Jump to content


Photo

Utisci, sugestije, kritike, ...


  • Please log in to reply
965 replies to this topic

#201 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 03 January 2012 - 07:09 PM

masinerija koja pokrece sajt je malo zastarela te ne moze da isprati tehnicke trendove. ooodavno je zreo za rimejk. :)
  • 0

#202 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Posted 21 January 2012 - 05:17 PM

Evo da ubacim post i ovde posto ce verovatno onaj iz teme o poznatima u sedlu da se vaporizuje. Definitivno se nesto promenilo sa ubacivanjem dodatnih moderatora,a to je recimo da se broj dnevnih postova smanjio na 10.Ovim tempom ce u februaru biti toliko posetilaca dnevno na forumu.Ali zato vise nema off topica,ali eto nema ni postova :D .Nekim moderatorima svaka cast ne nekim SVAKA CAST.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#203 Martok

Martok
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Posted 21 January 2012 - 08:27 PM

Oko moderacije... Imam jednu ideju da podalim sa vama, meni je zanimljiva, mislim da taj sistem funkcionise.... Clan sam jenog relativno ozbiljnog foruma na kome ima dosta moderatora, oni imaju po meni OK sistem za rad i to izgleda odprilike ovako.
Postovi se u principu ne brisu. Birsu se delovi postaova koji nisu u skladu sa pravilnikom ali post ostaje (npr. brisu se psovke). Pri tome je moderator duzan da (crvenim slovima) ostavi obrazlozenje u modifikovanom postu koji je razlog njegove akcije.
Ovim se sprecava da oni kojima je post na ovaj nacin parkticno obrisan pomisle da neki mderator ima nesto licno protiv njih. A s druge strane ako neki moderator zaista ima neto licno protiv nekog od korisnika to ce vrlo brzo postati oceigledno korisnicima odnosno vlasniku foruma jer se vidi ko je moderisao cij post.
Na kraju mozda najvaznije od svega. Kada drugi korisnici vide moderisan post i obrazlozenje oni ustvari kroz to uce politiku foruma odnosno sta je prihvatjivo a sta nije.

Eto predlog..., mozda se svidi jos nekom.

(ni ja ne citam dugacke postove :) )
  • 0
.

#204 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Posted 21 January 2012 - 08:37 PM

Po meni odlicna ideja.Ovako kad se nesto obrise pola ljudi ni ne vidi staje brisano.Psovke treba da se brisu,ali ima offova koji su smesni t.j komicni i mislim da dizu raspolozenje.Ako se recimo pokretac teme ne zali na off sta ima nekom drugom da smeta.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#205 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Posted 21 January 2012 - 08:47 PM

Sve je to lepo ali nije pokretac teme vlasnik teme pa da odredjuje sta ostaje u temi a sta ne ;).

Ono sto Martok prica je sasvim na mestu. Tako i mi radimo ali.. Jedini problem je sto su kod nas offtopic postovi 110 % offtopic pa nema sta ostaviti, zato se uglavnom i brisu celi postovi.
Ne znam sta je bilo u konkretnoj temi, nisam je redovno pratio (malo vise sam se bacio na rat u malim oglasima :mrgreen: ) pa ne mogu nikoga da branim/napadam ali iz dosadasnjeg iskustva mi lici na 110 % offtopic :mrgreen: .
  • 0
.

#206 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Posted 21 January 2012 - 09:05 PM

Slazem se da na forumu treba da vlada opustenija,da ne kazem,familijarna atmosfera.Ali kad je nesto tezak OFF,onda treba brisati.Tema "Poznati u sedlu" je sama po sebi "neozbiljna",tu tesko napraviti off,pa je treba neozbiljno i shvatiti.
Uzgred,malo mi je krivo sto nas(moderatore)dozivljavate kao Spansku inkviziciju,ja sam moju ulogu shvatio kao nesto sto moze doneti neko poboljsanje,tu i tamo pogresimo,ali mislim da smo vise od koristi.
A za dan bezbednosti,ako me se sete,sete!! :D
  • 0

#207 Martok

Martok
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Posted 21 January 2012 - 09:10 PM

Meni moderatori ne smetaju. Moj post nije motivisan nicim takvim. Video sam dobar sistem, svideo mi se, hteo sam da podelim sa vama, to je to, nema dalje. :)
  • 0
.

#208 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Posted 21 January 2012 - 09:38 PM

Uzgred,malo mi je krivo sto nas(moderatore)dozivljavate kao Spansku inkviziciju,ja sam moju ulogu shvatio kao nesto sto moze doneti neko poboljsanje,tu i tamo pogresimo,ali mislim da smo vise od koristi.

Pa ne sve vas, niti tebe, uglavnom onog SPAM Detector Stalin Wannabe-a :D
  • 0
Postavljena slika

#209 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Posted 22 January 2012 - 12:43 AM

Sveto tebe Zareta,Stoleta i Srdjana ne racunam pod one SVAKA CAST.Ali so kaze Zare tema je ne ozbiljna i tu i ne moze biti off.Ali mislim da ako se nesto brise onda treba i objasniti zasto.Zaretu svaka cast sto se dao u sredjivanju oglasa posto mislim da tu ima najvise posla.Meni je Srdjan obrisao post i poslao mi pp zbog cega je to uradio,i samo mogu da pohvalim taj gest,a ono obrises pos i napises komentar koji mozda neki astrohemicar moze da razume ne podrzavam.E sad i pitanje za Zareta :wink: ,ako pokretac teme nije vlasnik iste ko je.Recimo u PIMP MY RIDE predstavim svoga konjica ko moze da dopunjava temu osim mene.Ako ce te brisati i to onda u PM da ide sve.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#210 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Posted 22 January 2012 - 01:19 AM

Slazem se da na forumu treba da vlada opustenija,da ne kazem,familijarna atmosfera.Ali kad je nesto tezak OFF,onda treba brisati.Tema "Poznati u sedlu" je sama po sebi "neozbiljna",tu tesko napraviti off,pa je treba neozbiljno i shvatiti.
Uzgred,malo mi je krivo sto nas(moderatore)dozivljavate kao Spansku inkviziciju,ja sam moju ulogu shvatio kao nesto sto moze doneti neko poboljsanje,tu i tamo pogresimo,ali mislim da smo vise od koristi.
A za dan bezbednosti,ako me se sete,sete!! :D



Mislim da tebe niko iole razuman ne dozivljava tako
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#211 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Posted 22 January 2012 - 08:14 AM

pitanje za Zareta :wink: ,ako pokretac teme nije vlasnik iste ko je.Recimo u PIMP MY RIDE predstavim svoga konjica ko moze da dopunjava temu osim mene.Ako ce te brisati i to onda u PM da ide sve.

Pa valjda je vlasnik svega ovoga Ciklo i on odredjuje pravila koja se nekome svidjaju a nekome ne svidjaju ;). Kao i sve drugo u zivotu.
Ranije sam negde naleteo na pricu o "vlasnistvu" na forumu mozda ce neko upuceniji o tome vise da kaze mada mislim da to i nije bitno. Bitno je da li se neka tema drzi ili (koliko) ne drzi pravila.
  • 0
.

#212 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Posted 22 January 2012 - 10:41 AM

Darko hvala na odgovoru.Jasno je meni da ja Ciklo vlasnik ali ono kontam da je nisam otvorio temu ne bi je niko drugi otvorio.Pa majku mu valjda ima demokratije na ovom forumu i slobode govora.Ako je nesto nepristojno i preteci ok i treba brisati,ali neke blage sale koje nasmeju ljude treba ostaviti ako osnivacu teme ne smetaju.Postace ovo jadno mesto za druzenje zbog pojedinaca koji misle da su face zato sto su modovi,i na taj nacin se igraju bitnih ljudi a u stvari nisu ni svesni da vise nemaju 7 godina.Tebi Darko stvarno svaka cast jer i kad si brisao to si i objasnio.Nemoj da se ljutis jer se ovo na tebe ne odnosi.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#213 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 22 January 2012 - 10:49 AM

Peni za uvid u pp sandučiće vas nekoliko... Jbt pravite OT u temi, bilo je citiranja poruka sa sve ot fotkom u njima, sad vam nije jasno kako je to za brisanje? Bre, otvorite temu 'cice', 'frajeri' pa tamo kačite takve fotke, neće niko ništa reći. Brzi ste da zakukate nad šatro uskraćenim pravima ali ste glacijalni da zaigrate po pravilima na kojima forumi funkcionišu. Ima sve manje poruka i sve manje poseta; samo ne bi bilo loše da pročitate kakve to poruke stižu i da onda povučete relaciju između toga i broja poseta.
  • 0

#214 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Posted 22 January 2012 - 11:01 AM

Ljudi, ovom forumu nema mnogo pomoći sve dok se ne jave neki novi ljudi sa svojim biciklima i idejama, neke nove vožnje i planovi.
Forum već ima dosta staža i mnoge detaljne teme su već obrađene, i bleedovanje kočnica, i tipovi šara guma za umereno mek sneg itd. pa se takve više maltene i ne otvaraju, a nema ni potrebe.
Sada je forum postao mahom blejačko mesto za nekolicinu ljudi. Slabo svraćam na forum, a i kad svratim ne otvaram puno tema, jer znam kojih deset ljudi je pisalo tamo i vrtelo fore. Vidim i da se mnogi zanimljivi ljudi davno ne pojavljuju, a ja svraćam u principu kad mi je dosadno, kad sam na poslu pa da malo napravim mentalnu pauzu.
Ovako sad dokoni popovi krste jariće i kukaju nad trivijalnim detaljima, pokušavajući da ih pretvore u predznak propasti foruma a ne vide gde je zapravo problem.

Dajte neke osvežavajuće ideje, bre, kad već kukate da je posećenost loša!
P.S. Bilo je perioda kada stvarno malo ljudi dnevno dođe na forum, ali nisu dolazili jer su, naravno, radili neke druge stvari (jbg, nije ovo fejsbuk, iako ide ka tome), pa opet kad se svi vrate da postuju bude zanimljivo i konstruktivno.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#215 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Posted 15 February 2012 - 08:55 PM

Neko je malo cugnuo, pa se rasr'o kako to obično u takvim situacijama biva, i time svoju čistotu i dobrotu ozbiljno stavio na probu pred članovima foruma. Neko je histerisao na moderatore zbog ugroženosti osnovnog ljudskog prava na ekskluzivnost u trolovanju. Nekom je smetala kockasta majica. Neko nije znao šta će sa sobom u sitne sate, dok žena i deca spavaju. Neko je pokušao da bude glas razuma.


Al je zato moderacija bila na nivou.Kao i uvek, "pravovremena, pravedna, profesionalna i razborita" .U rekordnom roku od samo par dana je nas citirani, stameni kriticar munjevito reagovao nakon sto se pomirljivo kao valjda pomenuti glas razuma samopovukao sa funkcije u temi, te kao pravi dzentlmen posmatrao njen razvoj sa strane =D>
  • 0
Postavljena slika

#216 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Posted 15 February 2012 - 09:11 PM

Haha, e jesi trol nekad :) Moderacija je visokoplaćen posao, a mislim da ima otvorenih mesta, pa ako imaš volje i želje... mogu da ti budem veza da upadneš :lol:

Btw, valjda je bolje sad sa nama novim moderatorima, i svim našim manama, nego dok nas nije bilo?
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#217 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 15 February 2012 - 09:16 PM

Ej, nećeš verovati (ne bih ni ja). Nekim bagom ili greškom, moderatorske alatke nisu mi bile dostupne nekoliko dana, i tek su mi danas vraćene. Zato sam u par navrata "običnim" postom pokušao Gerija da vratim na pravi put jer smo, sticajem okolnosti, imali i privatnu komunikaciju i znam, tj. siguran sam da ne misli ono što laprda. Kao što sam siguran u ono u čemu si se prepoznao :D .
Ali bih stvarno voleo da sve to stane i da počnemo da komuniciramo kao normalni ljudi. Ovde smo zato što volimo da vozimo bicikl, koliko god različiti bili, i koliko god različiti bili motivi za komuniciranje na forumu.
E, dodatak - jes da me srce boli zbog izbrisanih mojih postova, ali pod glasom razuma podrazumevao sam nekolicinu drugih kolega... :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#218 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Posted 15 February 2012 - 09:25 PM

Haha, e jesi trol nekad :)

Ovi pozitivno naelektrisani "zlikovci" tvrde da sam to 24/7 :)

Moderacija je visokoplaćen posao, a mislim da ima otvorenih mesta, pa ako imaš volje i želje... mogu da ti budem veza da upadneš :lol:

E fala ti k'o bratu, al neka drugi put :D Cenim da nikako nisam dorasao zadatku, ako ni zbog cega, ono zbog lack of interest-a ka uticajnim funkcijama :D Mislim 'ebes ti "visokoplacen" posao koji ti playground pretvori u obavezu :) Opet ni vas niko bicem nije terao da postanete modovi, sami ste 'teli, pa sad to radite kako valja, ako je moguce nekako.

Btw, valjda je bolje sad sa nama novim moderatorima, i svim našim manama, nego dok nas nije bilo?

Pa sad, sto se oglasa tice, pretpostavljam da jeste, al na forumu ne primecujem bitnu razliku :)


Zato sam u par navrata "običnim" postom pokušao Gerija da vratim na pravi put jer smo, sticajem okolnosti, imali i privatnu komunikaciju i znam, tj. siguran sam da ne misli ono što laprda.

Nije frka da neko laprda nesto, ono volim bre i ja, al neke granice trbaju da postoje, a teorije o superiornoj rasi su svakako debelo iza nje.


Kao što sam siguran u ono u čemu si se prepoznao :D .

Ih, de ne bih :) Pre nekog vremena sam se ocepio od smejanja kada sam procitao da kao advanced troll imam i posebnu strategiju kako potencijalnu zrtvu posebno pripremim pa je zatrolujem iz zasede :mrgreen: BTW ja mogu da se trudim koliko hocu, al kad dodje trajko sa svojim saobracajnim teorijama i vizijama o nacinu spasavanja sveta pomocu bicikala onda i bog padne na teme :)

Ali bih stvarno voleo da sve to stane i da počnemo da komuniciramo kao normalni ljudi.

Svakako bi bilo lepo, al to ni u realnom zivotu nije moguce, a kamoli ovde. To svakako ne znaci da neke granice ne trebaju postojati :)
  • 0
Postavljena slika

#219 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 15 February 2012 - 09:50 PM

Pre nekog vremena sam se ocepio od smejanja kada sam procitao da kao advanced troll imam i posebnu strategiju kako potencijalnu zrtvu posebno pripremim pa je zatrolujem iz zasede :mrgreen:

Kako je meni to promaklo? Ili si ti neki multiforumski trol? :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#220 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Posted 15 February 2012 - 09:59 PM

Srdjane a tebe koliko mi se cini nije ni bilo na spisku modova poslednjih nekoliko dana :?:
  • 0
puno znoja,malo krvi




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users