ni palo na pamet da se naklapa o nebitnim stvarima. (pre svega ova tema - svaki drugi post je spam)

Elem, mislim da je OK da se obrazloži zašto se post briše, ali bi i mi mogli manje da spamujemo...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#167 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 November 2011 - 06:13 PM

Mislim da treba uvesti upozorenja koja se dobijaju od administratora i moderatora ako clan namerno gresi. Pet upozorenja i ban. Sto vise ljudi to vise problema, neko mora zrtva da bude radi opsteg dobra. Sa onima koji su najvise pometnje pravili mi se salili i otvarali "kafance" umesto ban po kratkom postupku.
  • 0

#168 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 02 November 2011 - 06:21 PM

prvo treba uvesti (na samom vrhu)...

Postavljena slika

i stvari polako dovoditi u red. :P
a za obrisane postove imate pp pa se žalite modu, a ne da se forum truje prepucavanjima i uvredama. na malo ozbiljnijem forumu za ovo se dobija trajna banana.

P.S. ovo ovde je smejurija, forum liči na pijacu. :mrgreen:
  • 0

MCWkdP0.gif


#169 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 02 November 2011 - 06:42 PM

Evo mogao si da nahranis svoju sujetu, obrises moje postove, ali i odgovoris Heleni umesto da brises i njene.Ali to se nije desilo.Zasto?


Jer je ceo taj deo rasprave bio uzaludno cmizdrenje a dobro je poznato da se ti hraniš takvim stvarima - već plačeš za svoja tri posta kao da ti ne daju da spavaš u istražnom zatvoru, pomisliće neko ko je nov na forumu da si ugrožen. Pošto si domaći trol na ovom forumu, cenim da ti treba uskraćivati hranu ili ti je vaditi iz usta. Što se tiče tvojih korisnih postova, ima ih i to poštujem i ne pada mi na pamet da se mešam u to. Inače se u poslednjih godinu i po dana desilo da šljakam pa imam malo manje vremena za lucidiranje.
  • 0

#170 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 November 2011 - 06:48 PM

A to li je, a sada si ga naprasno nasao za moderisanje? Pa kakav ces moderator biti ako nemas vremena? Znas za onu USA postapalicu "Cut the Crap" ? :) Realno dosao si da bi se malko obracunao, sto isijava iz tebe jer naravno ne da to ne krijes, nego se na sva usta hvalis time.Naravno i da bi zalecio ego, pa ako to uspes, nestaces pod izgovorom koji si vec naveo, sve do trenutka dok ti neki drugi ne potkaci ego pa onda jovo nanovo :)

Jedna od lepih osobina foruma jeste sloboda govora, naime ne mozes otvoriti temu, pa ako krene tebi nezeljenim tokom kukumavciti kako je promasila smisao.Malo je bzv neispunjenje sopstvenih ocekivanja proglasavati za tezak greh onoga ko te je "minirao", dok paralelno branis ljude koji su vec pomenuti sa svim svojim bujnim ociglednim i visestruko dokazanim negativnim osobinma i ponasanjem samo zato sto imate zajednickog "neprijatelja".Jbg to nije bas malo detinjasto ...
  • 0
Postavljena slika

#171 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 02 November 2011 - 10:06 PM

Ljudi nema potrebe polemisati dalje.

Slozicemo da se da nemamo svi isto misljenje. Jasno kao dan i tacka. Da ne trosimo vreme i kilobajte. Ionako se ja pitam na kraju, sto ne znaci da cu da se izivljavam, sto niti zelim niti sam ikada radio. I dalje sam tu da pomognem koliko mogu.

Svi su dobrodosli da ucestvuju u diskusijama ali isto tako niko nije primoran da ostane na forumu.

Pile je sigurno bio necija za'ebancija i toga je vecina svesna. Jeste dobio kafance ali smo se i dobro smejali.

Gary, mogao sam treci dan da ga najurim. Nisam. Ovo je bio prvi slucaj na forumu kada se ban pojavio kao opcija. Do tada niko nije bio banovan, nadao sam se da ce tako i ostati. Poslao sam mu brdo poruka pokusavajuci da ga urazumim. Dolazio je i na voznje. Ko ga je upoznao zna da je uzivo miran i skroz na mestu. Nisu mi bili jasni njegovi ispadi na forumu te sam zbog toga hteo da mu pomognem da se uklopi u drustvo jer je na drugim mestima odmah izbacen. Na kraju jeste banovan na odredjeno vreme jer uprkos silnim porukama nije uspeo potpuno da se suzdrzi povremenih online izliva besa. Neka kaze ko sta hoce ali mislim da je naucio ponesto iz svega ovoga.

Decko iz Crne Gore je banovan nakon pet poruka. Razlog je bio sto je u tih pet poruka uspeo da prozove i iznervira pola populacije foruma. U tom trenutku nisam imao volje a ni vremena da se bavim njegovim prevaspitavanjem.

Izmena korisnickog imena: pogleajte moju poruku iznad.

Ovaj forum jeste malo haotican. No, to nam je zastitni znak ;) I pored suma, koji je normalan za svaki veci forum, ima i dosta ljudi koji ce da pomognu drugima i svaka vam cast na tome.

Kao sto rekoh svaka dalja diskusija je suvisna. Ako imate nesto jedni protiv drugih, koristite privatne poruke, nadjite se na pivu, na voznji, ili se iskulirajte.
  • 0

#172 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 November 2011 - 09:58 PM

ONTOPIC

Zašto, pobogu, limit od tri citata?
Sad sam se smorio k'o drvo, kucam 20 minuta odgovor onom miražisti i sad ću da povučem vodu za tim...
  • 0

#173 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 04 November 2011 - 12:53 PM

limit je na ugnjezdavanje citata, max dubine 3.
  • 0

#174 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 04 November 2011 - 03:06 PM

#offtopic:
Gledam poslednjih par stranica ove teme, pa mi smešno - meni većim delom izgleda ovako:
"Ovaj post je napisao pri3rak i trenutno je na vašoj listi za ignorisanje. Prikaži ovaj post."
Ustvari, kad malo bolje razmislim, puno tema na forumu mi u poslednjih godinu. godinu i po dana izgleda tako :)
Dakle moj utisak je da je ovo jedna jako korisna opcija na forumu :mrgreen: .
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#175 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 04 November 2011 - 06:13 PM

Necemo opet da nastavljamo. Nemamo svi isto misljenje. To je ok. Nastavljamo da vozimo bicikl.
  • 0

#176 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 November 2011 - 10:18 AM

Ajde malo aktivnije moderacije, kada smo se vec toliko hvalili zeljom za unapredjivanjem foruma :)

Kupovina obuce za nastojeci period. ima ocigledno promasen naziv, a nema smisla da se ne spoji sa vec postojecom temom Ide zima....

A mozda ne bi bilo lose da se teme Koji je ovo powerlink? i Koja spojnica? spoje u jednu o spojnicama, malo je bzv za svaku spojnicu otvarati po temu ...
  • 0
Postavljena slika

#177 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 November 2011 - 01:43 PM

A mozda ne bi bilo lose da se teme ...


Predložio sam da se (pretrpani) tehnički delovi foruma debelo očiste - da se naprave sticky teme, izbrišu svi oni 'jel bolji ovaj za 120 ili onaj za 130' i 'koji za 200' i slični postovi (pogotovo oni stari nekoliko godina) i uopšte zavede preglednost (pa da se onda dobije dobar izgovor za ignorisanje i brisanje stote 'koja je razlika između XT i Acera' teme) ... ali nešto mi se ne čini da je stigao na dnevni red.
  • 0

#178 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 November 2011 - 03:15 PM

Ne vidim zbog cega bi to trebao da bude problem.Manje vise sve sto si pobrojao nicemu ne sluzi.Teme sta uzeti za N eura od pre 3 godine danas nikako ne mogu biti od koristi, a za sve drugo sto je na granici se moze napraviti arhiva foruma i skloniti to iz aktivnog dela.

Dok se po tom pitanju ne sloze kockice treba makar trenutno sprecavati multipliciranje identicnih tema i voditi racuna o smislenosti naslova.Kako za slucaj da su u pitanju obicni laspsusi i greske poput kupovina obuce a prica se o odeci, pa do poboljsavanja pretrazivosti foruma te npr umesto ide zima staviti zimska oprema ...
  • 0
Postavljena slika

#179 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 November 2011 - 03:49 PM

napraviti arhiva foruma i skloniti to iz aktivnog dela.


E, dobro me seti - i ovo sam pominjao, samo se više ne sećam 'el u PM ili u nekoj temi il' sebi u glavi... Mislio sam otprilike da se sve što trenutno nije aktivno zaključa i prebaci u arhivu (gde može natenane da se čisti - čak i duže korisne teme imaju podosta balasta koji odmaže traženju korisnih informacija) a da se na redovnim podforumima krene nanovo, pa šta je aktuelno, da se piše a šta nije - fwd na pretragu arhive.

To ne bi moglo odjednom ali bi se uz malo angažovanja moglo skrckati za mesec, mesec i po.
  • 0

#180 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 November 2011 - 04:08 PM

Mislio sam otprilike da se sve što trenutno nije aktivno zaključa i prebaci u arhivu

Ne valja bas tako, zato sto bi previse toga odjednom otislo u arhivu.Ovo je i dalje mali forum koji nema bas veliki broj aktivnih tema, ali to ne znaci da nema aktuelnih i sirem krugu trenutno vaznih tema u kojima se sada ne pise.

Arhiviranje se radi po nekom vrmenskom kriterijumu, obicno se uzme sve cemu je poslednji post stariji od godinu ili dve dana.Nakon sto se to uradi nije lose sloziti arhivu po godinama, pa onda lagano cistiti od suma i beskorisnih stvari ...

Isto tako treba brze reagovati na otvaranje prezvakanih tema.Ne treba ocekivati od svakog pojedinca solidan user level it skill, vec uputiti ga na mesto gde postoji informacija koju trazi, konkretno pm sa objasnjenjem i obavestenjem, tema u trash, a post u aktivnu temu (eventualno sa mod primedbom) ...
  • 0
Postavljena slika




3 članova čita ovu temu

0 članova, 3 gosta, 0 anonimnih korisnika