Jump to content


Fotografije

Utisci, sugestije, kritike, ...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
965 odgovora na ovu temu

#121 umpirsky

umpirsky
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 174 posts
  • LocationНиш

Postavljeno 19 September 2011 - 01:41 PM

Ја имам једну велику критику на рачун РСС канала форума.

Ево како он изгледа syndication.php?type=rss

Немогуће је пратити овакав канал, једноставно за сваки пост излази по једно обавештење.

Било би добро да постоји РСС канал који ће садржати топике, уместо постова. Тако да ново обавештење излази само када се отвори нова тема.

Молим администратора да погледа http://www.phpbb.com...d/rss_feed_2.0/ или нешто слично, сигуран сам да у phpBB-у ово може врло лако да се подеси.
  • 0
Postavljena slika

#122 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 21 September 2011 - 08:28 AM

najidealniji bi bili custom rss fidovi za svakog registrovanog korisnika ponaosob. ako prikazujemo samo novootvorene teme izgubice se obavestenja za teme koje su ranije otvorene.

preporucujem i opciju "pogledaj nove postove" koja se nalazi na glavnoj strani foruma, kao i opciju "obelezi sve forume kao procitane"
  • 0

#123 umpirsky

umpirsky
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 174 posts
  • LocationНиш

Postavljeno 21 September 2011 - 08:49 AM

najidealniji bi bili custom rss fidovi za svakog registrovanog korisnika ponaosob. ako prikazujemo samo novootvorene teme izgubice se obavestenja za teme koje su ranije otvorene.

preporucujem i opciju "pogledaj nove postove" koja se nalazi na glavnoj strani foruma, kao i opciju "obelezi sve forume kao procitane"


Далеко смо од кастом фидова, то је знатно сложеније да се направи, а ово што сам предложио је далеко једноставније.

Заиста не видим штету од додавања једног новог РСС канала за новоотворене теме. Тиме се ништа не губи, остаје стари канал који је тренутно активан, нека он буде подразумевани. Дакле, нећемо изгубити обавештења за теме које су раније отворене, добија се само једна додатна функционалност. Заиста не видим ништа лоше у томе, ја само желим да добијем обавештење када се отвори нова тема, а оне за које желим обавештење када неко одговори пратим преко меила. Праћење одговора на све теме преко РСС канала је немогуће осим ако немате шта друго да радите него да читате све што се напише у било којој теми.

Поштујем и ако кажете да ово нема смисла, или да вас мрзи да додате, или да не умете, све прихватам. Али мислим да теза о губљењу старих тема једноставно не стоји.
  • 0
Postavljena slika

#124 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 21 September 2011 - 09:50 AM

podrazumevao sam izmenu funkcionalnosti trenutnog rss kanala. dodavanje potpuno novog kanala jeste bolje resenje.

pod gubljenjem novih obavestenja sam mislio na to da samo pracenje rss kanala o obavestenjima novopostavljenih tema nece osigurati i obavestenost o svim desavanjima na forumu sem ako ne koristite neku od dodatnih opcija kao sto je "prati nove poruke putem emaila" ili slicno.

razmotricu ubacivanje ove opcije cim pre stignem
  • 0

#125 umpirsky

umpirsky
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 174 posts
  • LocationНиш

Postavljeno 21 September 2011 - 10:22 AM

Хвала.

Ево примера http://www.mycity.rs/?part=2 (секција "RSS feed-ovi").
  • 0
Postavljena slika

#126 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 September 2011 - 11:33 AM

Da li se razmišljalo o preregistraciji korisnika na mejlove koje dodeljuje provajder?

Pomoglo bi da se korisnicima koji, khm, štete ugledu foruma i kvalitetu diskusija, uz adekvatnu moderatorsku podršku, malkice potkrate roščići.
  • 0

#127 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 September 2011 - 12:33 PM

Da li se razmišljalo o preregistraciji korisnika na mejlove koje dodeljuje provajder?

Pomoglo bi da se korisnicima koji, khm, štete ugledu foruma i kvalitetu diskusija, uz adekvatnu moderatorsku podršku, malkice potkrate roščići.

Khm dokle god ti korsinici ne rade kod providera, ili sami nisu (pot)provideri :-)

Moderatorska podrska? Jeah CB je poznat po istoj, cak ima i shout po kome moze da se lupeta sta god bilo bez registracije...Al abp je keva pa se te gluposti + baneri ne moraju ni gledati ...
  • 0
Postavljena slika

#128 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 31 October 2011 - 03:58 PM

hej ciklo ili mixi, imam ja jedno pitanje:

nađem recimo neki oglas i hoću da kontaktiram prodavca putem maila, izaberem ovu opciju ispod oglasa, dobijem formu, otkucam sve što treba, mail, ona slovca i stisnem send i u 95% slučajeva mi prvi put izbaci da sam ukucao netačno ona slovca dole pa ja opet na kontaktirajte prodavca mailom i sav text bude u textbox-u samo ponovo upišem sigurnosni kod ili kako se već zove i onda tek ode???

Mnogo smara kad svaki put tako zaglavi!!!
Gde bi mogao da bude problem?

poz
  • 0

profilepic.gif


#129 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 31 October 2011 - 04:02 PM

To se desava i meni ali iz drugog puta uvek prodje. Mnogo veci problem je da li prodavac uopste i cita mailove ili mu sluzi samo da bi se logovao za oglase.
  • 0
.

#130 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 31 October 2011 - 04:29 PM

Da, i meni uvek drugi put prođe ali što mora tako!!!
Neki prodavci napišu da ne odgovaraju na mail ali ja uglavnom uvek gledam prvo kontakt mailom jer mi je to najjeftinije :wink:
  • 0

profilepic.gif


#131 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 31 October 2011 - 11:14 PM

hmm meni uglavnom odmah posalje ako ukucam dobro slova. da li ti uvek posalje poruku iz drugog pokusaja ili ponekad samo?
  • 0

#132 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 31 October 2011 - 11:36 PM

Uvek pošalje iz drugog i jako retko prvog pokušaja. n2:smiley-think005
  • 0

profilepic.gif


#133 LepaHelena

LepaHelena
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 282 posts

Postavljeno 01 November 2011 - 09:28 AM

Kad mi se već brišu nepoželjni postovi, najbolje onda sve da obrišete. Kao da ništa nisam pisala niti postojala.
  • 0
"Život je komedija za one koji misle, a tragedija za one koji osećaju." H. Volpol

#134 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 November 2011 - 10:12 AM

Ko ti kriv sto ne pretis, izazivas na fizicki sulob ili analiziras, komplexe, malicioznost, odnos sa suprotnim polom u detinjstvu ovih salonskih cilko zlikovaca.Postovi bi ti ostali sacuvani, a ko zna mozda bi postala i mod. Ugl ko smo mi da kritikujemo moderatorsku politiku pozitivne bratije :D
  • 0
Postavljena slika

#135 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 01 November 2011 - 10:16 AM

Mislim briga me za izmenu nicka ali gde je tu ravnopravnost,a i postovi iz doticne teme nisu nosili niti vulgarnu niti nasilnu poruku.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#136 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 November 2011 - 10:20 AM

Ravnopravnost je tu, samo sto su neki ravnopravniji ako su gazdini drugari :-)
  • 0
Postavljena slika

#137 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 01 November 2011 - 10:29 AM

Aha, dobro ,sad mi je sve jasno.Znaci i ovde postoji ŠOJIĆIZAM.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#138 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 01 November 2011 - 11:05 AM

Kad mi se već brišu nepoželjni postovi, najbolje onda sve da obrišete. Kao da ništa nisam pisala niti postojala.


nemoj da se nerviraš.
Postavljena slika
  • 0

MCWkdP0.gif


#139 LepaHelena

LepaHelena
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 282 posts

Postavljeno 01 November 2011 - 11:40 AM

Hvala! :)
  • 0
"Život je komedija za one koji misle, a tragedija za one koji osećaju." H. Volpol

#140 Sotir

Sotir
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 01 November 2011 - 01:32 PM

Kad mi se već brišu nepoželjni postovi, najbolje onda sve da obrišete. Kao da ništa nisam pisala niti postojala.


Jel to onaj post kad si napisala da je dulijan postao dachaa, i tako postigao nemoguće?
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika