Jump to content


Photo

Utisci, sugestije, kritike, ...


  • Please log in to reply
965 replies to this topic

#101 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Posted 29 September 2009 - 05:51 PM

:idea: Ja sam misleo , da u onaj message_scroll bar, poruke idu obrnuto :arrow: :D (od starijih ka novijim). Da, tako sam misleo :roll: =P~ :mrgreen: .
Uzdravlje da se vozite!
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#102 dare986

dare986
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts
  • Location.:.Krusevac-Nis.:.

Posted 02 October 2009 - 10:46 PM

U zadnjih nekoliko dana, desava se da nece da otvori naslovnu stranicu sajta, dok stranice sa forumom otvara, ali ne ucitava one elemente koji su zajednicki sa naslovnom stranom, tj ne ucitava header. Pristup drugim sajtovima u to vreme radi bez problema. Ovo uglavnom traje do sat vremena i nije vezano za odredjeni vremenski period dana. Samo da kazem da se i meni desava #-o
  • 0
I close my eyes, only for a moment, and the moment's gone

#103 candus

candus
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts
  • LocationDimitrovgrad

Posted 13 October 2009 - 02:26 PM

Evo jedno zapazanje i od mene...
Mozda nije lose, ako je moguce, da se napravi tako da se linkovi otvaraju u novom prozoru, da ne moram stalno da klikam back...
:)...

Pozdrav,
Mikan.
  • 0

#104 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Posted 13 October 2009 - 03:01 PM

Evo jedno zapazanje i od mene...
Mozda nije lose, ako je moguce, da se napravi tako da se linkovi otvaraju u novom prozoru, da ne moram stalno da klikam back...
:)...

Pozdrav,
Mikan.


"Open in new tab", ili klik skrol tockicem, bar je tako kod mene u Firefoxu. Nadam se da ce i tebi raditi posao :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#105 candus

candus
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts
  • LocationDimitrovgrad

Posted 13 October 2009 - 07:04 PM

... ili klik skrol tockicem, bar je tako kod mene u Firefoxu. Nadam se da ce i tebi raditi posao :)


Radi...

Hvala...
:)...
  • 0

#106 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Posted 14 October 2009 - 09:11 AM

Nema na čemu ;)
Ja tako otvorim sve teme koje me interesuju, i onda redom čitam... navika iz dial-up vremena :D
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#107 candus

candus
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts
  • LocationDimitrovgrad

Posted 24 October 2009 - 04:00 PM

Mozda ipak treba da se razmisli o otvaranju linkova u posebnom prozoru kad se normalno klikne... jer dok ja kliknem srednji... desni... ode link na istoj stranici, zato... ako nije problem, a mislim da nije jer ima puno foruma gde je tako... automatski...
:)...

Sta ces... mator covek...:)...
  • 0

#108 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Posted 03 November 2009 - 01:05 PM

Mozda ipak treba da se razmisli o otvaranju linkova u posebnom prozoru kad se normalno klikne... jer dok ja kliknem srednji... desni... ode link na istoj stranici, zato... ako nije problem, a mislim da nije jer ima puno foruma gde je tako... automatski...
:)...

Sta ces... mator covek...:)...

=D> =D> =D> =D> =D>
I ja sam za!
  • 0

#109 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 03 November 2009 - 04:25 PM

Mislim da je otvaranje linkova u istom prozoru ostavljeno sa razlogom. Kontrola da li će se neka strana otvoriti u istom prozoru ili drugom bi trebala da ostane na klijentu. Link se uvek može otvoriti u novom prozoru dok ga je nemoguće otvoriti u istom ukoliko je postavljen da automatski otvara novi prozor. Iz tog razloga otvaranje linka u novom prozoru nije validno po XHTML.u. Trenutno svi moderniji browseri podržavaju tabove. Mislim da je problem što se dosta ljudi još uvek nije upoznalo sa bitnim funkcionalnostima koje podržavaju svi browseri a kao što je klik srednjim tasterom miša koji link otvara u novom tabu. Da li će link koji se automatski otvara u novom prozoru biti otvoren u novom tabu ili prozoru ostaje na podešavanjima samog browsera. Ukoliko otvara novi prozor a ne tab to može biti umarajuće jer u starom prozoru imate možda nekoliko tabova te ga nemožete prosto zatvoriti. Takođe zamorno je ako link otvara u novom tabu i postavlja taj tab kao aktivan a klijent (surfer) još nije završio čitanje teksta u 'roditeljskom' tabu.

Ne želim da pametujem i protivim se većini, već da ukažem na to da postoji razlog zašto je tako odrađeno. Srednji taster je postao podjednako bitan kao što su levi i desni i treba ga koristiti.

Da li će se linkovi otvarati automatski u novom prozoru ili ne meni lično nije bitno te ako to većina želi nije problem odradiće se. :)

Postaviću primer kako ja surfujem ovim forumom, možda nekom bude od koristi.
Kada udjem na glavnu stranicu foruma prvo što kliknem je "Pogledaj nove poruke" što izbaci listing tema sa novim porukama. Redom prođem kroz celu listu i klikcem srednjim tasterom miša na malu belu slicicu pored naziva usera koji je napisao poslednju poruku. Rezultat je da se teme sa novim porukama pozadinski otvaraju u novim tabovima. Onda krenem i čitam tab po tab i zatvaram pročitane. Ukoliko u sred teksta postoji neki link, otvaram ga srednjim tasterom misa u novom tabu, ukoliko je taj link na kraju teme otvorim ga ili u istom prozoru ili u novom tabu, zavisno od toga da li tu stranu hocu da pogledam odmah ili posto prodjem i ostale prethodno otvorene tabove (nove teme)..

Browseri sa tabovima i mogucnost pozadinskog otvaranja linka (trenutni tab ostaje aktivan nakon klika) pravo su otkrovenje za efikasno krstarenje internetom.
  • 0

#110 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Posted 03 November 2009 - 05:18 PM

Heheh, kao da si opisao kako ja pregledavam forum.
Ne bi bilo praktično da se automatski otvara ni novi tab, a kamo li novi prozor, ko će se mlatiti sa gomilom prozora posle. Ponekad bude i po 20-ak novih postova, svi u različitim temama, pa ko će da pohvata to na taj način... ja bi digao ruke od čitanja tada.
  • 0

#111 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 03 November 2009 - 05:27 PM

automatsko otvaranje linkova u novom prozoru/tabu se odnosi samo na levi klik miša. tebi i dalje radi srednji taster.
  • 0

#112 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Posted 03 November 2009 - 06:10 PM

Po meni je Ciklo u pravu. Ovako kako je je mnogo prakticnije.
  • 0

#113 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Posted 04 November 2009 - 07:08 AM

Lepo je candus napisao "Sta ces... mator covek......".
Za nas "matore" navikavanje na nove špecije nije tako brzo... Levi taster je nesto što se "automatski" klikće. Za srednji treba misliti :lol:

Kada sam bio klinac, nisam shvatao zasto moj cale nece da upgrade-uje na novu verziju Windowsa ("ne diraj, to sve lepo radi"). 15-20 godina kasnije ga sasvim razumem. #-o

Ako je izvodljivo, "nama" bi to malo olaksalo surfovanje po forumu, a ako ne, prezivecemo, kao i do sada (moracemo da mislimo i o ne bitnim stvarima)... :mrgreen:
  • 0

#114 bubamario

bubamario
  • Members
  • Pip
  • 29 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 September 2010 - 06:33 AM

Nisam nasao rubriku -RAZMENA-ako nema trebalo bi i o uvesti mislim da bi mnogima bila korisna.
  • 0

сами идемо брже, заједно даље


#115 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Posted 25 September 2010 - 06:40 AM

viewtopic.php?f=3&t=4011 par tema ispod
  • 0
puno znoja,malo krvi

#116 kikibgd

kikibgd
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 239 posts
  • LocationBeograd (Zemun)

Posted 14 May 2011 - 06:24 AM

Mogao bi moderator da pocisti Bike Cafe u kome ima tema koje nisu prikladne tom pod forumu(saveti za kupovinu)
  • 0
Pesaci su glupi, pesaci su spori zato ih obori :P

#117 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 14 May 2011 - 08:53 AM

pomereno ovih par spocetka koje su bile upadljive, verovatno se provukla neka :wink:
  • 0

#118 Easst

Easst
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Posted 15 May 2011 - 04:29 PM

Ljudi, objasnite mi ovo za privatne poruke, probao sam da pošaljem jednu i ona mi stoji u folderu "za slanje", a nigde ne vidim šta da stisnem da je i pošalje :S
  • 0

#119 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Posted 15 May 2011 - 04:39 PM

Ljudi, objasnite mi ovo za privatne poruke, probao sam da pošaljem jednu i ona mi stoji u folderu "za slanje", a nigde ne vidim šta da stisnem da je i pošalje :S

Tako stoji dok je ne otvori taj kome je poslata.
  • 0

#120 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Posted 19 September 2011 - 12:19 PM

Pozdrav svima,

Ciklo, ulogovao sam se, caka je bila u e-mail-u. Onaj koji mi je bio za logovanje mi nije vise aktivan, pa je to napravilo problem. Sada je sve ok ;)
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users